دلایل برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

یخچال فریزر سامسونگ نیز مانند سایر یخچال فریزر ها میتواند دچار مشکلاتی شود و این بسیار عادی و طبیعی می باشد. گفتنی می باشد که یکی از این مشکلات برفک و یخ زدگی یخچال فریزر می باشد که بدون شک می توانیم بگوییم این مشکل برای تک تک شما رخ داده و شما را نگران کرده است.

همانطور که میدانید یخچال فریزر سامسونگ یکی از پرطرفدار های یخچال فریزر می باشد که این محبوبیت آن به دلیل کارایی بالا و طول عمر طولانی آن می باشد ولی برخی از مشکلات باعث می شود برفک و یخ زدگی در یخچال فریزر دیده شود.

البته بهتر است بدانید که یخچال فریزر سامسونگ  گاهی با اشتباهات و رفتار های نامناسب شما دچار برفک و یخ زدگی می شود و گاهی نیز این مشکل به خاطر ایرادات برخی از قطعات رخ می دهد.

قابل ذکر می باشد که این اتفاق برای تمامی شما ها اتفاق افتاده است و کسی نمی تواند ادعا کند که یخچال فلان مارک ما به هیچ عنوان دچار برفک و یخ زدگی نشده است.

هنوز هم عده ای از افراد علت این برفک و یخ زدگی در مواد غذایی را نمی دانند و از راهکار های رفع این مشکل باخبر نیستند.

در این بخش از مقاله ی سامسونگ سرویس در رابطه با علت این برفک ها و یخ زدگی ها و راهکار های رفع برفک و یخ زدگی  بحث خواهیم کرد و هر یک از آنها را به خوبی بررسی خواهیم کرد.

قابل ذکر می باشد که برفک و یخ زدگی در یخچال فریزر سامسونگ باعث می شود راندمان یخچال کاهش یابد و عملکرد سرمایشی افت پیدا کند و این مشکل نیز باعث می شود برای یخچال مشکلات دیگری رقم بخورد که آزار دهنده می باشد.

دلایل برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

بهتر است بدانید که عیب یابی و رفع مشکل یخچالی که دچار برفک و یخ زدگی شده است بسیار حائز اهمیت می باشد و باید در اولین فرصت این مشکل مورد بررسی قرار بگیرد.

در صورتی که به این موضوع توجهی نشود در این صورت ممکن است فریزر شما به طور کلی خراب شود و این برای شما یک ضرر مالی بسیار بزرگی می باشد؛ زیرا برای تعمیر این مشکل باید هزینه ی زیادی پرداخت شود و گاهی هم ممکن است اصلا تعمیر جواب ندهد و شما مجبور شوید دستگاه جدید برای خود تهیه کنید.

در این شرایط اقتصادی هیچکس راضی نمی باشد خرج اضافی برای خود بتراشد پس توصیه ی ما به شما این می باش که در صورت مشاهده ی مشکل در یخچال فریزر سامسونگ خود در اولین فرصت برای رفع مشکل اقدام کنید تا با کمترین هزینه به راحتی مشکل را رفع کنید. هرگونه پشت گوش انداختن مشکل باعث می شود فقط هزینه های پرداختی شما بیشتر شود و هیچ سودی برای دستگاه یا شما ندارد.

برای اقدام به تعمیر برفک و یخ زدگی یخچال فریزر سامسونگ نیار می باشد تا متخصصان تعمیراتی تماس حاصل نمایید و از آنها برای انجام تعمیرات کمک بخواهید. برای این کار کافیست با شماره تلفن های درج شده تماس حاصل نمایید و یا به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید.

 

دلایل برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

علت برفک زدن یخچال فریزر

برفک زدن یخچال می تواند بنا به دلایل ساده ای باشد. در داخل یخچال باید هوای خنک دائما در حال گردش باشد و از میان وسایل و مواد غذایی عبور کند. در صورتی که این هوای خنک داخل یخچال با رطوبت و گرمای هوای بیرون از یخچال که وارد یخچال می شود  برخورد کند در نقطه برخورد  این 2 هوا برفک ایجاد می شود.

برفک یخچال به سه دلیل ممکن است تشکیل شود:

 1. در صورتی که محل نصب یخچال فریزر سامسونگ مناسب نباشد و رطوبت هوای محیط بالا باشد، در این صورت هر بار که شما درب یخچال فریزر سامسونگ را باز و بسته می کنید رطوبت هوای اطراف وارد دستگاه می شود و این باعث می شود در داخل یخچال برفک و یخ زدگی ایجاد شود.

برای جلوگیری از این مشکل بهتر است یخچال را از مجاورت گاز و سماور دور کنید و آن ها را در یک جای دیگر از آشپزخانه مستقر کنید.

 1. یکی دیگر از دلایل ایجاد برفک و یخ زدگی در یخچال فریزر سامسونگ خرابی لاستیک دور درب یخچال فریزر سامسونگ می باشد. اگر لاستیک دور درب دچار شل شدگی، پارگی و یا آسیب شده باشد که از آن به داخل یخچال هوا بتواند نفوذ کند به داخل یخچال باعث می شود برفک و یخ زدگی در داخل یخچال فریزر صورت بگیرد.
 2. دلیل سوم تشکیل برفک و یخ زدگی در یخچال فریزرهایی که موارد ۱ و ۲ در آنها وجود ندارد ممکن است از خرابی ترموستات باشد.

قابل ذکر می باشد که مشکل در ترموستات به هیچ عنوان قابل حل توسط یک فرد عادی نمی باشد و برای رفع این مشکل بهتر است از متخصصان تعمیراتی کمک بخواهید. هرگونه اقدام ناشیانه ی شما در این مورد باعث می شود به دستگاه آسیب های شدید تری وارد شود.

 

دلایل برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

راه حل رفع برفک زدن یخچال فریزر

همانطور که میدانید برفک و یخ زدگی می تواند در قسمت های مختلف دستگاه صورت بگیرد. در این بخش به بررسی علت برفک و یخ زدگی در داخل یخچال فریزر خواهیم پرداخت. علت ایجاد برفک در داخل یخچال فریزر متفاوت می باشد و عیب یابی های متفاوتی نیز دارد.

برفک زدن فریزر

 • گاهی ممکن است برفک و یخ زدگی در اطراف درب فریزر صورت بگیرد. این برفک نشان دهنده ی این موضوع می باشد که درب فریزر به درستی بسته نشده است. ممکن است بسته های مواد غذایی باعث عدم بسته شدن درب شده باشند.

 

برای رفع این مشکل بهتر است بسته ها را کمی جا به جا کنید تا واشر به درستی در سر جای خود بنشیند.

برای مثال عواملی که باعث می شوند درب بسته نشود می تواند  شامل بسته های مواد غذایی به هم چسبیده باشند و یا ممکن است کشو به درستی در سرجای خود قرار نگرفته باشد. یا جایخی های مکعبی به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد.

 • گاهی دلیل ایجاد برفک و یخ زدگی میتواند از خرابی واشر یا بست درب باشد. از سالم بودن بست ها اطمینان حاصل کنید به طوری که به درست ترین شکل به درب چسبیده باشند. هرگونه ارگی و مشکل در این بست ها و لاستیک ها نشان دهنده ی این موضوع می باشد که زمان تعویض لاستیک های دور درب رسیده است.

 

اگر در اکثر قسمت های یخچال فریزر سامسونگ شما برفک و یخ زدگی مشاهده می شود این بدین معناست که دمای یخچال پایین می باشد.

در صورتی که دمای یخچال فریزر کم باشد در این صورت یخچال فرصتی برای از بین بردن رطوبت هوای سرد داخل را نخواهد داشت و قبل از اینکه دستگاه سیکل بعدی خنک سازی خود را شروع کند تمامی رطوبت ها به برفک و یخ زدگی تبدیل می شوند.

 • مناسب ترین دما برای فریزر در حدود ۰ درجه فارنهایت (۱۸- درجه سانتیگراد) و مناسب ترین دمای یخچال در حدود ۳۷ درجه فارنهایت (۳ درجه سانتیگراد) می باشد.
 • اگر برفک و یخ زدگی سخت در همه جای یخچال فریزر سامسونگ مشاهده می شود باید بدانید که درب یخچال فریزر برای مدت طولانی باز مانده است
 • گاهی نیز برفک و یخ زدگی در لوله های اواپراتور قسمت پشتی یخچال صورت می گیرد که این یخ زدگی و برفک نشان دهنده ی خرابی هیتر، بیمتال، سنسور یخ زدایی، تایمر یخ زدایی یا برد کنترل کننده می باشد.

 

برای عیب یابی دقیق تر به شما توصیه می شود تا از متخصصان سامسونگ سرویس درخواست کمک کنید. همانطور که گفته شد هرگونه اقدام ناشیانه باعث می شود دستگاه دچار خسارت های مالی بیشتری شده و شما را درگیر کند.

قابل ذکر می باشد که اگر محیط شما دارای رطوبت بالایی می باشد  و با هر بار بازو بسته شدن درب رطوبت به داخل یخچال وارد شده و ایجاد برفک و یخ زدگی می کند این بسیار عادی می باشد و هیتر یخچال فریزر سامسونگ این وظیفه را دارد تا این برفک ها را ذوب کند و مشکل را رفع کند.

 

دلایل برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

برفک زدن لوله های پشت یخچال

برفک و یخ زدگی لوله های پشت یخچال فریزر سامسونگ یکی از شایع ترین مشکلات این یخچال می باشد. در طول کارکرد یخچال رطوبت های هوا با میعان و یخ زدن به برفک تبدیل می شوند و به اواپراتور ها می چسبند.

حال در حالت طبیعی سیکل دیفراست یا یخ زدایی وظیفه دارد تا این یخ ها را ذوب کند و از یخ زدگی لوله ها جلوگیری کند. گاهی این برفک و یخ زدگی ا به قدری شدید می باشد که اجازه نمی دهد هوا جریان یابد و این موضوع باعث می شود یخچال به راحتی نتواند عمل خنک سازی را انجام دهد.

علت یخ زدن لوله های پشت یخچال

 1. خرابی تایمر دیفراست: یخچال های بدون برفک، دارای یک سیستم دیفراست یا یخ زدایی می باشند که  سیکل های سرمایش (خنک سازی) و دیفراست را کنترل می کند. تایمر دیفراست نیز  یکی از اجزاء این سیستم می باشد که یخچال را بین حالت سرمایش و دیفراست کنترل می کند. در صورتی که این قطعه دچار خرابی  مشکل شود برفک و یخ زدگی در لوله های پشت یخچال بیشتر و بیشتر می شود.
 2. خرابی هیتر دیفراست: هیتر دیفراست وظیفه دارد برفک و یخ های ایجاد شده بر روی لوله های اواپراتور را را ذوب کند. اگر این هیتر دچار ایراد و یا مشکل شود، برفک و یخ های تشکیل شده تجمع یافته و از گردش هوا جلوگیری می کنند و موجب یخ زدن لوله های پشت یخچال فریزر می شوند.
 3. اشکال از ترموستات: هیتر دیفراست به ترموستات وصل می باشد. در واقع اصول کاری بدین صورت می باشد که ترموستات دمای لوله های اواپراتور را تشخیص می دهد و به هیتر دیفراست پیغام شروع می فرستد.

هنگامی که دمای یخچال به دمای تنظیم شده رسید هیتر دیفراست دستور را از ترموستات گرفته و شروع به کار میکند و تمامی برفک ها و یخ زدگی ها را ذوب می کند.

حال اگر ترموستات دچار مشکل و عیب شده باشد دمای لوله را تشخیص نخواهد داد و هیتر هیچوقت استارت نمی خورد. با گذشت زمان نیز برفک ها و یخ زدگی ها نیز سخت تر شده و دیگر اجازه نمی دهند یخچال عمل خنک سازی را به درستی انجام دهد.

 

دلایل برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

علت یخ زدن مواد داخل یخچال

گاهی با باز کردن یخچال متوجه این موضوع خواهید شد که مواد غذایی شما دچار یخ زدگی شده است و این یخ زدگی را اکثرا در میوه ها و سبزی ها به خوبی مشاهده خواهید کرد. علت یخ زدن مواد غذایی می تواند بنا به دلایل مختلف باشد که در این بخش به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

 • پیش از هر اقدام دیگری، ابتدا لازم است تنظیمات دمایی یخچال فریزر سامسونگ خود را بررسی کنید. اگر در مواد غذایی شما یخ زدگی دیدیه می شود ممکن است دمای یخچال خیلی پایین باشد بهتر است دما را کمی افزایش دهید اما نه بسیار زیاد. بازه ی نرمال دمای یخچال باید بین 3 ال 6 درجه سانتی گراد باشد.
 • در اکثر یخچال فریزر ها یک دریچه ی یا فنی وجود دارد که از فریزر به یخچال تعبیه شده است که وظیفه ی آن فرستادن دمای سرد فریزر به داخل یخچال می باشد. توصیه ی ما به شما این می باشد که از قرار دادن مواد غذایی حساس در این قسمت خودداری کنید تا از یخ زدگی این مواد جلوگیری شود.
 • کثیف بودن و تجمع جرم بر روی کویل های کمپرسور نیز یکی دیگر از مواردی می باشد که موجب می شود تا یخچال با شدت بیشتری کار کرده و توان بیشتری را صرف نماید تا به دمای مورد انتظار برسد که در این صورت باعث می شود مواد غذایی یخ بزند.
 • ترموستات کنترل دما اگر معیوب  باشد باعث می شود در داخل یخچال مواد غذایی دچار یخ زدگی شود. در این حالت ترموستات را از کمترین درجه تا بیشترین درجه ممکن بچرخانید، اگر صدای کلیک مانندی به گوش رسید، احتمالا ترموستات شما سالم است.
 • ترمیستور وظیفه کنترل دمای هوا را برعهده دارد. دمای خوانده شده را به برد کنترل ارسال می نماید. برد کنترلی نیز مقادیر ولتاژ کمپرسور و فن اواپراتور را بر اساس دماها خوانده شده ترمیستور تعیین می نماید.

 

در صورتی که  ترمیستور دچار مشکل شده باشد، کمپرسور و فن اواپراتور ممکن است بیش از حد کار کنند و در نتیجه یخچال خیلی خنک خواهد بود که ممکن است به یخ زدن مواد غذایی در یخچال نیز بیانجامد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *