علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ 

خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون یکی از ایرادهایی می باشد که در تمام برندها شاهد آن هستیم اما این ایراد در تلویزیون های سامسونگ بیشتر دیده می شود بخاطر همین ما در این مقاله به بررسی دلایل و علت های بروز این مشکل می پردازیم.
خاموش و روشن شدن در تلویزیون سامسونگ به این صورت است که شما حین دیدن تلویزیون شاهد آن هستید که تلویزیون بطور خودکار خانوش شده و دوباره بدون اینکه از کنترل استفاده شود روشن می شود و لوگوی اسمارت نمایش داده می شود و این عمل مدام تکرار می شود.

دلایل بروز مشکل خاموش و روشن شدن در تلویزیون سامسونگ:

خاموش وروشن شدن ناگهانی تلویزیون به علت خرابی مین برد

۱) خرابی مین برد

خرابی مین برد یکی از دلایل خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون می باشد نقش مین برد در تلویزیون مانند نقش مغز در بدن انسان می باشد پس از اهمیت بالایی برخوردار است در واقع مدیریت تلویزیون بر عهده مین برد می باشد.
مین برد یا همان برد اصلی بر روی تمامی قطعات دیگر تلویزیون تاثیر می گذارد و خراب شدن آن در عملکرد سایر قطعات اختلال ایجاد می کند.

خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون به علت خرابی برد پاور

۲) خرابی برد پاور

یکی دیگر از دلایل خاموش و روشن شدن تلویزیون های سامسونگ خرابی برد پاور می باشد . در واقع زمانی که برد پاور دچار ایراد شود نمی تواند آمپر و ولتاژ مورد نیاز مین برد را تامین کند و این ضعف در تامین ولتاژ و آمپر باعث شده تا تلویزیون خاموش و روشن شود . برد پاور بعد از دریافت برق ۲۲۰ولت ولتاژ آن را از نوع AC به DC تبدیل می کند و در پی ضعف برد پاور ما شاهد اختلال در برد مین نیز می شویم پس باید دقت داشت هنگامی که برد مین را تعمیر میکنیم برد پاور را هم چک کنیم زیرا اگر برد پاور خراب باشد دوباره بعد از تعمیر برد مین این مشکل تکرار می شود.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی به دلیل خالت ذخیره برق یا تابع تایمر خواب

۳) حالت ذخیره برق یا تابع تایمر خواب :

این وضعیت به این صورت است که زمانی که تلویزیون برای مدتی هیچ فعالیتی را تشخیص نمی دهد خاموش و روشن می شود پس در صورتی که تلویزیون در فاصله زمانی های معین مثلاً هر یک ساعت یک بار خاموش و روشن شود احتمال دارد یکی از این دو حالت بر روی تلویزیون تنظیم شده باشد و برای اطلاع از این که آیا در تلویزیون هر یک از این تابع ها فعال شده باید از دفترچه راهنما استفاده شود.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی به دلیل خاموش شدن دستگاه های متصل

۴) خاموش شدن دستگاه های متصل به تلویزیون 

تمام دستگاه های خارجی که به تلویزیون وصل شده اند را از تلویزیون جدا کنید زیرا گاهی خاموش شدن تلویزیون به خاطر خاموش شدن و خرابی دستگاهی است که به تلویزیون وصل شده است با جدا کردن دستگاه های متصل متوجه این امر می شوید که آیا خاموش و روشن شدن به خاطر خرابی دستگاه وصل شده است یا خرابی خود تلویزیون باعث این خاموش و روشن شدن می شود.

چگونه مشکل خاموش و روشن تلویزیون سامسونگ را برطرف کنیم؟

قدم اول در تعمیر مشکل خاموش و روشن تلویزیون سامسونگ تشخیص علت خاموش وروشن شدن است در واقع باید تشخیص داد که این ایراد ناشی از خرابی کدام یک از دلایل ذکر شده میباشد. تعمیر خرابی برد پاور و برد مین توسط کاربر معمولی مقدور نیست و این تعمیر نیازمند تخصص می باشد. پس پیشنهاد ما به شما این است که برای رفع این مشکل تنها از افراد دارای تخصص در این زمینه استفاده کنید ما در مرکز تعمیرات سامسونگ سرویس از افراد باتجربه و متخصص در این زمینه استفاده میکنیم تا مشکل تلویزیون را به بهترین شکل و در کمترین زمان برطرف کنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *