• 44258776 -021 دفتر مرکزی

تعمیرات تلویزیون سامسونگ

تعمیر تلویزیون

 

تعمیر تلویزیون ال سی دی  سامسونگ

 

آشنایی با قطعات تلویزیون و نحوه عمل کرد هر قسمت می تواند شما را در تعمیر تلویزیون یاری کند.

مادربرد

همانطور که از نام آن مشخص است مادربرد یا برد اصلی وظایف زیادی در تلویزیون ال سی دی دارد. همچنین ممکن است این برد به نام های دیگر مانند بردA/D ، برد منطقی ، برد دیجیتال و همچنین برد scalar بشناسید. وظیفه مادر بورد گرفتن سینگنالهای ویدیویی و صوتی و تبدیل سیگنالهای ویدیویی آنالوگ به سیگنال دیجیتال می باشد ، سپس برد کنترلر می تواند این سیگنالها را جهت را اندازی tft ها در پنل ها و کنترل تصویر استفاده کند. صدا به پردازنده صوتی منتقل شده و تقویت کننده های صوتی صدا را به اسپیکرها هدایت می کنند. گاهی همه اوقات همه ورودی های صوتی و تصویری روی مادر برد قرار می گیرند و گاهی نیز روی بردهای جدا گانه دیده می شوند که جک پک نامیده می شود، و از صریق کابل نواری یا FFC به مادر برد وصل می شود. این برد همچنین ممکن است پردازنده صوتی و آی سی های تقویت کننده صدا و مدارهای وابسته به آن را روی خود جا دهد.

 

vpu یا واحد پردازنده ویدویی 

واحد پردازنده ویدویی یک مدار بسیار یکپارچه شده است که شامل cpu، hd ،sd دکودر صوتی و ویدیویی، ntsc، osd می باشد. نکته مهمی که در اینجا باید با آن آشنا شوید تبدیل اطلاعات ویدیویی به سیگنال های دیجیتال است که می تواند توسط LVDS IC به برد کنترلر یا T-CON منتقل شود.

 

MCU میکرو کنترلر

میکرو کنترلر یک کامپیوتر کوچک است که از یک مدار یکپارچه و مستقل می باشد که شامل یک CPU نسبتا ساده همراه با تابع های پشتیبان مانند کریستال نوسان ساز، تایمرها ، تایمر مراقبت ، ورودی و خروجی های آنالوگ و دیجیتال و غیره می باشد حافظه های قابل برنامه ریزی مانند فلش می تواد همرا با مقدار کمی RAM وری چیپ قرار بگیرد. MCU وظایف اختصاصی کمی در تلویزیون های LCD انجام می دهد. برای تعمیر برد های که میکروکنترلر آنها خراب است از دستگاه های پیشرفته باید استفاده کرد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید