ریست کردن تلویزیون

مشکل سایه افتادن روی نمایشگر

 

تلویزیون سامسونگ یکی از وسیله های کاربردی در هر خانه ای می باشد که به شما این امکان را میدهد اکثر اوقات بیکاری خود را با این وسیله سر کنید. همانطور که میدانید تلویزیون مورد استفاده برای هر مکانی می باشد و اکثرا برای رده سنی خاصی طراحی نشده است.
هر فرد از کودک گرفته تا نوجوان و جوان و بزرگسال تا کهنسال می تواند برای گذراندن اوقات فراغت و بیکاری خود از تلویزیون سامسونگ استفاده کند؛ اما گاهی برای این دستگاه مشکلاتی پیش می آید که باید فقط با ریست کردن این مشکل را رفع کرد.

حال سوال برخی از افراد این است که نحوه ی ریست کردن تلویزیون سامسونگ چگونه است؟ باید چه اقداماتی را برای ریست کردن تلویزیون سامسونگ انجام دهیم تا به مشکل برنخوریم؟ برای پاسخ به تمامی این سوالات نیاز می باشد تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا به راحتی شما را همراهی کنیم.

عمل ریست کردن

منظور از ریست کردن تلویزیون سامسونگ یعنی اینکه تلویزیون به طور کلی به تنظیمات اولیه کارخانه باز می گردد. همانطور که میدانید تلویزیون یک وسیله ی بسیار پیچیده ای می باشد که در صورت دستکاری های ناشیانه و یا اعمال تنظیمات اشتباه به صورت شخصی باعث می شود تلویزیون سامسونگ به طور کلی بهم بریزد که برای رفع این مشکل  می باشد تا عمل ریست کردن بر روی تلویزیون اعمال شود.
بهتر است بدانید که علاوه بر تلویزیون سامسونگ سایر تلویزیون ها نیز از این قاعده مستثنی نمی باشند و در صورت مواجه شدن با مشکل ممکن است نیاز به ریست کردن داشته باشند. در این مقاله متخصصان ما قصد دارند نحوه ی صحیح ریست کردن را به شما بیاموزند تا در صورت نیاز به مشکل برنخورید.
گاهی ممکن است شما به تنهایی خودتان در منزل نتوانید ریست کردن تلویزیون را به پایان برسانید. در این شرایط توصیه ما به شما این می باشد که با متخصصان نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس حاصل نمایید و از آنها برای ریست کردن صحیح تلویزیون درخواست کمک کنید. همانطور که می دانید در مراکز تعمیراتی سامسونگ سرویس های تعمیراتی و ریست کردن تلویزیون نیز برای شما فراهم شده است و شما به راحتی می توانید تنها با یک تماس از این امکانات بهره مند شوید.

قابل ذکر می باشد که ریست کردن تلویزیون در بسیاری از موارد باعث می شود تلویزیون شما قوی تر از حالت قبل عمل کند.
با ریست کردن تلویزیون سامسونگ اطلاعات نرم افزاری دستگاه به حالت اولیه کارخانه بازگردانده می شود و از اول تنظیمات مورد نیاز بر روی آن اجرا می گردد.
برای ریست کردن تلویزیون سامسونگ 2 روش وجود دارد که این 2 روش به صورت مفصل برای شما در این مقاله ارائه شده است که شما با مطالعه ی آن به راحتی می توانید کار را خودتان به پایان برسانید.

روش های ریست تلویزیون سامسونگ

 

 

  • روش اول: در روش اول کار شما اصلا سخت نیست و فقط کافیست کنترل تلویزیون را به دست بگیرید و وارد قسمت تنظیمات تلویزیون شوید و در قسمت تنظیمات گزینه ی تنظیمات کارخانه را اعمال کنید. در صورتی که برای ریست کردن و تنظیمات کارخانه اطمینان کامل را دارید گزینه ی تایید را انتخاب نمایید و اجازه دهید کار ریست کردن تلویزیون سامسونگ به پایان برسد.

 

  • روش دوم: روش دوم برای ریست کردن تلویزیون سامسونگ استفاده از منوی مخفی تلویزیون می باشد که این کمی پیشرفته تر و پیچیده تر می باشد. دلیل استفاده از نام منوی مخفی در تلویزیون سامسونگ یا سایر تلویزیون ها این است که برای وارد شدن به این تنظیمات لازم می باشد از کد دستوری خاصی استفاده کنید و ان را وارد کنید. باید به این موضوع نیز دقت داشته باشید که گزینه های موجود در این قسمت اگر در حالت تنظیمات اشتباه انتخاب شوند ممکن است دستگاه به طور کلی مختل شده و خراب شود. توصیه ما به شما این است که در صورت نداشتن اطلاعات کافی از دستکاری و وارد شدن به این بخش شدیدا خودداری کنید.

 

حال اگر اصرار شما وارد شدن به این منوی مخفی می باشد و شما دارای مهارت و تخصص در این زمینه می باشید توصیه می شود مراحل زیر را به دقت انجام دهید.
برای انجام تنظیمات صحیح لازم می باشد تمامی این دکمه هایی که گفته می شود پشت سرهم و بدون مکث در حالت استند بای فشار دهید تا به درست ترین شکل کار کند.
: info + menu + mute + power بعد از اینکه این کلید ها را بدون وقفه فشار دادید تلویزیون روشن می شود و بر روی نمایشگر تلویزیون سامسونگ منوی مخفی مورد نیاز ظاهر می شود.OPTION اولین گزینه ی این منو می باشد. با انتخاب این گزینه زیر مجموعه ای برای شما باز می شود که اولین گزینه ی این زیر مجموعه reset می باشد شما با انتخاب گزینه ی ریست کردن به راحتی می توانید تلویزیون را ریست کنید و به تنظیمات کارخانه برگردانید.
برای به پایان رسیدن این عمل برای چند ثانیه تلویزیون خاموش می شود و چند لحظه بعد روشن می شود.

تعمیرات سامسونگ در تهران

تعمیرات سامسونگ در تهران متخصصان تعمیراتی سامسونگ به منظور راحتی کار شما به صورت 24 ساعته در اختیار شما می باشند و تمامی خدمات خود را در اختیار شما عزیزان قرار میدهند تا به راحتی از وسیله استفاده کنید.
نمایندگی تعمیرات سامسونگ از متخصصان تعمیراتی متخصص و ماهر برای اجرای کار های خود استفاده میکند و این به شما اطمینان خاطری می باشد که با خیال راحت کار تعمیراتی خود را به شرکت سامسونگ بسپارید.