آموزش نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ

امروزه دستگاه ها و لوازم الکتریکی بسیار متعددی در دنیا ابداع و تولید شده است که می توانند بسیاری از کار هایی را که باید توسط افراد انجام شوند را به طور کامل انجام داده و حتی نتایج بهتری نسبت به اقدام انسان ها بدست آورند.

یکی از لوازم های خانگی که در دهه گذشته نیز مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است، ماشین ظرفشویی می باشد که می تواند ظروف کثیف را به طور کامل و تمیز شستشو دهد. یکی از برند های معروفی که در زمینه تولید ماشین ظرفشویی در حال فعالیت است سامسونگ می باشد که در بین مردم دنیا دارای محبوبیت بسیار بالایی بوده و همواره به دلیل کیفیت بالای ظرفشویی های آن مورد توجه خریداران بوده است.

یکی از مهم ترین مسائل و موضوعاتی که به خصوص برای خریداران ماشین ظرفشویی سامسونگ بسیار دارای اهمیت است، نحوه نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی های سامسونگ می باشد؛ زیرا این دستگاه ها دارای اصول و نکات متعددی در حین نصب دارند که حتما باید توسط نصاب رعایت و اجرا شوند.

لذا در طی این مقاله به بررسی و توضیح تمامی موارد مهم و اصولی که باید توسط افراد در حین نصب ظرفشویی ها انجام شود پرداخته شده است مکه قطعا می تواند برای کاربران ماشین های ظرف شویی بسیار مفید و آموزنده واقع شود.

آموزش نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ

مراحل نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ

بهتر است که قبل از توضیح مسائل و موارد مهم در حین انجام نصب این دستگاه ها، مراحل و اصول مهمی که باید حتما انجام شوند را بدانید. لذا توصیه می شود که موارد ذکر شده در زیر را به ترتیب انجام دهید تا نتایج بهتر نصیبتان شود و دچار مشکلات متعدد در هنگام نصب و راه اندازی نشوید.

 1. قبل از انجام هر کاری بهتر است که یک جایگاه و مکان مناسب برای دستگاه ظرفشویی سامسونگ تعیین کنید. توصیه می شود به جهت راحتی در حین لوله کشی و نزدیک بودن آن به لوله فاضلاب حتما مکانی در نزدیکی سینک ظرفشویی انتخاب نمایید.
 2. دستگاه ظرف شویی را در محل مورد نظر قرار دهید به طور ی که حداقل با طرفین خود 5 سانتی متر و از ظرف پشت 10 الی 15 سانتی متر فاصله داشته باشد.
 3. اگر چنانچه کف محلی که دستگاه را در آن قرار داده اید دارای شیب می باشد، بهتر است که حتما پایه های زیر ظرفشویی را متناسب با آن تنظیم کرده تا تراز شود.
 4. در مرحله بعدی باید سیم کشی دستگاه را به منظور تامین برق مورد نیاز آن انجام دهید.
 5. در نهایت لوله کشی دستگاه را به طور اصولی و صحیح انجام دهید تا دستگاه بتواند آب ورودی و خروجی را به خوبی مدیریت کند.

آموزش نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ

نحوه تراز کردن شیب دستگاه ظرفشویی سامسونگ

یکی از مهم ترین مواردی که افراد باید در حین نصب ماشین های ظرفشویی همواره به آن توجه داشته باشند این است که ارتفاع پایه های دستگاه باید نسبت به کف کاملا تراز باشد و سبب ایجاد شیب در ماشین ظرفشویی نشود.

شاید برای عده ای این موضوع کاملا ساده و بی اهمیت به نظر برسد اما باید توجه داشته باشید که عدم تراز بودن پایه ها و وجود شیب در دستگاه می تواند در عملکرد شستشو آن تاثیرات منفی گذاشته و ظروف را به خوبی تمیز نکند. به همین جهت توصیه می شود که حتما نکات زیر را انجام دهید.

یکی از ساده ترین راه هایی که می توان به شیب دار بودن کف و عدم تنظیم صحیح پایه ها پی برد این است که درب دستگاه را باز بگذارید و تمایلات آن را بررسی کنید. اگر چنانچه درب دستگاه به سمت راست تمایل داشت به منظور پایین بودن پایه های سمت راست می باشد و برعکس.

همچنین می توانید به منظور تنظیم دقیق تر پایه های آن از ابزار تراز استفاده نمایید. به طوری که آن را بر روی چهار طرف ماشین ظرف شویی قرار دهید و با توجه به آن، ارتفاع پایه ها را افزایش یا کاهش دهید.

آموزش نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ

انجام لوله کشی صحیح و اصولی برای ماشین ظرفشویی سامسونگ

شاید اساسی ترین قسمت نصب و راه اندازی ماشین های ظرفشویی مربوط به نحوه لوله کشی صحیح آن می باشد. لوله کشی این دستگاه ها دارای اهمیت  و نقش بسیار بالایی در نحوه عملکرد آن داشته و می تواند آن را تحت تاثیر بسیار قرار دهد. لذا توصیه می شود که اگر مهارت و تخصص در زمینه لوله کشی ندارید حتما انجام آن را به یک فرد دارای تخصص در این زمینه بسپارید تا آن را به طور کامل و اصولی انجام دهد.

زیرا عدم لوله کشی صحیح می تواند پس از مدت کوتاهی از استفاده مشکلات متعددی را برای کاربران آن به وجود آورد. به عنوان مثال ممکن است مشکلات مختلفی از جمله عدم تخلیه آب داخل دستگاه، نشت آب از داخل دستگاه به بیرون، عدم ورود آب به داخل محفظه شستشو، عدم شستشوی تمیز ظروف، ایجاد خرابی و نقص در سایر قطعات و اجزای دستگاه ظرف شویی و سایر موارد دیگر رخ دهد.

انجام لوله کشی برای ماشین های ظرفشویی سامسونگ نیازمند رعایت موارد و اصول متعددی از جمله نحوه اتصال آن به لوله فاضلاب، اتصال صحیح لوله ورودی به شیر آب، تنظیم ارتفاع لوله خروجی آب دستگاه، اتصال صحیح و محکم لوله و شیلنگ ها و سایر موارد دیگر می باشد.

آموزش نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ

شیوه هدایت آب به داخل محفظه شستشو ظرفشویی

امروزه مدل های مختلفی از ماشین های ظرفشویی سامسونگ تولید شده است که تفاوت هایی با یکدیگر دارند. یکی از مواردی که  بین مدل های مختلف آن وجود دارد این است که در برخی از آن شیر ورودی آب تنها یک ورودی داشته و در برخی دیگر دو وردی برای آب قرار داده شده است.

در مدل هایی که تنها یک ورودی آب وجود دارد، دستگاه خود دارای سیستم گرمایشی آب می باشد و در مواقعی که نیاز به آب گرم باشد خود می تواند با المنت های مخصوص آب را به خوبی در داخل گرم کند. لذا تنها باید یک شلنگ آب سرد را به ورودی آن متصل کنیم.

اما در مدل هایی که دستگاه دارای دو ورودی آب می باشد، یکی از ورودی ها مربوط به آب سرد بوده که اغلب با رنگ آبی نشان گذاری شده است؛ اما ورودی دیگر آب مربوط به آب گرم بوده که باید از طریق لوله کشی، آب گرم را به این ورودی متصل نمایید.

آموزش نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ

اتصال شلنگ تخلیه به لوله خروجی ماشین ظرفشویی سامسونگ

از دیگر مواردی که در لوله کشی دستگاه های ظرف شویی بسیار حائز اهمیت است، اتصال شلنگ تخلیه آب به لوله خروجی دستگاه ظرف شویی می باشد؛ زیرا در صورت هر گونه سهل انگاری یا اشتباه در متصل کردن شلنگ خروجی ممکن است مشکلاتی نظیر عدم تخلیه آب یا نشت آب از آن رخ دهد.

مهم ترین عاملی که در این زمینه بهتر است همواره به آن توجه داشته باشید، سفت و محکم بودن اتصال بین شلنگ و لوله خروجی آب می باشد. در صورتی که اتصال بین شلنگ و لوله به خوبی سفت نشد توصیه می شود که حتما از بست های پلاستیکی به منظور سفتی بیشتر استفاده شود.

نکته دیگری که باید در رابطه با اتصال شلنگ خروجی در نظر داشته باشید این است که ارتفاع لوله نباید بیش از یک متر از خروجی آن باشد زیرا ممکن است دستگاه را در تخلیه آب دچار مشکل کند.

آموزش نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ

نکات و موارد مهم در رابطه با نحوه نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی سامسونگ

 • حتما سعی کنید دفترچه راهنمای ماشین ظرف شویی را به خوبی مطالعه کنید.
 • اتصال لوله و شیلنگ ها را پس از اتمام لوله کشی حتما دوباره چک کنید و مطمئن شوید مشکلی وجود ندارد.
 • از اتصال برق با سیم سیار ها یا پریز های چند شاخه خودداری کرده و آن را به طور مستقیم به برق متصل کنید.
 • حتما از تراز بودن کف و پایه های ماشین ظرفشویی اطمینان داشته باشید.
 • بهتر است به منظور تست نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی حتما در اولین استفاده آن را بر روی برنامه quick قرار دهید.
 • چنانچه مشکل فنی در دستگاه رخ داد بهتر است که از تعمیرکار و تکنسین حرفه ای به منظور رفع آن کمک بخواهید.

در نهایت به افرادی که قصد خریداری یا نصب این دستگاه ها را دارند توصیه می شود که در صورت عدم تخصص و توانایی در نصب اصولی و صحیح آن حتما از نمایندگی تعمیرات سامسونگ سرویس تقاضای اعزام نصاب و شخص متخصص در این زمینه را بفرمایید تا آن ها مراحل نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی سامسونگ را به طور کامل و صحیح انجام دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *