علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

یکی از عیب های که احتمال دارد در تلویزیون سامسونگ اتفاق بیفتد سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ می باشد. معمولا وقتی تلویزیون سیاه می شود صدا بدون اشکال شنیده می شود. در بعضی مواقع این عیب به راحتی توسط شما برطرف می شود. اولین چیزی که باید بررسی کنید ، قسمت تنظیمات تصویر تلویزیون می باشد. بعضی از مواقع حالت صرفه جویی انرژی به حالت حداکثر می رود و تصویر تقریبا سیاه می شود. برای حل این مشکل حالت صرفه جویی انرژی را بر روی حالت غیر فعال یا خاموش بگذارید.

در صورتی که با انجام روش بالا مشکل سیاه شدن تصویر تلویزیون شما برطرف نشد. می توانید با یک چراغ قوه نور را برروی صفحه تلویزیون بتابانید در صورتی که شما بتوانید هاله ای از تصویر را ببینید، بک لایت تلویزیون شما خراب شده است و باید تعمیر شود. برای تعمیر این عیب باید از نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ کمک بگیرید.

البته سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ دلایل متعددی می تواند داشته باشد که ما برای هر مدل از تلویزیون های سامسونگ این مشکل را بررسی می کنیم.

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون با توجه به مدل دستگاه

 

تلویزیون های سامسونگ سریf 

این مدل تلویزیون ها که بیشتر دچار خرابی مین برد می شوند. خرابی تلویزیون های f به این صورت است که در ابتدا تلویزیون دچار قطع و وصلی تصویر می شود و بعد از چند روز تلویزیون خاموش می شود و به حالت استند بای می رود. معمولا برد مین در این مدل تلویزیون قابل تعمیر است. البته احتمال خرابی برد پاور نیز در این مدل نیز هست ولی در بیشتر موارد برد مین خراب می شود. در صورت خرابی برد پاور باید قطعات معیوب تعویض شوند. یکی دیگر از مشکلاتی که در این مدل تلویزیون به وجود می آید خرابی بک لایت تلویزیون می باشد به این صورت که تصویر تلویزیون سیاه می شود و صدا هست که در این صورت باید ال ای دی های بک لایت تعویض شود و قابل تعمیر نیست.

علت سیاه شدن تلویزیون سامسونگ سری es

تلویزیون سری es

سیاه شدن تصویر تلویزیون یکی از عیب های است که در این مدل تلویزیون پیش می آید. تلویزیون های es سری 5 دارای دو سری بک لایت می باشد که معمولا با خراب شدن یک سری از ال ای دی ها باعث تیره شدن نصف تصویر می شود. بهتر است که برای تعمیر تلویزیون تمام ال ای دی های بک لایت به طور کامل تعویض شود.

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن تلویزیون در این مدل خرابی برد پاور تلویزیون می باشد. خوشبختانه برد پاور در قابل تعمیر می باشد. تعمیر برد پاور در منزل امکان پذیر می باشد. بهتر است در صورتی که این عیب را مشاهده کردید. برق تلویزیون را قطع کنید و نسبت به تعمیر تلویزیون اقدام بفرماید تا از خرابی بیشتر جلوگیری شود.

تلویزیون های سامسونگ سری EH

تلویزیون های سامسونگ سری EH یکی از سری های اولیه تلویزیون های ال ای دی می باشند. این مدل تلویزیون دارای بک لایت بسیار روشن و دارای کیفت بالا می باشند.  روشن شدن در این مدل تلویزیون کم پیش می آید. در صورتی که تلویزیون روشن نمی شود. اول پریز برق را بررسی کنید. برای این کار می توانید تلویزیون را با یک پریز دیگر امتحان کنید. در صورتی که پریز سالم بود احتمال زیاد برد پاور تلویزیون خراب شده است و بهتر است برق تلویزیون را قطع کنید. در صورتی که تلویزیون دیر روشن می شود. تلویزیون باید تعمیر شود. در غیر این صورت باعث خرابی مین برد تلویزیون می شود. هزینه تعمیر و تعویض مین برد این مدل تلویزیون بالا می باشد.

در صورتی که با مشکل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ مواجه شدید. با تعمیرگاه مجاز تلویزیون سامسونگ تماس بگیرد. اگر تعمیر تلویزیون سامسونگ را به تعمیرگاه های غیر مجاز بسپارید احتمال اینکه تلویزیون غیر قابل تعمیر شود زیاد می باشد.

علت اصلی سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

علت اصلی سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

یکی از مهمترین دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون طول عمر تلویزیون می باشد. قطعات تلویزیون بعد از یک مدت زمان نیاز به تعویض و سرویس دارد. یکی از این قطعات برد پاور تلویزیون می باشد. وظیفه برد پاور ولت رسانی به دیگر قسمت ها تلویزیون را دارد. با از کار افتادن ولت بک لایت تصویر تلویزیون سیاه می شود. البته نکته مهم این است که برد پاور در بیشتر وقت ها قابل تعمیر است. خرابی برد مین هم باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون می شود اما احتمال آن کم است.

فرسودگی کابل hdmi نیز باعث قطع شدن تصویر می شود. بهتر است که هر 2 سال کابل hdmi را تعویض کنید. در کل می توان گفت که خرابی اصلی که باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ می شود. بک لایت تلویزیون می باشد. بک لایت در تلویزیون های ال ای دی بعد از 4 یا 6 سال فرسوده می شود و نیاز به تعویض پیدا می کند. نکات مهم در تعویض بک لایت. اول اینکه این کار باید توسط یک تعمیرگاه مجاز سامسونگ انجام شود. دوم جنس بک لایت استفاده شده می باشد که باید از نوع اورجینال باشد.

تعمير تلویزیون سامسونگ در تهران

سامسونگ سرویس مرکز تخصصي تلویزیون سامسونگ در سراسر تهران نمايندگی هاي را ايجاد کرد است تا تمامي کاربران تلویزیون سامسونگ جهت تعمير تلویزیون سامسونگ در تهران به راحتی به تعمیرکار متخصص دست یابی داشته باشند و با خیال راحت تعمیر دستگاه خود را به ما پسپارند.

نمايندگی تعمير تلویزیون سامسونگ  سعي کرده است که در تمام مناطق شمال جنوب شرق و غرب تهران شعبه ايجاد کند تا همشهريان گرامی در سريع ترين زمان ممکن به تعميرکاران تلویزیون سامسونگ دسترسي داشته باشند و فقط با يک تماس در کمترين زمان ممکن تکنسين تعمير تلویزیون سامسونگ در محل شما حضور پيدا کرده و مشکل تلویزیون شما را حل کند.

چند سال قبل در تهران براي تعمير تلویزیون سامسونگ بايد تلویزیون را با خود حمل مي کرديد تا يک تعميرگاه مناسب جهت تعمير تلویزیون سامسونگ پيدا مي کرديد تا دستگاه شما را تعمير کند. در برخي مواقع مشکل تعميرات تلویزیون سامسونگ با اين مرحله تمام نمي شد و بعد از پيدا کردن تعميرگاه تلویزیون سامسونگ ممکن بود قطعه مورد نياز در اين تعميرگاه موجود نباشد و تا پيدا کردن قطعه بايد منتظر مي مانديد.

خوشبختانه امروزه سامسونگ سرويس با داشتن نمايندگي هاي متعدد در سرتا سر تهران اين شرايط را ايجاد کرده که شما با تماس با ال جي سرويس تعميرات تلویزیون در محل انجام شود و نيازي نيست که براي تعميرات تلویزیون سامسونگ خود دستگاه را از منزل خارج کنيد و دنبال نمايندگي تعمير تلویزیون سامسونگ بگرديد.

نمایندگی های پراکنده

سامسونگ سرويس با داشتن چندين نمايندگی در شمال تهران ، شرق تهران ، جنوب تهران ، غرب تهران اين شرايط را به وجود آورده که تعميرات و سرويس لوازم خانگي شما به سرعت انجام شود. شما مي توانيد براي سرويس هاي دوره اي تلویزیون خود با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگريد و در خواست سرويس دوره ای کنيد تا از خرابی تلویزیون شما جلوگيري شود. سرويس های دوره ای شامل تعویض قطعات فرسوده برد پاور و سرویس بک لایت تلویزیون می باشد در منزل شما انجام می شود.

لینک های مفید:

علت روشن نشدن لباسشویی  ، روشن نشدن تلویزیون سونی