علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که سبب نارضایتی کاربران از ماشین لباسشویی می شود عدم خشک کردن مناسب لباس ها پس از اتمام کار دستگاه می باشد به طوری که شخص پس از خارج کردن لباس ها از دستگاه، خیس و یا نیمه خیس می باشند.

وجود این گونه مشکلات در ماشین لباس شویی سامسونگ ممکن است به دلایل مختلفی باشد که در قسمت های زیر ذکر شده است. البته به طور عمده اغلب این نوع مشکلات نیاز به تعمیرات و همچنین تعویض برخی قطعات دستگاه می باشد که لازم است حتما توسط یک تعمیر کار حرفه ای انجام گیرد.

لذا در صورت بروز مشکل در زمینه خشک کردن لباس شویی توصیه می شود که حتما با نمایندگی های برند سامسونگ سرویس تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت تعمیر کار های حرفه ای جهت رفع مشکل دستگاه اعزام شوند.

1. ریست کردن ماشین لباس شویی

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

یکی از راهکارهای رفع این مشکل این است که دستگاه را  یک بار به طور کامل ریست کرده و سپس از آن استفاده نمایید. البته لازم به ذکر است که نحوه ریست کردن دستگاه ها می تواند بر اساس مدل متفاوت باشد و به همین جهت توصیه می شود حتما از دفترچه راهنما جهت ریست کردن آن استفاده کنید.

2. پر کردن بیش از حد از لباس و عدم استفاده از برنامه صحیح

پر کردن بیش از حد ظرفیت دستگاه از لباس ها می تواند علاوه بر این که کیفیت شستشوی لباس ها را پایین آورد، سبب شود  لباس ها به خوبی خشک نشوند. لذا توصیه می شود حتما 1/4 از محفظه داخلی دستگاه خالی بماند.

همچنین ماشین لباس شویی سامسونگ دارای برنامه های شستشوی متعددی می باشد، لذا سعی کنید با توجه به جنس و نوع لباس های مورد نظر، از برنامه ای با تعداد دور های مناسب جهت خشک کردن لباس ها استفاده کنید.

به عنوان مثال برای لباس هایی که جنس ضخیم تری دارند بهتر است از تعداد دور های بالا تری جهت خشک کردن لباس استفاده نمایید.

3. بررسی شلنگ تخلیه آب دستگاه

یکی دیگر از عواملی که می تواند موجب عدم خشک شدن صحیح و مناسب لباس ها پس از شستشو باشد، عدم کارکرد صحیح شلنگ تخلیه آب لباس شویی است.

به طور کلی در تمامی ماشین لباسشویی های برند سامسونگ یک شلنگ مخصوص جهت تخلیه آب محفظه وجود دارد که ممکن است به دلایلی از جمله گرفتگی لوله، عدم متصل شدن صحیح آن، خم شدن بیش از حد لوله موجب بروز این مشکل شود.

لذا توصیه می شود حتما از سالم بودن این شلنگ اطمینان حاصل کنید و در صورت وجود موارد ذکر شده، حتما  آن را رفع نمایید.

4. تماس با تعمیرکار های ماشین لباس شویی

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

در صورتی که پس از بررسی موارد ذکر شده در قسمت فوق به نتیجه مطلوبی دست پیدا نکردید بهتر است حتما قبل از استفاده مجدد از آن با نمایندگی های برند سامسونگ سرویس تماس حاصل نمایید تا جهت تعمیر دستگاه به محل مورد نظر اعزام شوند.

قطعات بسیار متعددی در داخل دستگاه به کار رفته است که می تواند  از علل عدم خشک کردن مناسب دستگاه لباسشویی به شمار رود که قطعا تعمیر کار های حرفه ای آن ها را بررسی کرده تا از سلامت آن ها باخبر شوند.

  • گاهی ممکن است عدم خشک کردن صحیح دستگاه به دلیل خرابی المنت هیتر باشد.
  • عدم کارکرد صحیح ترموستات نیز می تواند باعث دستگاه در خشک کردن لباس ها به خوبی عمل نکند.
  • خراب شدن قطعه پمپ تخلیه آب نیز می تواند سبب تخلیه نشدن آب داخل محفظه شده و همین عامل موجب خشک نشدن لباس ها شود.
  • مسدود شدن فیلتر های موجود در ماشین لباس شویی
  • فیوز حرارتی در صورتی که به درستی عمل نکند نمی توان انتظار خشک شدن مناسب لباس ها را داشت.
  • وجود برخی مشکلات در موتور دستگاه لباس شویی نیز می تواند از علل این موضوع باشد.
  • وجود اشکال در برد دستگاه نیز می تواند از دلایل عدم کارکرد صحیح خشک کن لباسشویی باشد.
  • برخی مواقع نیز ممکن است کلید فعال سازی گزینه خشک کن دستگاه خراب باشد و همین عامل موجب بروز چنین مشکلی برای کاربران شود.

 

در نهایت لازم به ذکر است در صورتی که علت عدم خشک کردن مناسب لباس ها از موارد ذکر شده شمار 1 تا 3 نبود حتما با نمایندگی های برند سامسونگ سرویس تماس حاصل کنید؛ زیرا انجام تعمیرات و رفع این چنین مشکلاتی نیازمند دانش و تخصص در این زمینه می باشد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *