• 44258776 -021 دفتر مرکزی

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری EH

تلویزیون های سری EH جز اولین ال ای دی های بودند که با تیراژ بالا فروش رفتن و جنس ال ای دی های که در این مدل استفاده شده است بسیار بالا است اما با گذشت تقریبا شش یا هفت سال بک لایت دچار خرابی می شود و بهتر است که بک لایت به طور کامل تعویض شود تا چند سال دیگر تلویزیون بدون مشکل کار کند معمولا هزینه تعمیر بک لایت بستگی به مدل و جنس متغییر است. هزینه تقریبی در تلویزیون های 32 اینچ بین 300 تا 400 متغییر می باشد البته این قیمت تعویض کامل بک لایت تلویزیون می باشد. در تلویزیون های 40 اینچ بین 500 تا 600 می باشد.

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری F

تلویزیون های سری F یک پر تیراژ ترین تلویزیون های هستند که به فروش رفته اند. بک لایت این مدل به صورت شاخه ای می باشد که تعداد ال ای دی های استفاده شده در شاخه تقریبا دو برابر مدل های دیگر است به همین دلیل این مدل تلویزیون دارای تصویر بسیار شفاف می باشد. در تلویزیون های 32 اینچ با خرابی یک شاخه از بک لایت ها تصویر تلویزیون کامل قطع می شود ولی در تلویزیون های 40 تا 55 از دو سری بک لایت استفاده شده است و معمولا یک سری از بک لایت ها خراب می شود باعث سیاه شدن نصف صفحه می شود.

نکته مهم ديگر در تعمير بک لايت تلويزيون سامسونگ سري F عدم استفاده از چسب هاي حرارتي در زير لامپ ها است. مدار PCB در زير لامپ ها تنها با استفاده از هولدرهاي فلزي روي صفحه اصلي نگهداشته مي شوند و همين مسئله باعث مي شود که در حتي در بهترين حالت هم مقدار فاصله بسيار کمي در بين دو قطعه وجود داشته باشد و تبادل گرما بين لامپ ها و صفحه فلزي که نقش خنک کننده را براي لامپ ها دارد به صورت کامل صورت نگيرد. اگر بخواهيم تعمير تلويزيون سامسونگ در اين بخش به خوبي صورت گيرد حتما بايد بعد از تعمير چسب حرارتي بين لامپ ها و سطح فلزي اضافه شود.

هزینه تعمیر تلویزیون های 32 بین 150 تا 200 و در تلویزیون های 32 تا 46 بین 200 تا 300 متغییر می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید