حل مشکل یخساز یخچال فریزر سامسونگ

یخچال یخساز سامسونگ یکی از پرطرفدار ترین مدل ها در میان یخچال های سامسونگ می باشد که دلیل این محبوبیت هم فقط وجود یخساز در یخچال می باشد که مخصوصا در فصل های گرم سال بسیار به درد می خورد.

اما متاسفانه گاهی اتفاقاتی رخ می دهد که باعث می شود شما به فکر تعمیر یخساز باشید. یک واقعیت تلخ برای یخچال یخساز سامسونگ این موضوع می باشد که تعمیر یخساز در اولویت قرار می گیرد.

مشکلاتی مانند از کار افتادن یخساز یخچال یا خرابی آن تنها معضل این یخچال پرطرفدار می باش که برخی از افراد را اذیت میکند. گاهی ممکن است این ایراد در یخچال یخساز سامسونگ زودتر رخ دهد و این شما را متعجب کند ولی باید بدانید که این مشکل اصلا هم سخت نیست. شما به راحتی می توانید به تعمیر یخساز بپردازید.

برای مثال ممکن است شما به فکر برداشتن یخ از یخچال یخساز سامسونگ درب را باز می کنید ولی با صحنه ی عجیبی روبرو می شوید و آنهم این است که یخی برای شما تلید نشده است یا یخ ها گیر کرده اند و این مسئله بسیار آزار دهنده می باشد.

گاهی مشکلات یخساز را از طریق نمایان شدن ارور یخچال سامسونگ متوجه می شوید. که این ارور می تواند در یخچال های مختلف با حروف و اعداد متفاوتی نمایان شود.

حال در این بخش از مقاله ی سامسونگ سرویس در رابطه با این موضوع بحث خواهد شد پس کافیست تا ما را تا انتهای مطلب یاری کنید.

چرا یخچال یخ نمی سازد؟!

یخچال یخساز سامسونگ نیز می تواند دچار مشکلاتی شود ولی رایج ترین مشکل این یخچال حرابی یخساز می باشد که شما برای تعمیر یخساز فقط کافیست راهکار های ارائه شده در این مقاله را دنبال کنید و با کمی مهارت خودتان به تنهایی مشکل را رفع کنید. تمامی این مطالب و نکات درج شده در این مقاله از سامسونگ سرویس با کمک تجربه و تخصص های بیش از 10 تکنسین و متخصص جمع آوری و درج شده است.

حال توصیه ی ما به شما این می باشد که در صورت نداشتن مهارت و تخصص در امر تعمیر یخساز و یا سایر خرابی های یخچال یخساز سامسونگ به راحتی می توانید با متخصصان سامسونگ سرویس تماس حاصل نمایید و از آنها برای تعمیر یخساز یخچال کمک بخواهید.

ناگفته نماند که متخصصان تعمیرات سامسونگ سرویس در اولین فرصت پیام شما را دریافت کرده و به محل اعزام می شوند تا مشکل شما را رفع کنند.

برای ثبت سفارش های خود فقط کافیست با شماره های درج شده در صفحه تماس حاصل نمایید و مشکل یخچال یخساز سامسونگ خود را به متخصصان تعمیرات سامسونگ سرویس توضیح دهید تا متخصص مربوطه به محل اعزام شود. هرگونه اقدامات ناشیانه باعث می شود مشکل جدی تر شود.

علت یخ نساختن یخچال

برای عیب یابی یخچال یخساز سامسونگی که یخساز آن از کار افتاده است یا دچار مشکل شده است می تواند به دو حالت تقسیم شود

 1. از کار افتادن کلی یخساز یخچال
 2. خارج نشدن یخ از یخساز

برای تعمیر یخساز در حالتی که یخ نمی سازد اولین کاری که باید انجام شود بررسی روشن یا خاموش بودن دستگاه می باشد.

در بسیاری از مدل های یخچال ها دکمه ی پاور بر روی خود یخساز قرار گرفته است و یا بر روی قسمت فریزر قرار گرفته است. برخی از مدل ها نیز به جای دکمه ی پاور دارای یک اهرم می باشند که با کشیدن این اهرم به سمت پایین یخساز فعال می شود و روشن می شد. حال بعد از اطمینان از روشن بودن یخساز باید موارد زیر را بررسی کنید:

 1. اطمینان از انتقال آب به داخل یخ ساز
 2. بررسی موانعی که باعث عدم انتقال آب می شود.
 3. بررسی لوله انتقال آب به یخساز از نظر یخ زدگی و انسداد
 4. در صورتی که فقط یک فیلتر آب وجود دارد و آنهم مسدود شده و یا از تعویض آن زمان زیادی گذشته است، توصیه ی ما به شما این می باشد که آن را سریعا تعویض کنید.
 5. چک کردن دمای فریزر. مناسب ترین دما برای فریزر کمتر از ۱۲- درجه سانتیگراد می باشد.

علت های یخ درست نکردن یخساز یخچال

1. نرسیدن آب به یخساز

مسدود بودن خط انتقال آب:

گاهی ممکن است علت نرسیدن آب به یخساز یخچال انسداد خط انتقال آب باشد. برای بررسی این قسمت نیاز می باشد یخچال یخساز سامسونگ خود را از برق خارج نمایید و فاصله ی آن را با دیوار بیشتر کنید تا به راحتی به قسمت پشت یخچال برای تعمیر یخساز دسترسی داشته باشید. در مرحله بعد نیاز می باشد خط انتقال آب را ببندید که برای این کار فقط کافیست شیر پایین یخچال را ببندید.

بعد از بستن شیر زمان آن رسیده است که لوله انتقال آب را از شیر برقی جدا کنید و هر گونه انسداد و پیچ خوردگی را که باعث عدم تولید یخ می شود و عدم انتقال جریان آب می شود را رفع کنید. سپس لوله را کلا صاف نگه دارید و اجازه دهید تمامی یخ ها آب شوند و لوله کاملا عاری از انسداد شود سپس لوله را به جای اصلی خود نصب کنید.

به یاد داشته باشید که بعد از بازکردن لوله از شیر ورودی دستگاه آن را بر روی یک سطل قرار دهید و دوباره شیر کنترل کننده خط انتقال آب را باز کنید. در صورتی که فشار آب کم باشد یا اصلا ابی به داخل سطل ریخته نشود در این صورت مشکل از گرفتگی لوله بوده و یا فشار آب محل کم می باشد که باعث می شود آب به یخساز یخچال نرسد. خودتان می دانید که بدون وجود آب در یخچال هیچ یخی نیز تولید نخواهد شد.

خرابی شیر برقی یا شیر ورودی آب:

در شرایطی که شیر برقی یا شیر ورودی آب خراب شده باشد یا دچار گرفتگی شده باشد در این صورت هیچ آبی به یخساز نخواهد رسید پس نیاز می باشد تا شیر برقی یا شیر ورودی آب تعویض شود تا مشکل رفع شود.

یخ زدن لوله کوچک انتقال آب:

اگر لوله های کوچک شیر برقی که آب را به یخساز می رساند تا یخ تولید شود دچار یخ زدگی شده باشد باعث بروز مشکل می شود. این لوله از قسمت داخلی فریزر عبور میکند پس یحتمل می تواند یخ بزند. در این شرایط برای رفع این یخ زدگی باید از سشوار برای ذوب کردن یخ های داخل لوله استفاده شود.

گرفتگی فیلتر:

گاهی نیز ممکن است فیلتر یخچال یخساز سامسونگ دچار گرفتگی شده باشد. در دفترچه راهنمای یخچال نوع فیلتر استفاده شده در یخچال یخساز سامسونگ درج شده است که شما با مطالعه می توانید نوع فیلتر را تشخیص دهید و همان فیلتر را تهیه کنید.

سپس باید طبق دستور العمل خاص این فیلتر را تعویض نمایید تا مشکل اگر از فیلتر بود رفع شود. در صورتی که قادر به تعویض فیلتر برای تعمیر یخساز نبودید اصلا جای نگرانی نیست و می توانید با متخصصان سامسونگ سرویس تماس حاصل نمایید.

2. خرابی سیستم یخساز

خرابی مدول یخساز:

مدول یخساز دارای موتوری می باشد که این موتور بازوی یخساز را به حرکت درمی آورد و باعث می شود یخ های تولید شده در قالب یخساز به داخل سطل محفظه یخ ریخته شوند و در انجا بمانند.

موتور در دمای 9- درجه ی ترموستات و سنسور یخساز می چرخد. حال از این مرحله مدول یخساز با فرستادن سیگنال به شیر ورودی برای تولید یخ دست به کار می شوند. در صورتی که مدول یخساز دچار خرابی و یا مشکل شده باشد در این صورت قالب یخساز از آب پر نمی شود تا یخ جدید ساخته شود. در صورت خرابی مدول نیز گاهی ممکن است یخ ها از قالب یخساز جدا نشوند.

خرابی ترموستات قالب یخساز

دمای فرآیند درست کردن یخ توسط ترموستات قالب یخساز کنترل می شود. زمانی که قالب به دمای مشخص می رسد دستور داده می شود که قطعات را به داخل سطل تخلیه کند تا تا بارگیری مجددا صورت بگیرد که این دستور از سمت شیر ورودی تامین آب صادر می شود.

حال اگر در قسمت ترموستات ایرادی وجود داشته باشد پی قطعات یخ ایجاد نخواهند شد. برای سالم بودن ترموستات نیاز می باشد تا از مولتی متر برای بررسی جریان آن کمک بگیرید.

خرابی یخ ساز ساید بای ساید سامسونگ

3. خرابی مدول یخساز

ایراد موتور یا بازوهای محرک: به کمک مدول یخساز برخی از بازو ها و تیغه ها به حرکت در می ایند که در صورت خرابی مدول یخساز، موتور مدول و یا بازو های انتقال دهنده یخ جابجایی یخ با مشکل روبرو می شود.

4. ایراد قفل درب

خرابی قفل درب:

زمانی که درب یخچال باز باشد در این صورت قسمت آبسردکن و یخساز کار نمی کند. س اگر در قسمت سوئیچ یا قفل درب یخچال مشکلی پیش بیاید باعث می شود درب یخچال به درستی بسته نشود و این موضوع باعث می شود یخساز از کار بیفتد.

برای آزمایش وجود جریان کافیست از مولتی متر برای این کار استفاده کنید تا از صحت یا خرابی سوئیچ و قفل درب اطمینان حاصل کنید.

يخساز

5. ایراد سیستم دیسپنسر یا یخساز

خرابی برد کنترلی دیسپنسر:

برد کنترلی دیسپنسر یا همان یخساز، در واقع در قسمت پشت صفحه نمایشگر یخساز و دکمه های عملکردی آن قرار دارد. وظیفه ی این این برد کنترلی کنترل تمامی دکمه ها و عملیات یخساز می باشد. معمولا در صورتی که برد کنترلی یخساز دچار مشکل شود کل سیستم دچار مشکل می شود و از کار میافتد.

خرابی سلونوئید دیسپنسر:

وظیفه ی سلونوئید دیسپنسر، باز و بسته کردن دربی می باشد که یخ از آن خارج می شود حال اگر این قطعه دچار خرابی شود درب قادر به باز شدن نخواهد بود و یخ از یخساز خارج نمی شود. برای اینکه از سالم بودن سلونوئیدها مطمئن شوید بهتر است، از یک مولتی متر استفاده کنید.

مشکلات دیگر یخساز یخچال فریزر و ساید بای ساید

یخساز بیش از حد پر شده و سرریز می کند

این مشکل اکثرا در بسیاری از یخچال های یخساز رخ می دهد. علت این مشکل می تواند به شیر ورودی آب بستگی داشته باشد. ممکن است فشار آب ورودی کم باشد یا شیر خودش معیوب باشد. اگر فشار پایین باشد ممکن است با خاموش شدن دستگاه شیر آب وردی کامل بسته نشود و در این صورت آب چکه کرده و سرریز می شود. باید فشار آب در حدود ۲۰psi باشد.

همچنین، ممکن است شیر ورودی معیوب باشد و باعث شود که در حین خاموش شدن دستگاه به درستی بسته نشود و در موقعیت باز قرار بگیرد. در صورتی که فشار آب ۲۰psi می باشد ولی سرریز آب دارید باید بدانید که مشکل از شیر برقی می باشد و باید در اولین فرصت آن را تعویض نمایید.

يخساز

درون مخزن یخساز یخچال برفک جمع می شود

این مشکل بسیار رایج می باشد و در اکثر یخچال های یخساز رخ می دهد. برای رفع این مشکل اصلا نیاز به ترس نیست و کار بسیار راحتی می باشد. برای اینکه یخ از یخساز یخچال شما خارج شود نیاز می باشد تا پوشش این بخش برداشته شود؛ که به آن دمپر گفته می شود.

درب دمپر با یک سری مواد پوشش داده شده است که در برابرفشار یخ زدگی مقاوم می باشند و باعث می شوند تا کل محفظه ایزوله و آب بندی شود.

با گذر زمان و نشست گرد و غبار بر روی درب این دمپر باعث می شود درب بخچال بسته نشود یا به طور کامل چفت نشود و هوای مرطوب به داخل محفظه وارد شود. این هوای مرطوب باعث می شود در داخل محفظه برفک ایجاد شود. با تمیز کردن این بخش به طور مرتب به راحتی میتوانید از برفک ها جلوگیری کنید.

47 دیدگاه

 • اریا

  باسلام وقت بخیر
  یخساز یخچال سامسونگ ما مدتیه که یخ تولید نمی کرد ماهم دیگه آف ش کرده بودیم و مسیر آب ورودی را بسته بودیم اما متاسفانه چند روزی است با اینکه یخسازش آف است هر ۲۰ دقیقه چند تقه‌ صدای ضربه از داخل موتورش پخش میشه و آزار دهنده است ! لطفا راهنمایی می کنید چیکار باید بکنیم ؟
  اگر کلا سوکت‌ مربوط به یخساز را جدا کنیم و برای تعمیر ب نمایندگی بفرستیم مشکلی پیش نمی آید ؟
  ممنونم

  • admin

   سلام، اگه سوکت یخساز رو جدا کنید مشکل برطرف میشه. درواقع صورت مسأله رو پاک کردید. اما اگه میخاید ایراد دستگاه مشخص و برطرف بشه باید توسط کارشناس بازدید بشه.

 • ف و

  یخساز یخچالم رو حالت آف رفته و دیگه هم نمیتونم تغییرش بدم. دکمه ش خیلی سفته و عمل نمیکنه. از اول هم سفت بود اما کار میکرد الان اصلا فشارداده نمیشه

  • admin

   مشکل شما باید توسط متخصص مورد بازدید قرار بگیرد. بعد از بررسی کلید پاور در صورت سالم بودن احتمال وجود مشکل در برد هم می تواند باشد. برای ارتباط با ما می توانید با شماره ی ۴۷۶۳۹-۰۲۱ تماس بگیرید.

 • علی

  سلام مدل یخچال من Rl73 یخساز اتومات
  پارسال یخسازشو قطع کردم الان میخام وصل کنم نمیشه یعنی اب تو قالب میریزه یخ هم میزنه با اهرم دستی زیر یخساز خالی میشه وپر دوباره پراب میشه ولی اتوماتش قطع کرده

  • admin

   سلام عکس یخساز و مدل دستگاه را به شماره ی 09362496087 واتساپ کنید تا کارشناس راهنماییتون کنه.

   • رضاارباب

    سلام یخچال دوقلوسامسونگ دارم تازه نصب شده یخسازش بصورت اتومات کارنمیکنه آبگیری نمیشه بصورت دستی کارمیکنه بصورت اتومات نه راهنمائیم کنید

    • admin

     سلام. آیا یخساز رو روشن کردید؟ ممکنه است مشکلاتی مثل خرابی شیربرقی و برد داشته باشه بهتره با شماره ی درج شده روی کارت گارانتی تماس بگیرید یا برای اطلاعات بیشتر با شماره ی 47639-021 تماس بگیرید.

 • احسان حنیفه

  سلام ، خسته نباشید ، یخساز یخچال ما بعد از اسباب کشی دیگه کار نکرد ، دلیلش هم نمیدونم چیه ، وقتی وصلش کردیم دیگه یخسازش کار نمیکنه ، ولی آبریزش مشکلی نداره ، خیلی هم باهاش کار کردم و دکمه هاش و زدم اما هیچ تغییری نکرد ، دکمه ریست داره اونم چند ثانیه نگه میدارم یه صدای دینگ دینگ میده و بعدش باز اتفاقی نمیوفته، به نظرتون مشگلش از چیه ؟! شیر برقیش خراب شده یا شلنگش گرفته ؟!
  ممنون

  • admin

   سلام. ارادت. قدرت موتور فریزر قطعا بیشتر از موتور یخچاله. بدیهیه که صدای بیشتری هم داره. اما اگه صدا غیرمعمولی و فقط در لحظه استارت شنیده میشه، میتونه به دلیل تراز نبودن و خرابی پایه های خود موتور باشه. ممکنه خود موتور هم آسیب دیده باشه.

  • فیس یاهو

   سلام . اتفاقا منم اسباب کشی کردم و الان یخسازم کار نمیکنه شیلنگ های اتصال از پایین هم چک کردم شیلنگ سفید که مربوط به آریزش هست آب میده ولی شیلنگ نارنجی حتی وقتی که یخساز فعال هست آب نمیده. تورو خدا یه راهنمایی بکنید

   • admin

    سلام. اگه حین اسباب کشی درب های دستگاه باز و بسته شده احتمالا سوکت های بالای درب سمت فریزر درست جا نخورده. اول سوکت هارو بررسی کنید اگه مشکل حل نشد نیاز به بازدید توسط تکنسین داره حتما.

 • محسن حسینی پور

  مخزن یخساز ساید سامسونگ پر شده بود و بصورت یک تیکه یخ شده بود مخزن رو خالی کردم و چون زمستون بود یخساز رو در حالت ice off گذاشتم اما حالا هر چقدر کلید تغییر وضعیت رو فشار میدم عوض نمی شود

  • admin

   سلام. از طریق شماره ۴۷۶۳۹-۰۲۱ درخواست تکنسین کنید.

 • M-sh

  سلام
  یخساز من کامل عمل میکنه و یخ هم تولید میشه اما یخ ها از قالب تخلیه نمیشه موتور و اهرم رو هم چک کردم کار میکنند اما موتور قادر به جدا کردن یخ از قالب نیست
  ممکنه راهنمایی کنید
  سپاس

  • admin

   سلام.دوست عزیز احتمالا مشکل از برد کنترل میباشد. نیاز به بازدید توسط تعمیرکار داره

   • M-sh

    سپاس
    ایا هیچکدام از لوازم یدکی موجود دارید؟

 • علی احدی

  با سلام
  یخساز یخچال اب پر میشه ،یخ میسازه، ولی خالی نمیکنه که مجددا یخ بسازه
  با زدن کلید تست یخ خالی میشه و اب گیری هم میکنه
  اتوماتیک انجام نمیده
  راهنمایی میکنین لطفا؟

  • admin

   سلام. مشکل میتونه از برد کنترل، سلنوید دیسپنسر، سوئیچ درب و حتی مدول یخساز باشه. باید توسط تکنسین بررسی بشه میتونید برای ثبت درخواست با 02147639 تماس بگیرید.

 • وحید حسن پور

  سلام ساید سامسونگ جدید خریدم.امروز آبریزش کار می‌کرد ولی برای اولین بار که میخواستم از یخسازش استفاده کنم با اینکه صدای موتور میاد و دمای فریزر نرمال هست ولی یخ فقط دو تا ساخته.یخساز هم آن هست.به نظر شما مشکل چیه

  • admin

   آیا داخل یخساز یخ بیشتری هست و خارج نمی کنه یا فقط دو تا یخ ساخته؟
   فشار آب رو هم چک کنید. در صورت مساعد بودن نیاز به بازدید توسط تکنسین هست.

 • Haeri

  سلام
  وقت بخير
  قالب يخ ساز يخچالمون شكسته. ميخواستم ببينم قابل تعويض هست يا خير

  • admin

   سلام عکسش رو به شماره ی 09362496087 واتساپ کنید.

 • محمد پروانه

  سلام من یخچال رو تازه خریدم . دور‌ دریچه پدال یخسازش قطرات آب (شبنم) جمع میشه و هر‌چند ساعت چکه میکنه . بنظر شما مشکل چی هستش؟

  • admin

   احتمالا دریچه به درستی چفت نمی شه و رطوبت وارد دستگاه میشه. نیاز به بررسی توسط تکنسین داره در صورتی که دستگاه فاقد ضمانت نامه هست می تونید برای ثبت درخواست با 47639-021 تماس بگیرید.

 • سامان مردکاری

  سلام دستگاه من دریچه ریزش یخش باز مونده و یه نفر ازش افتاده پایین باید چیکار کنم بسته شه تا اب چکه نکنه ازش

  • admin

   سلام باید توسط تعمیرکار بازدید و بررسی بشه

 • مجتبی بختیاری

  سلام خسته نباشید
  یخچال ساید سامسونگ میباشد در قسمت یخساز فیلتر اب تازه عوض کردم تمام ادوات دستگاه یخساز چک کردم کار میکنه ولی اب کلا خیلی کم میاد تا یخ بزنه و دستگاه فرمانپذیری نداره تمام مسیر شلنگ چک‌ کردم گرفتگی نداره ولی فرمان پر شدن اب نمیده چیکار باید بکنم

  • admin

   سلام. بعد از چک کردن دمای فریزر و ترموستات می تواند احتمال را به خرابی برد کنترلی دیسپنسر داد.

 • محمد دیرستانی

  سلام
  یخچال ما یخی که درست میکنه پر املاح و گچ هست
  چندین دوره هم یخش رو بیرون ریختیم ولی باز ته لیوان پودر سفید رنگ میمونه

  چطور میتونم یخسازش رو جدا و تمیز کنم؟
  سامسونگ مدل فرنچ۴

  • admin

   سلام ممکن است مشکل از محفظه ی یخساز نباشد. اول سختی آب را بررسی کنید.

 • کیوان جهانگیری

  سلام. یخساز ساید بای ساید من از کار افتاده و یخ ساخته نمیشه. اب توی محفظه یخساز نمیاد .چک کردم موتور پمپ آب که پشت قسمت پایین کنار پمپ اب سرد کن یخچال هست ، بر خلاف پمپ کناریش ( پمپ اب سرد کن) ولتاژی بهش نمیاد .لطفا راهنمایی بفرمائید.

  • admin

   سلام. نیاز به بررسی و بازدید توسط تکنسین هست.

 • امیر

  سلام
  یخچال سامسونگ ما یخ میسازه و مشکلی نداره ولی فقط درب که باز و بسته میشه تا یخ خارج بشه موقع باز کردن درب فریزر شروع میکنه به کار کردن و باز و بسته میشه الکی. الانم یک سره شده و مدام درش باز و بسته میشه حتی در زمان بسته بودن درب فریزر. مشکل چیه چیکار باید کنیم ما؟

  • admin

   سلام ممکنه مشکل از برد دیسپنسر باشه در هر صورت بهتره تکنسین بازدید کنه

 • داود محبی

  سلام یخچال ما سامونگ ۲۷ فوت هست دریچه ای که یخ ازش خارج میشه باز مونده ودیگه بسته نمیشه میخواستم بدونم علتش چی هست ایا فنری داره که در اومده از جاش

  • admin

   باید مدل یخساز دیده بشه میتونید با 47639-021 تماس بگیرید یا عکس یخساز رو به 09362496087 واتساپ کنید.

  • امیر س

   با سلام
   دستگاه یخساز ساید بسامسونگ مدل hm24zsw قسمت بالا دستگاه فکر میکنم قسمت ورودی دستگاه یخساز یخ زده و یخ نمیسازه و از زیر قسمت یخ زده قطره قطره آب میچکه پایین مشکل کجاست که یخ زدگی ایجاد شد و اینکه دمای نرمال فریزر ساید چند باید باشه که یخساز درست عمل کنه
   و یک دکمه روی دستگاه یخساز وجود داره که روش نوشته
   Test switch کار این دکمه چیه؟
   سپاس گذارم

   • admin

    سلام این دکمه مربوط به تنظیم مجدد برای یخسازی هست. دکمه تست را به مدت هشت ثانیه فشار داده و نگه دارید. یخ ساز باید ظرف 24 ساعت شروع به تولید یخ کنه.

 • صدری‌ن

  سلام، خسته نباشید. یخ ساز پر شده بود، در آوردم یخ ها رو خالی کردم دوباره سرجاش گذاشتم. متاسفنه یخ نمی سازه و از محل خروج یخ، آب بیرون می آید. باید چکار کنم؟

  • admin

   سلام یخ ساز به درستی چفت نشده. بهتره از یک تکنسین کمک بخواهید م یتوانید برای ثبت درخواست با 47639-021 تماس بگیرید.

 • امیر

  سلام و خسته نباشید
  یخساز ساید سامسونگ مدل hm24zsw قسمت بالا دستگاه فکر میکنم قسمت ورودی دستگاه یخ زده و یخ نمیسازه
  و از زیر قسمت یخ زده قطره قطره آب میچکه پایین
  مشکل کجاست که یخ زدگی ایجاد شد
  و اینکه دمای نرمال فریزر ساید چند باید باشه که یخساز درست عمل کنه

  • admin

   سلام. سپاس. دمای مناسب در فصل تابستان برای فریزر 20- می باشد. یخ زدن یخساز دلایل متعددی داره که یکی از آنها مربوط به دمای نامتناسب فریزر هست. برای اطلاعت بیشتر با 47639-021 تماس بگیرید.

 • مختاری

  سلام
  وقت بخیر
  یخساز ساید سامسونگ قبلا یخ رو بصورت قالب ریز خارج می‌کرد اما الان حدود یک هفته هست. بصورت خورده های ریز خارج میکنه اما داخل مخزن یخ ها بشکل قبل هست

  • admin

   سلام. یکی از قابلیت های یخساز های یخچال ساید بای ساید سامسونگ خرد کردن یخ است که به صورت crushed روی دیسپلی نوشته شده است. با فشار دادن و نگه داشتن آن، حالت خرد یا ریز کردن یخ غیر فعال شده و حالت قالبی (cubed) فعال خواهد شد.

 • razi

  سلام ، در فریزر ما یخ یصورت یک تیکه تشکیل میشود و در نتیجه خارج نمیشود و ما مجبوربم یخچال را از برق بیرون بکشیم تا یخ های یک تیکه آب شوند . مارک ساید ما سامسونگ است.

  • admin

   سلام. خارج نشدن یخ می تونه دلایل مختلفی از جمله انسداد مسیر خروج یخ، خرابی برد یا سنسور یخ ساز داشته باشه. توصیه می کنیم برای حل مشکل از متخصص یخچال سامسونگ کمک بگیرید. برای ثبت درخواست می تونید با شماره 47639-021 تماس بگیرید.

 • ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *