علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی

امروزه ابزار و وسایل الکتریکی بسیار زیادی در دنیا تولید می شوند که استفاده از آن ها می تواند در کاهش اقدامات مربوط به افراد تاثیر گذار باشد و آن اقدام را در زمان پایین تری نسبت به شخص و همچنین نتایج بهتری به اتمام برساند.

لذا یکی از ابزار هایی که امروزه در بسیاری از منازل مورد استفاده قرار می گیرد ماشین های ظرف شویی می باشد که می توانند به خوبی شستشوی ظرف های کثیف و چرک را در کمترین زمان و به خوبی انجام دهند.

اما همان طور که می دانید ابزار هایی مانند ماشین ظرفشویی از قطعات و اجزای بسیار زیادی تشکیل یافته اند و به نوعی کارکرد این قطعات مکمل و تکمیل کننده یکدیگر می باشد و در صورتی که یکی از آن ها مورد آسیب و نقص قرار گیرند می تواند بر عملکرد سایر قطعات تاثیر منفی گذاشته و چه بسا سبب مختل شدن سیستم عملکردی کلی ماشین ظرفشویی شود.

یکی از مشکلات متداولی که ممکن است در هر نوع و مدل ماشین ظرفشویی برای کاربران رخ دهد، عدم گرم کردن آب توسط ماشین ظرف شویی می باشد که همین موضوع سبب عدم تمیز شدن ظروف و باقی ماندن برخی لکه ها و چربی ها بر روی سطوح آن ها می شود.

لذا در طی این مقاله به بررسی و توضیح تمامی موارد و عواملی که می تواند در عدم گرم شدن آب توسط دستگاه نقش داشته باشند پرداخته می شود تا در صورت بروز چنین مشکلی برای کاربران بتوانند در سریع ترین زمان ممکن به علت اصلی بروز چنین ایرادی پی ببرند و آن را رفع کنند.

اما قبل از انجام هر اقدامی توسط کاربران باید همواره به یک نکته بسیار مهم توجه داشته باشند. بهتر است در صورت عدم داشتن توانایی و مهارت در تعمیر ماشین های ظرف شویی از انجام اقدامات و کار های ناشیانه به منظور تعمیر خودداری کنند زیرا در اغلب موارد همین اقدامات موجب بروز مشکلات و آسیب های جدی تر به دستگاه می شود.

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی

معیوب شدن پمپ حرارتی دستگاه ظرفشویی

در داخل دستگاه های ظرف شویی به منظور استفاده از آب گرم برای شستشوی بهتر ظروف از فرایندی جداگانه استفاده می شود و در واقع آب در داخل دستگاه گرم شده و بر روی ظروف پاشیده می شود. برای گرم کردن آب در داخل دستگاه ظرف شویی سامسونگ از یک المنت و همچنین یک پمپ حرارتی استفاده می شود.

پمپ حرارتی موجود در داخل دستگاه ظرف شویی وظیفه گرم تر کردن آب را در حین پاشیدن آب بر روی سطح ظروف را دارد. لذا در صورتی که مشکلی در پمپ حرارتی دستگاه به وجود آید ممکن است  در عملکرد صحیح آن تاثیرات منفی بگذارد و از گرم شدن جلوگیری کند.

لذا در صورتی که مشکل اصلی عدم گرم شدن آب در داخل ماشین ظرف شویی سامسونگ مربوط به پمپ حرارتی آن بود باید از یک تعمیر کار حرفه بخواهید تا پمپ را باز کرده و آن را تعمیر یا تعویض کند.

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی

خرابی برد کنترل اصلی ماشین ظرف شویی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعاتی که در داخل ماشین های ظرف شویی سامسونگ یا سایر برند ها وجود دارد، برد اصلی می باشد. این برد در واقع به منزله مغز دستگاه می باشد و تمامی مراحل و عملکرد های آن را مدیریت و کنترل می کند.

لذا یکی از عواملی که می تواند در عدم گرم شدن آب توسط دستگاه نقش داشته باشد، برد اصلی است که در صورت معیوب شدن آن سیگنال های صحیح و درستی به اجزای گرمایشی دستگاه مانند پمپ حرارتی یا المنت صادر نمی شود.

توجه داشته باشید که برد کنترل اصلی قطعه بسیار مهم و حساسی بوده و باید توسط یک تکنسین و یا تعمیر کار حرفه ای مورد بررسی و تست قرار گیرد و در صورت خرابی با یک برد جدید تعویض شود.

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی

معیوب شدن سنسور های حرارتی دستگاه ظرفشویی

در دستگاه های ظرف شویی به منظور این که دمای آب به میزان مورد نیاز و تعیین شده توسط کاربر تنظیم شود از یک سنسور تشخیص دمای آب استفاده می شود. این سنسور در داخل دستگاه دمای آب را سنجیده و سیگنال قطع یا فعال شدن المنت و پمپ حرارتی را صادر می کند.

به همین علت در صورتی که مشکلی در این سنسور به وجود آید، می تواند موجب عدم فعال شدن اجزای حرارتی از جمله المنت دستگاه شود.

ایجاد فاصله زمانی بین شستشو های دستگاه

یکی از اقدامات و کار هایی که می تواند موجب معیوب شدن و عدم کارکرد صحیح دستگاه شود، استفاده های مکرر و متداول از دستگاه است. دستگاه های ظرف شویی معمولا در صورتی که به طور متعدد و متوالی در مدت کوتاه استفاده شوند، پس از مدتی ممکن است اختلالی در عملکردشان داشته باشند که عدم گرم شدن آب نیز از آن دسته مشکلات می باشد.

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی

عدم جرم گیری و شستشوی محفظه دستگاه ظرف شویی

پس از مدتی استفاده از ماشین ظرفشویی به طور طبیعی مقداری رسوبات و جرم در داخل محفظه شستشوی آن به وجود می آید که در صورت عدم از بین بردن آن ها قطعا می تواند در بلند مدت آسیب هی جدی به دستگاه وارد کرده و سبب کارکرد نادرست آن شود.

لذا به همین جهت توصیه می شود که حتما سعی کنید دستگاه را به روش های مخصوص و منحصر به خود جرم گیری کنید و تمامی رسوبات داخل آن را از بین برید.

در نهایت به افرادی که هیچ گونه توانایی، دانش و مهارتی در تعمیر ماشین های ظرف شویی سامسونگ ندارند توصیه می شود که از انجام کار ها و اقدامات خودسرانه خودداری کرده و به منظور تعمیر دستگاه حتما از تکنسین ها یا تعمیر کاران مجرب نمایندگی تعمیرات سامسونگ سرویس استفاده نمایند.

به همین جهت تنها کافی است با شماره تماس های نمایندگی تعمیرات سامسونگ سرویس تماس برقرار کنید تا بهترین و حرفه ای ترین تعمیر کاران به منظور رفع مشکل و ایرادات دستگاه های ظرف شویی به محل اعزام شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *