ارور یا کد خطا HE E5 HE1 E1 EC در لباسشویی سامسونگ

اگر در قسمت های مربوط به دمای آب مشکل ایجاد شود پیغام HE  E5  HE1  E1  CE  EC نشان داده میشود. در واقع این ارور مربوط به هیتر و سنسور دمای آب میباشد.
زمانی که ماشین لباسشویی را روشن میکنید بعد از مرحله آبگیری برای ازبین بردن بهتر چرک و کثیفی بهتر لباسها ،المنت دستگاه شروع به گرم کردن آب داخل دیگ میکند.اما سوال اینجاست تا کی المنت باید کار کند و چه موقع آب به درجه حرارت مورد نظر میرسد؟؟

ارور HE_E5_HE1_E1_CE_EC  در لباسشویی سامسونگ

به همین منظور یک سنسور حرارتی در قسمت پایین دیگ در نزدیکی المنت تعبیه شده است و زمانی که دمای آب به حد مطلوب متناسب برنامه شستشو برسد، مقاومت سنسور تغییر کرده و سیگنالهایی برای برد کنترل ارسال میکند و بدین ترتیب برد ولتاژ دوسر المنت را قطع میکند و المنت از کار میفتد.حال اگر سنسور خراب باشد و یا برد کنترل قادر نباشد سیگنال ارسالی از سنسور را دریافت کند المنت بیش از حد کار میکند و آب خیلی داغ میشود.

اگر دمای آب به بیشتراز ۶۵درجه سانتیگراد برسد این ارور در ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر میشود‌.این در حالتی است که شما با لمس شیشه ی روی درب لباسشویی میتوانید حرارت بیش از اندازه آب را حس کنید.

هیتر و سنسور دمای لباسشویی سامسونگ

هیتر و سنسور دمای لباسشویی سامسونگ

هیتر ماشین لباسشویی سامسونگ درگستره دمایی بین ۱۰۰الی ۱۵۰ درجه سانتیگراد کار میکند.سنسور دمای آب میزان داغ شدن آب را به برد کنترل مخابره میکند. زمانی که هیتر بسوزد ، اتصال کوتاه شود ویا قطعی پیدا کند ، ارور HE  E5  HE1  E1  CE  EC نشان داده میشود.اگر سنسور دمای آب نیز معیوب شود و یا به هر دلیلی ارتباط آن با برد کنترل قطع شود نیز این اتفاق میفتد.
برای بررسی موضوع میبایست مقدار اهم هیتر وسنسور با اهم متر اندازه گیری شود. 

 مقدار اهم هیتر باید در گستره ای بین ۳۰ الی ۱۵۰ اهم باشد .همچنین مقدار اهم سنسور هم باید در گستره_ الی _ باشد .اگر مقدار اهم اندازه گیری شده خارج از این محدوده ها باشد ، درجهت تعویض هیتر یا سنسور اقدام کنید.

ناگفته نماند که در برخی موارد ممکن است با ایجاد مشکل در سیستم هیدروستات (سنسور سطح آب) نیز این ارور ظاهر شود و اغلب زمانی اتفاق می افتد که سیستم هیدروستات بدون آب کار کند.همچنین اگر برد کنترل اصلی به علت خرابی، قادر نباشد ولتاژ مورد نیاز هیتر را تامین کند و یا سیگنال های ارسالی از سنسو را دریافت کند کد خطای HE  E5  HE1  E1  EC در صفحه نمایش ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر میشود.

درصورتیکه با ارور HE  E5  HE1  E1  EC در ماشین لباسشویی سامسونگ خود مواجه شدید ، به هیچ وجه نگران نباشید. تنها کافیست با شماره (۰۲۱۴۷۶۳۹) یا شماره های دیگر موجود در سایت تماس بگیرید و تعمیر ماشین لباسشویی خود را به ما بسپارید .تا با کمترین هزینه ودر سریع ترین زمان ممکن مشکل لباسشوییتان بر طرف گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *