• 44258776 -021 دفتر مرکزی

تعمیر بک لایت

 

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

  

در تلویزیون های LCD و LED پنل تلویزیون یا صفحه نمایش تصویر را در قالب پیکسل های رنگی قابل دیدن می کند اما تصویر به تنهایی قابل دیدن نیست برای اینکه نور سفید روشنایی را ندارد. در واقع نور زمینه یا بک لایت است که از پشت به صفحه تلویزیون می تابد و پیکسل های روشن شده را قابل دیدن می کند. در تلویزیون های ال سی دی نور بک لایت (نور زمینه) به وسیله لامپ های فلورسنت ایجاد می شود که با توجه به توان مصرفی بالا و گرمایی که از روشن بودن این لامپ ها ایجاد می شود نیاز به فضای زیاد دارند به همین دلیل طراحان تصمیم گرفتند بجای استفاده از فلورسنت از لامپ های ال ای دی استفاده کنند که هم روشنایی بیشتری دارند و هم اینکه مصرف برق این لامپ ها بسیار کمتر از فلورسنت ها است. لامپ های ال ای دی از تنوع زیادی برخوردارند که معمولا در هر مدل تلویزیون از یک نمونه استفاده شده است. برای تعمیر تلویزیون باید از بک لایت همان مدل استفاده شود در صورتی که از ال ای دی های جایگزین استفاده شود تصویر حالت طبیعی خود را از دست می دهد.

 

نمونه ای از لامپ های فلورسنت که در زیر مشاهده می کنید.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

 

بک لایت تلویزیون های ال ای دی 

به طور کامل می توان گفت که تلویزیون های ال ای دی همان تلویزیون های ال سی دی هستند که بجای لامپ های فلورسنت از لامپ های ال ای دی در آنها استفاده شده است. لامپ های ال ای دی انواع مختلفی دارد که به طور مثال در تلویزیون های مدل 49ku5850 , 49ku6960 به صورت نوارهایی در کناره پنل تلویزیون بکار برده شده اند که عبارت EDGE LED در مورد آنها بکار برده می شود و در تلویزیون های سامسونگ سری f به صورت نوار های افقی در طور دستگاه با فاصله چند سانتی متری بین لامپ ها استفاده شده است.

 

 تعمیر انواع بک لایت تلویزیون سامسونگ

نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون های سامسونگ

همانطور که گفتیم استفاده از لامپ های LED به جای لامپ های مهتابی عملی پیش رونده بوده که مصرف و گرمای کمتری تولید می کند. در بخش تعمیر تلویزیون انتظار می رفت که تعداد کمتری از تلویزیون های ال ای دی برای تعمیر بک لایت تلویزیون مراجعه کنند اما به دلیل تغییر تاثییر زیادی در روند خرابی تلویزیون ها نداشته و تلویزیون های زیادی با ایراد بک لایت به مراکز تعمیر تلویزیون مراجعه می کنند. در واقع می توان گفت که به علت طراحی نا هماهنگ بین توان ال ای دی و ولت و آمپر ورودی در تلویزیون های باعث خراب شدن بک لایت ال ای دی ها می شود در این مرکز بعد از تعمیر تلویزیون این مشکلات برطرف می شود که احتمال خرابی بسیار کمتر شود. در حال حاضر اکثر تلویزیون هال سامسونگ سری F و H در قسمت بک لایت ضعف دارند که این مشکل توسط مهندسین سامسونگ سرویس حل شده است.تعمیر تلویزیون در منزل و محل شما با ضمانت شش ماهه انجام می شود.

 

قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

هزینه تعمیر بک لایت بستگی به مدل و جنس ال ای دی های استفاده شده در تلویزیون دارد که برای هر مدل تلویزیون قیمت تعمیر بک لایت متفاوت است. در بعضی موارد سوختگی ال ای دی های تلویزیون زیاد می باشد و باید کل ال ای دی ها تعویض شوند. برای اینکه از هزینه تقریبی تعمیر بک لایت اطلاع پیدا کنید هنگام تماس مدل و مدت زمان کارکرد تلویزیون را اعلام بفرمایید. در ضمن در حال حاضر ال ای دی های تقلبی در بازار زیاد می باشد و تعمیر تلویزیون خود را به مراکز معتبر بسپارید.

 

 

 

دیدگاه‌ها  

#1 شهرام محبی 1397-10-16 22:06
با سلام هزینه تعویض بک لایت تلویزیون سامسونگ 60 اینج مدل J6850 چقدر هست؟

سلام برای اطلاع از هزینه تعمیر از طریق فرم تماس با ما اقدام بفرمایید.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید