دلایل نشتی گاز یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

یخچال فریزر سامسونگ یکی از وسیله های برقی پر کاربرد در هر آشپزخانه ای می باشد که بدون این وسیله کمتر می توان روز را به شب رساند. همانطور که میدانید اکثر مواد غذایی که به صورت روزانه مصرف می شود باید اکثرا در یخچال نگهداری شوند تا دچار فساد و خرابی نشوند.

شما این کمبود را زمانی احساس خواهید کرد که یخچال فریزر سامسونگ شما دچار مشکل فنی و یا خرابی شود. در این شرایط هنگامی که نمی توانید از یخچال فریزر سامسونگ استفاده کنید قدر یخچال را در زندگی خود متوجه خواهید شد.

یکی از مشکلاتی که یخچال سامسونگ را به خود درگیر می کند خالی شدن یا نشت گاز می باشد که یکی از مشکلات رایج این یخچال فریزر و سایر یخچال فریزر ها می باشد. قابل ذکر می باشد که در این شرایط برای یخچال اتفاقات عجیبی رخ می دهد و این موضوع باعث می شود یخچال دچار خرابی شود و یا از کار بیفتد.

خالی شدن یا نشت گاز یخچال فریزر سامسونگ از جمله مشکلاتی می باشد که باعث می شود عملکرد یخچال دچار ایراداتی شود و یا به طور کلی از کار بیفتد. در این بخش از مقاله ی سامسونگ سرویس قصد داریم تا در رابطه با علت خالی شدن یا نشت گاز یخچال فریزر سامسونگ بحث کنیم.

دلایل نشتی گاز یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

همچنین در این مقاله در رابطه با نحوه ی تشخیص این مشکل نیز برای شما مطالبی درج شده است که به شما کمک میکند در منزل به راحتی بتوانید مشکل را تشخیص دهید.

برخی از افراد در صورت مواجهه با این مشکل نمی دانند باید چه اقداماتی را انجام دهند و یا نحوه ی رفع این مشکل را نمی دانند توصیه ی ما به این افراد این می باشد که در صورت مشاهده ی مشکلات زیر حتما با نمایندگی تعمیر یخچال فریزر سامسونگ تماس حاصل نمایید تا متخصصان عیب یابی یخچال فریزر سامسونگ به محل مراجعه کنند و مشکل یخچال فریزر شما را حل کنند.

در این مقاله از سامسونگ سرویس شما به راحتی می توانید علت خالی شدن یا نشت گاز را پیدا کنید و با مراحل رفع این مشکلات نیز آشنا شوید.

علت نشتی گاز یخچال فریزر

همانطور که می دانید در داخل سیکل یخچال فریزر سامسونگ یک حلقه بسته وجود دارد که مبرد یا گاز یخچال در داخل این حلقه تحت فشار در جریان می باشد. کار مبرد این می باشد که گرمای داخل یخچال را دریافت میکند و آن را به شکل گاز از لوله های پشت یخچال خارج میکند.

به صورت کلی در حالت کارکرد عادی یخچال فریزر سامسونگ نشتی گاز به هیچ صورتی رخ نمی دهد و عملکرد یخچال کاملا عادی می باشد، اما اگر اخیرا شما یخچال خود را جابه جا کرده اید و یا آن را به دست تعمیرکاران ناشی و غیر متخصص  سپرده اید ممکن است در قسمت کمپرسور یا لوله های کویل مشکلاتی بوجود آمده باشد که باعث می شود به این سیکل سرمایشی آسیب وارد شود، در این صورت ممکن است در یخچال فریزر سامسونگ شما خالی شدن یا نشت گاز صورت بگیرد.

گاهی برخی از افراد ناشی و غیر متخصص برای راحتی کار خود حین برفک و یخ زدگی یخچال از وسایل نوک تیز مانند چاقو استفاده میکنند که این کار کاملا خطرناک و اشتباه می باشد  و برای یخچال بسیار آسیب رسان می باشد.

علت نشتی گاز یخچال فریزر

هنگامی که شما از یک وسیله ی نوک تیز برای رفع این مشکل استفاده می کنید ممکن است به لوله های مبرد یخچال فریزر سامسونگ آسیب وارد شود و یا سوراخ شود که در این صورت باعث می شود شما هزینه ی زیادی را برای رفع این مشکل بپردازید.

حال بهتر است بدانید که این سوراخ های ریز و درشت ایجاد شده بر روی لوله های مبرد با مرور زمان باعث می شوند خالی شدن یا نشت گاز در یخچال فریزر سامسونگ رخ بدهد. این سوراخ ها فقط با خوردن یک شی نوک تیز ایجاد نمی شود و به مرور زمان بر اثر پوسیدگی لوله و یا بدجنس بودن این لوله ها نیز ممکن است این اتفاق رخ دهد. همچنین در حین نقل و انتقالات یخچال نیز اگر به این لوله ها ضربه وارد شود نیز ممکن است خالی شدن یا نشت گاز رخ بدهد.

گاهی نیز به دلیل کهنه شدن جوش بست ها و اتصال لوله ها یا ضربه خوردن لوله ها مشکل خالی شدن یا نشت گاز رخ بدهد.

علاوه بر موارد بالا دلایل دیگری نیز وجود دارند که باعث می شود خالی شدن یا نشت گاز رخ بدهد. برای مثال ممکن است شیرآلات و اتصالات خود یخچال که قبلا توسط متخصص غیر فنی انجام شده است به درستی آب بندی نشده باشد و با کوچکترین ضربه اتصالات قطع شوند.

چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده است؟

نحوه ی تشخیص خالی شدن یا نشت گاز یخچال فریزر سامسونگ در برخی از موارد به سادگی قابل تشخیص می باشد. هنگامی که شما مشغول به تمیز کردن برفک و یخ زدگی روی لوله ها هستید با وارد شدن آسیب به دستگاه شما متوجه بوهای شیمیایی گاز خواهید شد و همچنین ممکن است صدا های همراه با فشار را نیز احساس کنید.

در یخچال فریزر های مدل قدیم گاز موجود در یخچال فریون می باشد که این گاز از نوع CFC ها می باشد که برای محیط زیست و کره ی زمین بسیار مضر و خطرناک می باشد و باعث تخریب لایه اوزون می شود. در صورتی که یخچال شما مدل قدیمی می باشد در این صورت شما به راحتی می توانید خالی شدن یا نشت گاز فریون را تشخیص دهید  زیرا این گاز بسیار بد بو می باشد و به راحتی قابل تشخیص می باشد.

چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده است؟

حال اگر شما از یخچال های امروزی استفاده می کنید بهتر است بدانید که در این یخچال فریزر ها از گاز R134a استفاده می شود که به نسبت گاز فریون خطر کمتری برای محیط زیست و طبیعت دارد. البته قابل ذکر می باشد که در حین کار با هریک باید مراقبت های لازم را انجام دهید.

در صورتی که نشت گاز از یک جای کوچک رخ دهد در این صورت تشخیص خالی شدن یا نشت گاز بسیار مشکل می باشد زیرا گاز به آرامی خارج می شود. در این صورت باید از متخصصان تعمیراتی و عیب یابی یخچال فریزر سامسونگ درخواست کمک کنید تا با استفاده از ابزار آلات و گیج فشار های مخصوص جلوی نشت را بگیرند.

با خالی شدن یا نشت گاز کم کم در یخچال ایراداتی نمایان می شود که به شما اخطار می دهد گاز یخچال کم شده است. این ایرادات شامل موارد زیر می باشد:

 

البته قابل ذکر می باشد که کاهش سرمای یخچال فقط به خاطر کم شدن گاز نمی باشد یکی از دلایل کم شدن سرما نشت یا کم شدن گاز یخچال می باشد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *