Mosfet چگونه کار میکند

Mosfet چیست وچگونه کار میکند

مخفف اکسید فلزی نیمه هادی ترانزیستور اثر میدان. این در بسیاری از حالات که در آن شما می خواهید برای تبدیل ولتاژ استفاده می شود. بر روی مادربرد خود به عنوان مثال برای تولید ولتاژ پردازنده، ولتاژ حافظه، AGP ولتاژ و غیره
ماسفت ها معمولا در جفت استفاده می شود. اگر شما شش ماسفت اطراف سوکت CPU خود را ببینید که به شما قدرت سه فاز.

ماسفت در چهار نوع مختلف آمده است. آنها ممکن است افزایش یا حالت تخلیه، و آنها ممکن است کانال n یا p کانال. برای این نرم افزار ما تنها در کانال n ماسفت افزایش حالت علاقه مند هستند، و این خواهد بود که تنها آنهایی که در مورد از هم اکنون در صحبت کردیم. همچنین ماسفت سطح منطق و MOSFET نرمال وجود دارد. تنها تفاوت بین این سطح ولتاژ مورد نیاز در دروازه است.

 

1415

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بر خلاف ترانزیستورهای دو قطبی که در واقع دستگاه های فعلی محور، ماسفت قدرت دستگاه های ولتاژ کنترل هستند. اگر هیچ ولتاژ مثبت بین گیت و منبع اعمال ماسفت همیشه نارسانا. اگر ما اعمال UGS ولتاژ مثبت به سمت دروازه ما راه اندازی یک میدان الکترواستاتیک بین آن و بقیه از ترانزیستور. ولتاژ گیت مثبت خواهد فشار دور حفره در داخل بستر نوع p و جذب الکترون مو در مناطق نوع n تحت سورس و درین الکترود. تولید این لایه کمتر از عایق دروازه که از طریق آن می توانید به الکترون و حرکت در امتداد از سورس به درین. بنابراین ولتاژ گیت مثبت ایجاد یک کانال در لایه بالایی از مواد بین اکسید و p-Si. افزایش مقدار ولتاژ گیت مثبت هل سوراخ نوع p دورتر و بزرگ ضخامت کانال ایجاد شده است. به عنوان یک نتیجه پیدا کنیم که به اندازه کانال ما با اندازه ولتاژ گیت را افزایش می دهد ساخته شده و افزایش و یا مقدار فعلی که می تواند از منبع رفتن به تخلیه این است که چرا این نوع از ترانزیستور به افزایش به نام افزایش می دهد دستگاه حالت.

 

آزمایش Mosfet ها

 

یک مولتی متر با طیف تست دیود.
متر منفی به منبع MOSFET وصل کنید.
نگه دارید MOSFET های مورد یا تب اگر شما می خواهید، آن مهم نیست که اگر شما بدنه فلزی را لمس کنید، اما مراقب باشید به لمس منجر تا زمانی که شما لازم نیست که باشد. اجازه ندهید یک MOSFET در تماس با لباس های خود را، پلاستیک و یا پلاستیکی محصولات، و غیره به دلیل ولتاژ استاتیک بالا آن را می تواند تولید است.
نخست متر مثبت در به سمت دروازه را لمس کند.
در حال حاضر پروب متر مثبت به تخلیه حرکت می کند. شما باید یک خواندن کم دریافت کنید. خازن گیت ماسفت است تا توسط متر متهم شده و دستگاه روشن است.
با متر مثبت هنوز به تخلیه متصل است، لمس انگشت بین منبع و دروازه (و تخلیه اگر می خواهید، مهم نیست). دروازه خواهد شد از طریق انگشت خود را مرخص و خواندن متر باید بالا بروید، نشان می دهد یک دستگاه غیر رسانا.