علت داغ شدن زیاد بدنه و موتور یخچال سامسونگ چیست؟

یخچال سامسونگ یکی از وسیله های کاربردی در زندگی روزمره تمامی افراد می باشد و مراقبت و نگهداری از این وسیله نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. همانطور که میدانید هم هزینه ی خرید یخچال سامسونگ بسیار زیاد می باشد و تحت هر شرایطی نمی توان اجازه داد که یخچال خراب شود تا یک یخچال جدید جایگزین آن شود.

همچنین تعمیر خرابی های یخچال سامسونگ نیز بسیار گران می باشد و تا جای ممکن باید با مشاهده ی اولین مشکل از یخچال سریعا در صدد رفع مشکل برآیید.

برای رفع مشکلات یخچال سامسونگ توصیه ی ما به شما این می باشد که در صورت مشاهده ی اولین مشکل یا ایراد سریعا با متخصصان سامسونگ سرویس تماس حاصل نمایید تا با اطمینان خاطر به تعمیر یخچال شما بپردازند آنهم با مقرون به صرفه ترین قیمت.

در این بخش از مقاله ی سامسونگ سرویس در رابطه با علت های داغ شدن بدنه  یخچال یا داغ شدن موتور   یخچال با شما بحث خواهیم کرد و همچنین راه حل های رفع این مشکلات نیز برای شما در این مقاله بیان شده است. گاهی ممکن است برای برخی از شما ها این مشکل پیش آمده باشد که یخچال سامسونگ از قسمت موتور خود گرمای زیادی ساطع کند و یا شما داغ شدن بدنه و داغ شدن موتور را با لمس قطعه احساس کرده باشید  و این موضوع شما را نگران کند.

علت داغ شدن زیاد بدنه و موتور یخچال سامسونگ چیست؟

قابل ذکر می باشد که در یخچال سامسونگ یا سایر یخچال ها  داغ شدن بدنه  و داغ شدن موتور به صورت معمولی حین کار کردن یخچال امر طبیعی می باشد و اصلا جای نگرانی نمی باشد؛ اما گاهی ممکن است داغ شدن بدنه و داغ شدن موتور در یخچال بیش از حد باشد که این کمی نگران کننده می باشد.

گاهی گرم شدن موتور و بدنه به صورتی می باشد که حتی گرما از چند متری نیز حس می شود که در این صورت دستگاه در عملکرد خود نیز دچار مشکلاتی می شود و کم کم اگر به این مشکلات رسیدگی نشود دستگاه دچار آسیب های شدید تری می شود و در بعضی مواقع از کار می افتد.

هنگام داغ شدن بدنه و داغ شدن موتور یخچال سامسونگ به شما توصیه می شود که در اولین فرصت با متخصصان تعمیراتی سامسونگ سرویس تماس حاصل نمایید و از آنها درخواست کمک کنید.

بهتر است بدانید که برای بهره مند شدن از خدمات سامسونگ سرویس فقط کافیست با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و یا از طریق پرکردن فرم درخواست تعمیر یخچال سامسونگ از این خدمات بهره مند شوید.

متخصصان تعمیرات یخچال سامسونگ با مهارت و تخصص و توانایی های خود به راحتی در اولین فرصت مشکل یخچال شما را شناسایی کرده و آن را رفع میکنند.

قابل ذکر می باشد که تمامی مطالب ارائه شده در این بخش از مقاله سامسونگ سرویس برای تمامی برند های یخچال ال جی، سامسونگ، بوش، جنرال الکتریک، امرسان، پارس، اسنوا و غیره این متن کارساز می باشد و اگر از این برند ها با مشکل داغ شدن بدنه و داغ شدن موتور روبرو باشند به راحتی میتوانند این مقاله را مطالعه نمایند.

زیرا اکثر برند های یخچال دارای یک نوع ساختار و مکانیزم می باشد و در صورتی که هر یک از این برند ها دچار چنین مشکلی شده باشد  به راحتی میتواند از این ترفند ها استفاده کند.

علت داغ شدن زیاد بدنه و موتور یخچال

همانطور که در ابتدای این مقاله نیز ذکر شد داغ شدن بدنه و داغ شدن موتور به صورت طبیعی اصلا جای نگرانی ندارد اما هنگامی که داغ شدن موتور بیش از اندازه باشد یا کمپرسور بشدت داغ شده باشد در این صورت باید بدانید که این یک نشانه ی غیر طبیعی می باشد و اکثرا اطراف یخچال سامسونگ نیز گرم می شود.

در ادامه ی این مقاله به دلایل داغ شدن بدنه و داغ شدن موتور یخچال سامسونگ می پردازیم که یکی از مشکلات رایج یخچال ها می باشد.

دلیل گرم شدن موتور یخچال های قدیمی

شاید شما هم یخچال های قدیمی را مشاهده کرده باشید که در قسمت پایین و پشتی یخچال کمپرسور یا موتور جاسازی شده است که در بالای کمپرسور نیز لوله های مارپیچی سایه رنگ قابل مشاهده می باشند که به این لوله های مارپیچی کندانسور یا کویل های کندانسور می گویند.

در واقع در داخل کندانسور و لوله های کندانسور مبرد یخچال در جریان می باشد که در درون سیکل بسته در حال گردش می باشد. زمانی که مواد غذایی گرما از خود تولید می کنند این مبرد گرمای مواد غذایی را گرفته و سپس به سمت کمپرسور حرکت میکند و فشار مبرد افزایش یافته  و دمای آن نیز بیشتر می شود. سپس به داخل لوله های مارپیچی سیاه رنگ راه یافته و در آن قسمت گرمای خود را به محیط می دهد.

بنابراین گرم شدن یخچال های قدیمی بدین شکل صورت می گرفت و امری کاملا طبیعی بود. مشکل زمانی خود را نشان می دهد که گرمای این لوله ها بیش از حد معمولی باشد.

دلیل گرم شدن بدنه و اطراف یخچال ساید بای ساید

در یخچال های مد جدید امروز به ویژه ساید بای ساید ها در پشت یخچال ها دیگر لوله های کندانسور مشاهده نمی شود و تمامی این لوله ها به صورت داخلی در بدنه ی  یخچال تعبیه شده اند و در اطراف یخچال قرار گرفته اند.

بنابراین شما گرما را در اطراف یخچال ساید بای ساید بیشتر احساس خواهید کرد؛ بنابراین هیچ گونه نگرانی در رابطه با داغ شدن بدنه در این رابطه نخواهید داشت زیرا این یک امر طبیعی در کارکرد یخچال سامسونگ می باشد. حال اگر داغ شدن بدنه بیش از حد باشد باید به فکر چاره باشید.

دلیل گرم شدن بدنه و اطراف یخچال ساید بای ساید

دلایل داغ شدن زیاد بدنه و موتور یخچال

اگر داغ شدن بدنه و داغ شدن موتور در یخچال های ساید بای ساید سامسونگ بیش از حد باشد باید مواردی که برای شما بازگو می شود را مورد بررسی قرار دهید:

کمپرسور

دلیل داغ شدن موتور به صورت بیش از اندازه این می باشد که به یخچال سامسونگ فشار زیادی وارد می شود. همانطور که میدانید موتور یا کمپرسور یخچال حین کار از خود گرما تولید میکند و اگر برای طولانی مدت این کارکردن ادامه یابد باعث می شود کمپرسور داغ شود. داغ شدن بیش از اندازه ی کمپرسور باعث می شود از عمر مفید دستگاه کاسته شود همچنین باعث داغ شدن بدنه  و اطراف یخچال نیز خواهد شد.

2 عامل رایج که باعث داغ شدن موتور یا کمپرسور می شود:

  1. کم بودن گاز یخچال یا مبرد یخچال سامسونگ.
  2. تنظیم کردن ترموستات بر روی دمای پایین.

هنگامی که درجه ترموستات کم تنظیم می شود موتور برای رسیدن به این دما دائم کار میکند. ممکن است ترموستات خراب باشد که باید در اولین فرصت تعویض شود.

راهکار جلوگیری از داغ شدن زیاد کمپرسور یخچال

راهکار جلوگیری از داغ شدن زیاد کمپرسور یخچال

  • بررسی دمای تعیین شده برای یخچال سامسونگ. دما نباید در ماکزیمم باشد و باید در حالت متوسط تنظیم شود تا در بهترین شرایط قرار بگیرد.
  • قرار دادن مواد غذایی به میزان مناسب به حدی که فضای کل یخچال اشغال نشود. این امر باعث آسیب به کمپرسور می شود و به دستگاه آسیب می رساند.
  • باز نکردن درب یخچال برای بار های پی در پی. این کار باعث می شود هوای گرم وارد یخچال شود و در این صورت کمپرسور برای جبران آن باید دو برابر کار کند.
  • مواد غذایی گرم با دمای بالا را در یخچال قرار ندهید. اجازه دهید غذا به دمای محیط برسد و کاملا خنک شود سپس آن را در یخچال قرار دهید.

 

کندانسور

در یخچال وظیفه ی لوله های کندانسور این می باشد که گرمای گرفته شده از یخچال به محیط اطراف پخش و انتقال داده شود. به گذشت زمان بر روی این لوله ها ذرات گردوغبار و آلودگی می نشیند و باعث می شود روی لوله ها گرفته شود. در این صورت تبادل و پخش گرما به محیط اطراف کمی دشوار می شود.

بدین صورت گرما و حرارت در سایز قسمت های خنک سازی نیز تجمع می یابد و باعث بالا رفتن دمای قطعات می شود از آنجایی که در یخچال های جدید کندانسور در اطراف بدنه جاساز شده است این امر باعث داغ شدن بدنه می شود.

کندانسور

راهکارهای جلوگیری از داغ شدن موتور و بدنه یخچال

  1. تمیز کردن لوله های کندانسور یخچال هایی که این لوله ها در بیرون قرار دارند. نگذارید خاک و گردو غبار بر روی این لوله ها سفت شوند.
  2. قرار دادن یخچال سامسونگ در محیطی که هوای اطراف آن گرم و مرطوب نباشد. با گرم بودن هوا تبادل حرارت به خوبی رخ نمی دهد و این باعث می شود انتقال حرارت به کندی رخ بدهد.
  3. در اطراف یخچال در پشت آن 10 سانتی متر فضای آزاد قرار دهید تا هوا به خوبی در این میان چرخش داشته باشد.

فن خنک کننده

در قسمت کمپرسور یخچال یک فن خنک کننده نیز وجود دارد که به حذف گرمای تولید شده توسط گاز مبرد کمک میکند.  فن خنک کننده در یخچال های سامسونگ و سایر یخچال ها بسیار مهم می باشد به طوری که اگر این قطعه خراب شود و یا کار نکند باعث داغ شدن موتور یا کمپرسور می شود. در صورتی که از فن صدای ناهنجار شنیده شود احتمالا فن یخچال دچار مشکل شده است و باید مورد بررسی تعمیرکاران معتبر قرار بگیرد.

علت داغ شدن زیاد بدنه و موتور یخچال سامسونگ چیست؟

سخن پایانی

همانطور که مشاهده کردید داغ شدن بدنه و داغ شدن موتور در یخچال یک امر طبیعی محسوب می شود فقط به شرطی که این داغ شدن بیش از حد نباشد. در صورت مشاهده ی گرم شدن بیش از حد توصیه ما به شما این می باشد که با متخصصان تعمیراتی تماس حاصل نمایید و از آنها درخواست کمک کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *