علت سر و صدای یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

یخچال یکی از مهمترین اجزای هر خانه می باشد که شما با خرید آن نوعی به خانه جان دوباره می بخشید. باید از این موضوع مطلع باشید ک بدون یخچال سامسونگ شما قادر نخواهید بود حتی یک آب خنک در منزل داشته باشید یا مواد غذایی خود را نمی توانید بیشتر از چند ساعت نگهداری کنید و مجبور می شوید مواد غذایی را بیرون بریزید.

همانطور که همه ی شما می دانید یخچال در واقع این وظیفه را بر عهده دارد که مواد غذایی فاسد شدنی را از فساد نجات دهد، برای شما آب خنک نگه دارد و نوشیدنی های شما را در روز های گرم تابستان خنک نگه دارد.

یخچال نیز مانند سایر لوازم خانگی برقی علاوه بر مزیت هایی که برای شما دارد به همان میزان نیز میتواند دچار ایراداتی شده و شما را آزرده خاطر کند که البته باید گفته شود که این ایاردات همگی قابل رفع بوده و اصلا جای نگرانی وجود ندارد.

یکی از این مشکل ها سروصدای یخچال سامسونگ می باشد که باعث کلافگی در ساعات آرام روز می باشد و این موضوع تا حدی می باشد که شما را مجبور می کند تا به فکر تعمیر یخچال سامسونگ خود باشید.

در این بخش از مقاله سامسونگ سرویس در رابطه با علت سروصدای یخچال سامسونگ و راه حل های رفع این سروصدا برای شما مطالبی را ارائه می دهیم که به دردتان می خورد.

بهتر است بدانید که از یخچال ممکن است صداهای زیادی بیاید که هر یک از این صداها می تواند دلایل ویژه ای داشته باشد. برخی از این دلیل ها اصلا ربطی ب خرابی یخچال ندارند و فقط به استفاده ی نادرست شما ربط دارند ولی برخی از این دلیل ها نیز از خرابی یخچال می باشد و باید قطعه ی مورد نظر مورد بررسی قرار بگیرد تا سروصدای یخچال سامسونگ شما به حالت عادی برگردد.

علت سر و صدای یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

گاهی نیز برخی از صداهای طبیعی یخچال به گوشتان می رسد که به دلیل کارکرد کمپرسور یا موتور یخچال این صدا به گوش شما می رسد؛ اما صداهای بلند و آزار دهنده در واقع حاکی از ایراداتی می باشند که باید در اولین فرصت یا توسط خودتان و یا توسط متخصصان سامسونگ سرویس بررسی شده و رفع شوند.

گاهی نیز بوق زدن یخچال باعث ایجاد سروصدای یخچال می شود و این بوق حاکی از بروز یک ایراد در یخچال می باشد. البته بوق زدن یخچال اکثرا زمانی رخ می دهد که درب یخچال برای طولانی مدت باز مانده باشد ولی در غیر اینصورت یعنی برای یخچال شما اتفاق جدی رخ داده است.

با شنیدن سروصدای یخچال و بوق زدن یخچال باید آرامش خود را حفظ کنید و تمامی مطالبی را که در این بخش برای شما ارائه میدهیم را مو به مو بررسی کنید. باید بدانید که یخچال سامسونگ یا هر یخچال دیگر در شرایط حساس بوق می کشد یا صداهای عجیب و غریب از خود خارج می کند. در صورتی که این موارد پشت سر هم و زود به زود رخ داد باید حتما از متخصصان سامسونگ سرویس کمک بخواهید و با آنها تماس حاصل نمایید.

باید این موضوع را نیز بدانید که یخچال و فریزر و لوازم برقی بسیار حساس ی باشند و هر گونه اشتباه یا ناشی گر باعث می شود خسارت بزرگی به شما وارد شود. پس بهتر است در عملکرد خود دقت داشته باشید.

علت صدای زیاد یخچال سامسونگ

سروصدای یخچال سامسونگ می تواند به دلایل مختلفی بستگی داشته باشد که در این بخش از مقاله ی عیب یابی یخچال سامسونگ در این رابطه برای شما مطالبی را ارائه داده ایم. این سرو صداها میتوانند دلایل مختلفی داشته باشند و در این قسمت رایج ترین علت ها را برای شما بازگو خواهیم کرد.

تماس با متخصصان تعمیرات سامسونگ سرویس یکی از بهترین اقدامات در صورت مواجه شدن با سروصدای یخچال می باشد و نباید این نکته را به هیچ عنوان فراموش کنید.

تراز نبودن یخچال

کمپرسور یخچال در داخل خود مایع مبرد را حمل میکند که عامل خنک ماندن داخل یخچال می باشد تراز نبودن جای یخچال باعث می شود که در عملکرد این قطعه و گاز ایراداتی به وجود بیاید که این عامل میتواند دلیل سروصدای یخچال باشد. ناگفته نماند که بررسی تراز بودن یخچال از واجب ترین کار های ممکن می باشد.

علت سر و صدای یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

پره ها یا پروانه فن یخچال

فن یا پره های یخچال سامسونگ این وظیفه را بر عهده دارند که هوای خنک را به داخل کابین یخچال بفرستند. در صورتی که این پره ها یا فن دچار ایراد یا شکستگی شده باشد یا با برفک و یخ ها تداخل داشته باشند این موضوع نیز باعث می شود تا یخچال صدای ناهنجاری از خود ایجاد کند. تعویض فن در تین شرایط جز بهترین کار ها می باشد و باید حتما توسط متخصصان تعمیراتی ماهر صورت بگیرد.

پره های یخچال سامسونگ

موتور فن اواپراتور

موتور فن اواپراتور وظیفه دارد تا جریان هوا را بر روی کویل های اواپراتور برقرار کند و این در زمانی به درد میخورد که موتور فن اواپراتور مشغول به کار باشد. در صورت شنیده شدن صدا از سمت فریزر باید بدانید که موتور فن اواپراتور دچار مشکل شده است و نیاز به بررسی دارد.

گاهی نیز یخچال سامسونگ سرد نمی کند و وسایل در فریزر به خوبی یخ نمی زنند. این عامل نیز نشان دهنده ی مشکل در موتور فن اواپراتور می باشد.

برای تشخیص نهایی این خرابی نیاز می باشد تا به قسمت داخلی فریزر سرک بکشید و بدنه را از بالای فن جدا کنید. در صورتی که روی موتور دچار برفک شده بود باید آن را با دست تمیز کنید و سپس سعی کنید تا پره را تکان دهید و باید این پروانه به راحتی و بدون مقاومت زیاد شروع به حرکت کند در غیر اینصورت قطعه باید توسط متخصصان تعمیرات سامسونگ سرویس تعویض شود.

برای جلوگیری از این مشکل نیاز می باشد که در هر دوره بازدید و سرویس سالیانه حتما موتور روغن کاری شود تا برای طولانی مدت بدون دردسر کار کند.

موتور فن اواپراتور

موتور فن کندانسور

وظیفه ی موتور فن کندانسور بر روی یخچال ها این می باشد که کویل های کندانسور را خنک کرده و حرارت آنها را کم کند که این عامل باعث می شود برفک زدایی و تبخیر آبهای دیفراست به راحترین شکل ممکن صورت بگیرد.

خرابی این موتور یکی دیگر از عوامل بروز سروصدای یخچال سامسونگ می باشد. روشن و خاموش شدن مداوم، نشت آب از یخچال و کاهش میزان خنک بودن آن نیز یکی دیگر از دلایل اعلام خرابی این قطعه می باشد. این قطعه در قسمت پایین یخچال و بغل دست کمپرسور می باشد که دلیل خرابی آن می تواند گردو غبار و کثیفی بیش از حد باشد.

توصیه متخصصان تعمیرات سامسونگ سرویس به شما این می باشد که در هر سرویس دوره ای این قطعه را تمیز کاری کرده و یا روغن کاری کنید تا از این مشکل جلوگیری شود و صدای ناشی از خرابی این قطعه شما را آزار ندهد.

موتور فن کندانسور

بست، لرزه گیر و سایر اجزای موتور یخچال

در ادامه ی این مقاله در رابطه با بست، لرزه گیر و سایر اجزای موتور یخچال یا مشکل کمپرسور بحث خواهیم کرد. باید بدانید که موتور یخچال دارای یک محافظ می باشد که این محاط با استفاده از بست و گیره و لرزه گیر به بدنه ی یخچال متصل شده استو با گذشت زمان و ساییده شدن گیره ها و لرزه گیر ها کم کم اثر این اجزا از بین می رود و کم کم از بدنه کنده می شود. در این صورت موتور آزاد شده و حین کار کردن با صدای بلند و لرزش شدید شروع به کار میکند که این صدا شما را آزار می دهد مخصوصا در ساعات خواب.

بست، لرزه گیر و سایر اجزای موتور یخچال

انواع صداهای یخچال سامسونگ

همانطور که در مباحث بالا به شما گفته شد یخچال سامسونگ دارای صداهای زیادی می باشد که برخی از تین صداها عادی بوده و برخی دیگر حاکی از مشکلاتی در قطعات می باشند. هرچه مدت زمان استفاده از یخچال بیشتر باشد در اینصورت صداهای بیشتر و عجیب تی به دلیل فرسودگی دستگاه به گوش می رسد.

سر و صدای یخچال سامسونگ

 در ادامه ی این مطلب در رابطه با انواع صداهای یخچال سامسونگ با شما بحث خواهیم کرد و شما را بیشتر با این موضوع آشنا خواهیم کرد.

صدای کلیک یخچال

این صدا در یخچال فریزر از قسمت کنترل دیفراست به گوش شما می رسد که در برخی از یخچال ها نیز مربوط به قسمت ترموستات می باشد که هنگان شروع سیکل و پایان آن به گوش شما می رسد. این صدا به هیچ عنوان نگران کننده نمی باشد.

صدای خرخر یخچال

علت این صدا در یخچال سامسونگ می تواند به دلایل زیر بستگی داشته باشد:

 • جریان گاز مبرد درون لوله
 • جریان لوله آب در پشت دستگاه
 • فرسودگی لوله ها یا جنس بد آنها
 • خوردگی های موتور به همراه گاز مبرد درون لوله ها

تمامی این علت ها باعث می شود تا از یخچال هنگام کار صداهای ناخوشایندی به گوش برسد و در واقع زیاد هم نگران کننده نمی باشد ولی باید در اسرع وقت بررسی های لازم انجام بگیرد.

صدای تق تق یخچال (قولنج شکستن یخچال)

با تزریق فوم به داخل بدنه ی یخچال لوله ها در سر جای خود باقی میمانند. گاهی به دلیل جدا شدن این لوله ها از فوم، بدجنس بودن لوله ها یا فوم باعث می شود تا این صدای قولنج یا تق تق یخچال به گوش شما برسد.

این صدا کاملا طبیعی بوده و به دلیل انبساط و انقباض لوله هاست که به گوش شما می رسد. این صدا گاها ممکن است بلند و آزار دهنده باشد و راه حلی برای رفع این صدا وجود ندارد. چرا که بع دلیل مشکل در لوله های داخلی می باشد و دسترسی به آنها غیر قابل ممکن می باشد.

صدای کمپرسور همراه با سوت

این صدا اغلب در یخچال های جدید و قدیمی شنیده می شود و اصلا جای نگرانی نیست زیرا یک صدای عادی می باشد. کمپرسور ها نسبت به مدل های قدیمی خود دارای بازده بهتری می باشند و در کل حالات با سوت و پیچ بلندی همراه می باشند و زمان زیادی به راحتی میتوانند روشن باشند و کار کنند.

این کمپرسور ها دارای مصرف بهینه و مقرون به صرفه ای می باشند اما اگر برای مدت طولانی سوت کشیدند و صدای آن ها قطع نشد باید بدانید که در این کمپرسور مشکلی وجود دارد و باید در اولین فرصت این مشکل رفع شود.

صدای چکه آب از یخچال

 این صدا در صورتی که یخچال شما نشت آب نداشته باشد و به گوش برسد اصلا طبیعی نیست و باید بررسی شود.

این صدا مربوط به چکه کردن آب در سینی تخلیه می باشد که به دلیل ذوب شدن برفک یخچال می باشد و جای نگرانی نیست.

صدای ویبره بلند یخچال

علت صدای ویبره مانند از یخچال بسیار آزار دهنده می باشد و شما برای رفع این صدا نیاز می باشد تا یخچال را از دیوار و کابینت ها با فاصله قرار دهید تا هوا به خوبی از میان آنها عبور کند و دیگر این صدای لرزش به گوش شما نرسد.

در صورتی که یخچال شما تراز نیز نباشد ممکن است این صدا به گوش برسد. گاهی نیز زمین زیر یخچال ضعیف می باشد و این عامل باعث می شود تا یخچال بیشتر ویبره بزند و این صداست که شما را آزرده خاطر میکند.

صدای قل قل یخچال

گاهی ممکن است از یخچال شما صدای جوشیده شدن آب یا همان قل قل به گوش برسد. دلیل این صدا وجود روغن داخل کمپرسور می باشد که به داخل کندانسور راه یافته است. باید بدانید که دلیل این مورد جابه جایی یخچال یا نصب دوباره یخچال و موارد دیگر می باشد که برای رفع این مشکل باید با متخصصان تعمیرات سامسونگ سرویس تماس حاصل نمایید تا این مشکل را برای شما رفع کنند.

برای این کار معمولا گاز یخچال تخلیه می شود و مدار یخچال شستشو داده می شود و دوباره گاز یخچال شارژ می شود. در مواقع حاد نیاز می باشد تا روغن نیز دوباره شارژ شود تا از شر این صدا خلاص شوید.

علت بوق زدن یخچال سامسونگ چیست؟

بوق زدن یا نمایش ارور یخچال سامسونگ نیز یکی دیگر از هشدارهای دستگاه به شما می باشد. که اعلام می کند یخچال شما دچار مشکل شده است. گاهی ممکن است علت بوق زدن یخچال این باشد که دمای داخلی دستگاه بالا رفته است و باید اقداماتی انجام شود.

بالا رفتن دمای داخلی یخچال می تواند دلایل ساده و گاها پیچیده ای داشته باشد. برای مثال ممکن است درب یخچال سامسونگ شما برای طولانی مدت باز مانده باشد و شما بستن درب بوق زدن یخچال را قطع میکنید ولی داخل یخچال همانطور در دمای بالا می ماند.

علت سر و صدای یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

گاهی نیز ممکن است درب بسته شده باشد ولی به شکل صحیح محکم نشده باشد و باید به تراز بودن یخچال دقت داشته باشید.

گاهی نیز دمای داخلی دستگاه به قدری بالا می باش که نیاز می باشد تا چند لحظه برای پایین آمدن آن صبر کنید. در این شرایط با فشردن دکمه ی قطع صدای بوق از شر بوق زدن یخچال راحت می شوید ولی طول میکشد تا یخچال به دمای عادی خود برسد.

گاهی نیر ممکن است دلیل بوق زدن یخچال سامسونگ موارد دیگری باشد که کمی پیچیده تر می باشند. برای مثال ممکن است:

 • مجموعه یخساز یخچال دچار مشکل شده باشد
 • برد الکترونیکی یخچال فریزر دچار ایراد شده باشد
 • اواپراتور یخچال یخ زده باشد
 • دریچه هوا یا فن قسمت فریزر دچار گرفتگی شده باشد
 • لاستیک دور درب دچار ایراد شده باشد

70 دیدگاه

 • علي يوسف زاده

  باسلام و عرض ادب…
  من واقعيتش شب ساعت ٣ متوجه شدم يخچال صدا ميده خيلي نگران شدم .با مراجعه به اين سايت فكركنم مشكل اساسي نداشته باشه +خيلي خيالم راحت شد.بينهايت سپاس.
  در رابطه با صداي فن داخل يخچال سوال داشتم ممنون ميشم راهنمايي فرماييد.

  • admin

   سلام. در مورد فن های دستگاه توضیحات کامل در سایت موجود است. برای دریافت مشاوره عکس و مدل دستگاه را به شماره ی 09362496087 واتساپ کنید.

 • نیلوفر سیفی

  سلام خسته نباشید
  ساید سامسونگ دارم مدل برای ۱۲ سال پیش هست
  چند روزی هست صدایی مثل نشت گاز میدهد فکر میکنید دچار مشکل شده

  • admin

   سلام. اگه سرمای دستگاه کم نشده، صدای نشت گاز نیست. صدای پاشش گاز توی لوله ها از داخل دستگاه طبیعیه. اما اگه صدایی که میده آزار دهنده ست نیاز به بازدید و عیب یابی توسط تکنسین داره.

 • احمد

  سلام وقتتون بخیر یخچال ساید سامسونگ دارم که صدای تق تق میده مثل صدای اینکه یه چیزی تو یخچال به یه چیز دیگه دو سه ضربه میزنه و صداش بلنده البته بعضی وقتا این صدا رو میده و همیشگی نیست در طول روز چند بار این صدا رو میده – ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • admin

   سلام. اگه صدای ترک خوردن یخ داخل دستگاه میاد طبیعیه. اما اگه صدا مدام به گوش میرسه ممکنه مشکل از فن داخل فریزر یا یخچال باشه که نیاز به بازدید توسط کارشناس داره.

   • رشید حاجی پور

    سلام فریزر تک نو گرفتم سامسونگ مدل Rz32اما امروز راه اندازی کردم نسبت به یخچال فریزر قبلیم بعد ۸ سال کار صدای بیشتری داره و انگار اصلا خاموش نمیشه متورش فکر کنم اینورتر به نظر شما این طبیعی ی یا خیر ؟

    • admin

     سلام. یکسره کار کردن موتور برای اینکه خودشو به دمای متعادل و سرمای اولیه برسونه تا 24 ساعت بعد از نصب اولیه طبیعیه. اگر همچنان موتور اتومات نکرد احتمالا مشکلی وجود داره و با شماره ی روی کارت گارانتی تماس بگیرید تا تکنسین برای بازدید بیان. در صورتی که کارت گارانتی ندارید یا گم کردید، با شماره ی ۴۴۳۸۰۸۳۵-۰۲۱ تماس بگیرید و ثبت درخواست کنید.

    • ماندانا عسکری

     سلام ساید سامسونگ مدل روسو دارم بعد از یک سال و‌نیم صدای سوت گوش خراش و ممتد میده
     به نمایندگی تماس گرفتم گفتن پیش میاد و تحمل کنید چون اگر موتور تعویض بشه ممکنه باز این صدا یا حتی بدتر ایجاد بشه! من خیلی ناراحت و نگران هستم چون مشتری نمیاد پول لکزوس بده ولی صدای پراید بده بعد بگن تحمل کن!

     • admin

      سلام. صدای یخچال رو به شماره ی 09362496087 واتساپ کنید تا کارشناس راهنماییتون کنه.

 • سیدی

  سلام وقت بخیر یخچال ساید سامسونگ دارم یه صدایی ممتدی میداد بعد از گذشت ۵۰ دقیقه قطع شد البته یخچال رو یکمی از کابینت فاصله دادم بعد از چند دقیقه از جابه جایی صدا قطع شد حالا باید با نمایندگی تماس بگیرم برای چک کردن یا نیازی نیست

  • admin

   سلام. صدای ممتد به اندازه ۵۰ دقیق میتونه به دلیل معیوب بودن یکی از فن های یخچال باشه. فن کندانسور یا فن های داخل .
   موقع صدا دادن باید توجه کنید که صدا از پشت(فن کندانسور) دستگاه به گوش میرسه یا داخلش(فن فریزر).

 • نوشین

  با سلام.یخچال و فریزر دو قلو سامسونگ ویتنام رو تازه خریدیم. اطراف بدنه خیلی داغ میشه و یه صدای ممتد از تو موتور دوتاشون میاد.نمیدونم این طبیعیه یا خرابه

  • admin

   سلام. گرم شدن اطراف بدنه تا حدی طبیعیه. اما اگه صدای غیر معمول به گوش میرسه دستگاه نیاز به بازدید داره. بازم برای اطلاعات بیشتر صدای مورد نظر رو به شماره ی 09362496087 واتساپ کنید تا کارشناس راهنماییتون کنه.

   • زهرا کاظمی

    سلام ببخشید یخچال فریزر ساید سامسونگ دارم که از ۲۴ ساعت گذشته door alarm می‌دهد و صدایی شبیه ویبره ممتد می‌دهد. علت چیست؟
    دمای فریزر هم ۱۶ می باشد.

    • admin

     سلام علت می تونه از خرابی فن باشه اما بهتره که برای بازدید و غیب یابی ذقیق تکنسین درخواست کنید.

 • هستی

  سلام وقت بخیر..ببخشید من یخچال دو قلو سامسونگ دارم.خود یخچال بعد از باز و بسته شدن در یخچال یه صدایی شبیه به ریختن آب میده ..آیا مشکلی پیدا کرده؟

  • admin

   سلام. ممنون از حسن انتخاب شما. دستگاه شما در طول شبانه روز دو الی سه بار به صورت خودکار یخ زدایی میکنه (هیتر برفک ها رو آب می کنه). صدای چکیدن آب در زمان های یخ زدایی طبیعیه.

 • راضیه

  سلام من امشب یهویی یخچال ساید سامسونگم یه صدایی مثل اینکه آب بریزی رو آتیش از پشت کشوها میده چه علتی داره نگران شدم

  • admin

   سلام. صدایی که شنیدید صدای سیستم دیفراست یخچالتونه. ریختن قطره های آب از اواپراتور روی المنت باعث می شه این صدا ایجاد بشه و کاملا طبیعیه.

 • مهدی گلشن ارا

  سلام یخچال سامسونگ من در زمان خاموش شدن ص ای قورباغه میدهد و واقعا روی اعصاب هست میشه علت رو توضیح بدهید

  • admin

   سلام.صدایی که می شنوید احتمالا مربوط به کمپرسور هست ممکنه پایه هاش خراب شده باشه .ممکنه هم پیستون هاش گشاد شده باشه و نیاز به تعویض داشته باشه.

   • مهدی گلشن ارا

    باسلام ودرود صدای قل قل بعد از خروج کامل کمپرسور شاید ۲۰ دفیقه بعد ایجاد میشود وهمیشگی نیست ایا مشکل مهمی است. ودر اینده می توان ایجاد خسارت کند

 • لطفی

  سلام یخچال ساید من صدایی زوزه مانند میده که با باز کردن درب قطع میشه و دری رو که ببندم مجدد شروع میشه و بعد از چند دقیقه از بستن درب دیگه کاملا صدا قطع میشه.مشکلی هست؟ روزی یک ربع اینجور میشه

  • admin

   سلام. اول چک کنید که دستگاه تراز باشه. اگه مشکل برطرف نشد صدا بخاطر لرزش کمپرسور یا فن های دستگاهه. باید از نزدیک بررسی بشه.

   • عقیلی

    سلام و عرض ادب من یه یخچال ساید سامسونگ خریدم و بعد از سه سال الان چند وقته دائم موتورش روشنه خاموش نمیشه چه کار کنم؟

    • admin

     سلام. این مشکل نیاز به بازدید توسط تکنسین داره می تونید برای ثبت درخواست با شماره ی 47639-021 تماس بگیرید.

 • مهدی گلشن ارا

  ایا می تواند صدای دیفراست باشد

  • admin

   صدای دیفراست میتونه بصورت صدای ترک خوردن یخ یا صدای چکه کردن آب باشه .بعید میدونم.

 • حامد

  سلام. یک ساید سامسونگ دارم. بعضی وقتها صدایی شبیه تیک تاک ساعت اما با صدایی کمی بلندتر از ساعت ازش شنیده میشه که معمولا بعد از یک ربع تا نیم ساعت ادامه داره. علتش چی هست؟

  • admin

   سلام. این صدا مربوط به عمل برفک زدایی یخچال هست و کاملا طبیعیه.

   • حامد

    ممنون، اما زمانی که یخساز را خاموش میکنم این صدا هم متوقف میشه

 • محمود هاشمی

  سلام یخچال ساید خریدم ۱ سال هست اصلا صدایی نمیداد ولی الان ۳ روزه صدایی مثل صدای کمپرسور با سوت میده ولی قبلا اصلا چنین صدایی نمیشنیدم زنگ زدم تکنسین آمد گفت طبیعی هست ولی بعضی وقتا صداش رو اعصاب هست ممنون میشم راهنمایی کنید آیا میشه صدا برطرف بشه

  • admin

   سلام. در صورت امکان یه ویس از صدای یخچال به شماره ی 09362496087 واتساپ کنید تا کارشناس راهنماییتون کنه.

 • کاظم

  با سلام خدمت شما فریزر۲ماه هست به برق زدیم،صفحه مانیتورمدام روشن میشه ودماتغییرمیکنه،وصدای تیک میده دلیل این چی میتونه باشه و باید چکار کنیم ناگفته نباشد از برق کشیدیم و دوباره به برق هم زدیم بعد از چند ساعت

  • admin

   سلام .عکس مدل دستگاه رو به شماره زیر واتساپ‌کنید اگه امکانش هست از صفحه نمایشگر هم یه ویدئو کوتاه بفرستید
   ۰۹۳۶۲۴۹۶۰۸۷

 • حمید رضا فرزانگان

  با سلام و احترام و خسته نباشید یخچال ما دوقلوی سامسونگ است موقعی که درب یخچال را باز و بسته می کنیم صدای شرشر اب به گوش می رسد ممنون می شوم علت را بیان کنید و بفرمایید ایا لازم است به تعمیرکار نشان داده شود .با تشکر حمید رضا

  • admin

   سلام سلام. ارادتمند. علت این صدا از یخچال معمولا آب شدن یخ هایی هست که تو فرآیند دیفراست یا یخ زدایی آب می‌شن. این یخ‌ها ذوب می‌شن و داخل سینی تخلیه می‌شن. که این صدا نگران کننده نیست و کاملا طبیعیه.

 • علی

  سلام. من به تازگی یخچال دوقلو سامسونگ خریدم. هر بار پس از بسته شدن درب یخچال، حدود ۲ ثانیه صدا میده. یعنی اگه ۱۰ بار هم درب را باز و بسته کنم هر بار این صدا تکرار میشه. آیا طبیعی هست. ممنون میشم توضیح بدین.

  • admin

   سلام. فن یخچال باید بررسی بشه میتونید برای اطلاعات بیشتر با 47639-021 تماس بگیرید

 • امیرحسین

  سلام،یخچال ما سامسونگ دوقلو هست حدود ۶ ساله که خریدیم،به تازگی موقع باز و بستن در یخچال حدود دو سه ثانیه صدای شر شر آب میاد،قبلا اینطوری نبود،علتش چی میتونه باشه؟آیا لازمه به تعمیرکار نشون بدیم.

  • admin

   سلام . آیا آب داخل یخچال جمع می شود؟
   این صدا ناشی از ذوب برفک های حاصل از عمل دیفراسته نیازی به نگرانی نیست و طبیعیه. در صورت نیاز برای اطلاعات بیشتر می تونید با 47639-021 تماس بگیرید.

 • امیرحسین

  سلام
  داخل یخچال آب نیست ،درجه دمای یخچال معمولا روی ۲ یا ۳ هست ، باز و بسته کردن زیاد در یخچال و یا گرمای هوا میتونه باعث این صدا باشه؟

 • مريم سعيد

  سلام خسته نباشيد
  من يك يخچال سامسونگ دو در دارم. فريزرش پايينه. مدل RL73WSCW. از امروز بعداز ظهر صدايي مثل خرخر و ويبره ميده. جالبه وقتي كه به بدنه ش دست ميزنم صدا قطع ميشه ولي بعد از چند دقيقه درباره صداش شروع ميشه. به نظرم صدا از قسمت پايين كه فريزره و پشت يخچال مياد. به نظرتون مشكلش چيه؟؟؟

  • admin

   سلام ممکنه به دلیل خارج شدن از حالت تراز باشه اگه یخچال رو با دست نگه میدارید و صدا قطع میشه یعنی یخچال نیاز به تراز داره.

 • حیدری

  سلام.‌ ما ی یخچال سایدبای ساید سامسونگ داریم. امروز وقتی درب بخش یخچال رو باز کردم، متوجه صدای کوتاه و منقطع پیس پیس شدم… مثل زمانیکه از تلمبه، باد میزنی …اما به صورت منقطع به مدت سه ثانیه و با فواصل زمانی ده ثانیه به ده ثانیه …واقعا ممنون میشم راهنمایی کنید ؟ ایا گاز یخچال در حال خارج شدنه ؟ سن یخچال هم پنج ساله…

  • admin

   سلام بهتره برای عیب یابی این نوع صدا با ما تماس بگیرید تا با عیب یابی در محل به طور دقیق مشکل بررسی بشه.

 • نیکو

  سلام، دمای داخل یخچال سامسونگ ساید RS27KLSW بالاست و خنک نمی شود ،ولی دمای قسمت فریزر دمای مناسب 18_ را دارد ،دلیل اصلی دمای بالا یا گرمی داخل یخچال چیست و کدام قسمت یخچال مشکل دارد،لطفا راهنمایی نمایید. متشکریم.

  • admin

   سلام این مشکل دلایل مختلفی داره که بهتره توسط تکنسین بازدی و بررسی بشه. موارد محتمل می تونه از پر بودن بیش از حد یخچال، خرابی لاستیک دور درب یخچال، خرابی دمپر هوا، سنسور کنترل دما، الممنت یا فن واپراتور و در نهایت برد کنترل باشه.

 • امیر علی راد

  با سلام.یخچال دو قلوی سامسونگ دارم ؛چند وقته بعد از اینکه درب یخچال رو می بندم صدای قور قور کردن میاد تا ۱۰ ثانیه بعد صدا قطع میشه..مشکل از چی میتونه باشه؟.سپاس از راهنمایی

  • admin

   سلام ممکنه مشکل از فن باشه اما بهتره که تکنسین بیاد و بازدید کنه تا دلیل دقیق مشخص بشه.

 • لیدا

  سلام روزتون بخیر،سامسونگ دوقلو داریم،بعد از بسته شدن در یخچال صدایی شبیه صدای باد میاد.سرمای یخچال و عملکردش هیچ مشکلی نداره،در ضمن وقتی مثلا برق میره و خاموشه باز این صدا میاد

  • admin

   سلام با 47639-021 تماس بگیرید بهتره تکنسین بازدید کنه تا مشکل دقیق مشخص بشه

  • سارا

   مشکل مشابهی دارم. ایا شما عیب یابی کردید؟ میتونم بپرسم مشکل از چی بود؟

 • نسترن علوی

  سلام.از دیشب تا الان فریزر ما صدای تق تق میده هر چند دقیقه شبیه صدای شکستن یخ
  مشکلش چی میتونه باشه

  • admin

   سلام این صدا میتونه به دلیل وجود مشکل در قن یا موتور باشه می تونید نمونه صدا رو به 09362496087 واتساپ کنید.

 • محسن طاهری

  سلام
  کشوی پایین فریزر ما یخ زده و باز نمیشه، گوشت داخل کشو هم یخ زده و از کف کشو کنده نمیشه، چند بار هم مقدار کمی اب کنار یخچال، تو کف آشپزخونه دیدم، فکر نکردم از یخچال باشه، اما با دیدن یخ بستن کشو فریزر فکر میکنم اون آب هم از یخچال فریزر بوده، میتونید بفرمایید مشکل از چه قسمتی میتونه باشه و آیا قابل تعمیر در منزل هست یا باید برده شود؟

  • admin

   سلام دلایل مختلفی داره که برای عیب یابی دقیق بهتره تکنسین بیان و بازدید کنند. تعمیرذ در منزل شما و با هماهنگی زمان توسط خودتان انجام می گیره می تونید برای ثبت درخواست با 47639-021 تماس بگیرید.

 • پور فیروز

  سلام
  یخچال دوقلوی سامسونگ … ب تازگی بعد از بستن درب یخچال صدای شرشر آب میاد اما قبلا این صدا رو نمیداد
  فرمودید طبیعیه اما چرا اوایل این صدا رو نمیداد اما الان میده

  • admin

   سلام برای بررسی دقیق نیاز به بازدید و تست داره می تونید با 47639-021 تماس بگیرید و درخواست تعمیر در محل کنید.

 • سارا مظفری

  سلام و وقت بخیر. من چند ماهی هست که یخچال و فریزر دو قلوی سامسونگ خریداری کردم. هر بار که در یخچال باز میکنم و میبندم، بعد از بسته شدن صدایی مثل صدای مکش هوا میده! صدایی مثل صدای ناله! 🙂 این نرمال هست بعد از هر باز باز و بسته شدن؟

  • admin

   سلام. این مشکل مربوط به فن دستگاه هست که باید بازدید بشه. در صورت نیاز سرویس یا تعویض بشه. اگر کارت گارانتی دارید با شماره ی درج شده روی کارت تماس بگیرید.

 • علی

  سلام یخچال سامسونگ مدل فرنچ ۴ داریم بعضی وقت ها صدای افتادن آب روی لوله داغ رو میده انگار آب رو می پاشند روی لوله ای که خیلی داغ هس میگه چس چس
  لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر

  • admin

   سلام این صدا مربوط به تبخیر یخ و برفک توسط سیستم دیفراست هست که طبیعیه اگه خیلی غیر معمول و متفاوت از قبل این صدا شنیده میشه باید تکنسین به صورت حضوری عیب یابی رو انجام بدن. برای ثبت درخواست عیب یابی در محل با 47639-021 تماس بگیرید.

 • لیلا زمانی

  سلام یخچال ما صدایی شبیه صدای شکم خالی که قر قر کنه میده علت چیه

  • admin

   سلام این مشکل نیاز به بازدید تکنسین داره. می تونید برای ثبت درخواست تعمیر در محل با 47639-021 تماس بگیرید.

 • امیرحسین خانمحمدی

  سلام ما یخچال ساید سامسونگ داریم چند روزه صدای تر تر داره بلنده وقتی در یخچال باز میکنیم چند ثانیه صداش قطع میشه بعد دوباره صداش شروع میشه علتش چیست

  • admin

   سلام فن دستگاه باید بررسی بشه. برای ثبت درخواست عیب یابی در محل می تونید با 47639-021 تماس بگیرید.

 • محمد مهدیان

  فن های پشت یخچال و فریزر را چطور روغن کاری کنیم

  • admin

   روغن‌کاری موتور فن به نوع بلبرینگ بستگی داره. بهتره این کار رو به متخصصان خدمات سرویس دوره ای بسپارید.

 • ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *