ماشین لباسشویی نیز مانند سایر وسایل برقی گاهی اوقات دچار مشکلاتی می شود که نیاز دارد تا بررسی شود. گاهی ممکن است حین استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ با مشکل روبرو شوید و یا گاهی برای انداختن ماشین لباسشویی دچار مشکل شوید.

مشکلات ماشین لباسشویی بسیار آزار دهنده و اعصاب خرد کن می باشد و اکثرا در مواقع ضروری که بیشتر از هر لحظه دیگر به آن نیاز دارید این مشکلات دامن گیر شما می شود.

حال این موضوع مهم می باشد که برای رفع این مشکلات باید چه کار هایی را انجام داد؟ یا علت اصلی این مشکلات چیست؟ آیا با مراجعه با دفترچه راهنما به راحتی میتوان مشکل را رفع کرد یا خیر؟

باید از این موضوع مطلع باشید که برخی از مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ بسیار راحت و ساده می باشند که شما ره راحتی می توانید در منزل آنها را رفع کنید ولی برخی از مشکلات وجود دارند که برای رفع آنها باید حتما از متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ کمک بخواهید.

بهتر است بدانید که رفع مشکلات سخت ماشین لباسشویی سامسونگ نیازمند تخصص و مهارت می باشد و شما به راحتی می توانید آنها را انجام دهید.

در صورتیکه با مشکل مواجه شوید و ناشیانه دستگاه را دستکاری کنید در این صورت ماشین لباسشویی شما با مشکلات جدی تری مواجه می شود و کار خراب تر می شود.

حال موضوع مهم این است که اگر تخصصی در این زمینه ندارید چگونه باید مشکل ماشین لباسشویی را حل کنید. در مقاله سامسونگ سرویس در رابطه با ابن موضوع به شما توصیه می شود که در صورت ناشی بودن به موارد تخصصی بهتر است از دستکاری دستگاه خودداری کرده و با متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ تماس حاصل نمایید تا در اولین فرصت به بررسی مشکل ماشین لباسشویی شما بپردازند.

 در این بخش از مقاله در رابطه با مشکلات رایج ماشین لباسشویی با شما بحث خواهیم کرد و راه حل های رفع این مشکلات نیز برای شما بیان خواهد شد و شما با مشاهدهی مشکلات مشابه به راحتی میتوانید از این روش ها استفاده کرده و تا جای ممکن ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید.

نکته بسیار مهم: تنها افراد دارای صلاحیت می باشند که به راحتی میتوانند سرویس و تعمیرات ماشین لباسشویی را انجام دهند. بادی این امور را بسیار جدی بگیرید و به این موضوع دقت داشته باشید که برای تعمیرات مشکل ماشین لباسشویی سامسونگ نیاز می باشد تا ابزار های مخصوص به این کار مورد استفاده قرار بگیرد و در صورتی که شما این ابزار را در دست نداشته باشید در این صورت باعث می شوید قطعه دچار مشکل شود.

عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ

همچنین انجام اقدامات ناشیانه نیز باعث می شود برخی از مشکلات ساده به مشکلات پیچیده تر تبدیل شود و شما را با مشکل مواجه کند. بیشتر و جدی تر شدن مشکلات نیز باعث می شود تا شما هزینه ی زیادی را برای تعمیرات بپردازید.

شما برای انجام خدمات تعمیرات به راحتی می توانید از خدمات سامسونگ سرویس استفاده نمایید. برای این کار بعد از مشاهدهی ایرادات در ماشین لباسشویی با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید و مشکل ماشین لباسشویی سامسونگ خود را با آنها در میان بگذارید و راه چاره را از آنها بخواهید.

در صورتی که مشکل شما بسیار راحت و ساده باشد در این صورت شما را تا حد امکان راهنمایی میکنند تا مشکل رفع شود ولی در صورتی که مشکل جدی تر باشد در این صورت از شما ادرس محل را دریافت کرده و تکنسین های تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ را به محل می فرستند تا مشکل ماشین لباسشویی سامسونگ را حل نمایند.

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

گاهی بهترین راهکار برای رفع برخی از مشکلات ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد. حال این موضوع حائز اهمیت می باشد که چگونه باید این دستگاه را ریست کرد؟ یا چه زمانی باید از ریست کردن ماشین لباسشویی برای رفع مشکل استفاده کرد؟

در پاسخ به این سوال باید به شما گفته شود که ریست کردن ماشین لباسشویی فقط در زمانی استفاده می شود که ماشین لباسشویی متوقف شده باشد، دستگاه به دلیل قطع شدن برق ناگهانی خاموش شده باشد یا اینکه سیکل های شستشو قبل از زمان پایان قطع شود.

تمامی این اشکالات بسیار ساده و زود گذر می باشند و حاکی از خرابی قطعات نمی باشند و با ریست کردن به راحتی این مشکلات حل می شوند.

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود باز هم شما از ریست استفاده کنید زمانیست که کد خطا یا ارور بر روی صفحه ی نمایش ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر می شود. برخی از این ارور ها به راحتی با ریست کردن ماشین لباسشویی از بین می روند و در کارکرد صحیح ماشین لباسشویی موثر می باشند.

اما در رابطه با ریست کردن ماشین لباسشویی باید به عرضتان برسانیم که در برخی از صفحات اینترنت اطلاعات ضد و نقیضی درج شده است که همه را به اشتباه وادار میکند. در واقع در اینترنت در رابطه با ریست کردن ماشین لباسشویی اطلاعاتی درج شده که مربوط به کالیبره کردن ماشین لباسشویی می باشد.

برای مشخص شدن این اشتباهات بهترین راه فقط مراجعه کردن به دفترچه راهنمای محصول می باشد. برخی از دستگاه ها نیز فقط به یک دکمه بند هستند که با فشار دادن آن ماشین لباسشویی ریست می شود.

ماشین لباسشویی هایی که دارای دکمه ی ریست نمی باشند نیز به راحتی ریست می شوند. برای این کار کافیست ماشین لباسشویی را برای 5 الی 10 دقیقه از برق خارج نمایید و دوباره دستگاه را به برق بزنید و ماشین لباسشویی را روشن کنید.

اگر بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی دوباره کد خطا را مشاهده کردید بهتر است به دفترچه راهنما مراجعه کرده و معنی این خطا را متوجه شوید تا بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

عیب ۱: مشکلات آبگیری لباسشویی سامسونگ

مشکلات آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ

مشکلات مربوط به آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ را می توان به ۳ دسته تقسیم بندی کرد:

 • عدم آبگیری یا آبگیری کند ماشین لباسشویی
 • عدم توقف آبگیری ماشین لباسشویی
 • آبگیری ماشین لباسشویی همگام با تخلیه

از جمله اجزائی که باید برای رفع ایرادات مورد بررسی قرار بگیرند شامل موارد زیر می باشد:

 • شیر ورودی آب
 • سوئیچ فشار تایمر لباسشویی
 • قفل درب لباسشویی
 • فشار کم آب در شیلنگ ورودی به لباسشویی

نحوه عیب یابی: گاهی ممکن است دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی به دلیل بسته نشدن صحیح درب ماشین لباسشویی باشد. گاهی نیز مشکل از سوئیچ فشار می باشد که نمی تواند به درستی سطح آب وارد شده را اندازه گیری کند و این موضوع باعث می شود ماشین لباسشویی سرریز کند و برای ماشین لباسشویی مشکلاتی ایجاد کند.

این سوئیچ دستور کارهای خود را از برد الکترونیکی دریافت میکند و گاهی نیز به دلیل خرابی برد الکترونیکی و تایمر این مشکلات برای ماشین لباسشویی رقم میخورد.

 شیر برقی یا شیر وردی نیز از حمله قطعاتی می باشد که بیشترین سهم مشکلات آبگیری کردن یا نکردن ماشین لباسشویی را بر عهده دارد.

خرابی یا انسداد در شیر وردی باعث می شود ماشین لباسشویی یعه درستی آبگیری نکند و این موضوع باعث میشود سیکل شستشو به مشکل بخورد. برای رفع مشکل شیر برقی یا قطعاتی که در بالا ذکر شد شما به هیچ عنوان نمی توانید کاری از پیش ببرید و با اقدامات ناشیانه خود فقط باعث خرابی های بیشتر می شوید، بهتر است با تماس با متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ تماس حاصل نمایید و درخواست کمک کنید.

عیب ۲: توقف لباسشویی سامسونگ یا خاموش شدن آن

توقف ماشین لباسشویی سامسونگ

برای بررسی علل توقف ماشین لباسشویی به صورت ناگهانی یا خاموش شدن ان به راحتی می توانید مقالات مختص به این موضوع را از بین مقالات سامسونگ سرویس بیایبید. در این بخش به صورت خلاصه در رابطه با این موضوع برای شما اطلاعاتی را درج کرده ایم که به درد شما می خورد و می توانید از آنها استفاده نمایید.

علت توقف یا خاموش شدن لباسشویی سامسونگ

اگر ماشین لباسشویی شما به صورت ناگهانی از حرکت ایستاد ولی ماشین لباسشویی سامسونگ همچنان روشن بود در این صورت بروز مشکل می تواند به دلیل خرابی یا معیوب بودن قطعات زیر باشد:

 1. میکروسوئیچ درب
 2. زبانه قفل درب شیر ورودی آب
 3. برد کنترل اصلی تایمر لباسشویی

تمامی قطعات ذکر شده باید حتما توسط متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ مورد بررسی قرار بگیرد تا مشکل برای شما جدی تر نشود.

همانطور که میدانید قیمت قطعات بسیار بالا می باشد و متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ تمام سعی خود را میکنند تا جای ممکن قطعه را تعمیر کنند؛ اما در صورتیکه کار با تعمیر قطعه به پایان نرسد باید قطعات تعویض شوند.

حال اگر ماشین لباسشویی سامسونگ بعد از انتخاب سیکل شستشو و در ابتدای کار به صورت ناگهانی خاموش شود در این صورت:

 1. برق در پریز و دوشاخه دستگاه دچار نوسانات شده است.
 2. تایمر یا برد کنترل اصلی دستگاه دچار خرابی شده است.

عیب ۳: روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی می تواند بنا به دلایل مختلفی روشن نشود و این روشن نشدن می تواند به صورت های مختلفی خود را نمایان کند. برخی از این دلایل بسیار ساده و گذرا می باشند ولی برخی از دلایل تخصصی بوده و برای حل شدن نیاز به مهارت و تخصص دارند که فقط توسط تکنسین های تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ قابل حل می باشند.

نحوه عیب یابی: قبل از هر چیزی باید از رسیدن برق به ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید. گاهی ممکن است کنتور برق شما دچار مشکل شده باشد یا پریز دچار مشکل شده باشد. بعد از بررسی این مورد از جمله مواردی که باید توسط متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ یا خودتان مورد بررسی قرار بگیرد شامل موارد زیر می باشد:

موتور لباسشویی: گرم شدن بیش از حد موتور ماشین لباسشویی باعث می شود ماشین لباسشویی برای خنک کردن موتور خود خاموش شود. این اتفاق اصلا هم نگران کننده نبوده و لب بهتر است توسط متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ مورد بررسی قرار بگیرد.

 سوئیچ درب: باز بودن درب ماشین لباسشویی باعث می شود تا فرمان های ماشین لباسشویی کارساز نباشد. گاهی علت باز ماندن درب ماشین لباسشویی خرابی سوئیچ می باشد که باعث می شود درب باز بماند و این موضوع باعث می شود ماشین لباسشویی شروع به کار نکند.

سوئیچ استارت: سوئیچ استارت با برق کار می کند و نرسیدن نوسانات کافی به این سوئیچ باعث می شود ماشین لباسشویی روشن نشود. تکنسین های فنی باید این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

تایمر لباسشویی: بررسی ولوم تایمر یکی دیگر از مواردی می باشد که باید توسط تکنسین ها صورت بگیرد.

برد کنترل اصلی: کنترل تمامی اجزا ماشین لباسشویی بر عهده ی برد می باشد. حتی موتور نیز با کمک این قطعه کنترل می شود. در صورت بروز مشکل در برد ماشین لباسشویی فرمان های لازم به موتور و سایر اجزا نمیرسد و این باعث می شود ماشین لباسشویی دچار مشکل شود.

عیب ۴: سر و صدای زیاد لباسشویی سامسونگ

سر و صدای زیاد لباسشویی سامسونگ

گاهی صداهایی عجیب و غریبی که از ماشین لباسشویی به گوش می رسد ممکن است بنا به دلایل بسیار ساده ای باشد که قابل رفع می باشند. ولی برخی از این صداها نیز حاکی از مشکلات پیچیده ای می باشند که باید توسط متخصصان تعمیراتی مورد بررسی قرار بگیرند. علت این سرو صداها میتواند از:

 • خرابی پمپ تخلیه
 • گیر کردن جسم خارجی در شیلنگ تخلیه
 • خرابی تسمه
 • ایراد در بالشتک موتور
 • خرابی کمک فنر های ماشین لباسشویی سامسونگ

عیب ۵: لرزش و تکان خوردن شدید لباسشویی سامسونگ

لرزش و تکان خوردن شدید لباسشویی سامسونگ

تکان ها و لرزش های ماشین لباسشویی یک امر طبیعی می باشد، این جمله را شاید برای چندین بار از برخی از افراد شنیده باشید در حالی که اصلا صحیح نمی باشد. این تکان ها و ایرادات ناشی از عیب و ایراد هایی در ماشین های لباسشویی می باشد که این ایراد ها شامل:

تراز نبودن لباسشویی: از جمله دلایلی که باعث می شود ماشین لباسشویی تکان و لرزش داشته باشد راز نبودن ماشین لباسشویی می باشد. از دیگر موارد لرزش و تکان های ماشین لباسشویی:

 1. بار نامتعادل لباس ها
 2. تنظیم نبودن پایه ها
 3. اشکال فنرها و کمک فنرهای لباسشویی
 4. ایراد در تسمه لباسشویی سامسونگ می باشد.

عیب ۶: نشت آب از لباسشویی سامسونگ

نشت آب از لباسشویی سامسونگ

برای رفع نشتی ماشین لباسشویی نیاز می باشد تا محل دقیق نشتی را تشخیص دهید. احتمال نشتی در ماشین لباسشویی سامسونگ در برخی از قسمت ها بسیار رایجی می باشد که شامل موارد زیر می باشد:

 1. شیلنگ تخلیه
 2. شیلنگ ورودی آب
 3. محفظه جاپودری لباسشویی
 4. لاستیک دور درب لباسشویی
 5. پمپ تخلیه

نحوه عیب یابی: برای یافتن پارگی یا نشتی ماشین لباسشویی باید در اولین حالت اتصالات را مورد بررسی قرار دهید که دچار ترک خوردگی یا پارگی یا شکستگی نشده باشند. در صورتی که هر یک از این موارد را مشاهده کردید بهتر است سریعا ان قطعه را تعویض نمایید.

مسدودیت شیلنگ ها را چک کنید، لاستیک دور درب را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که از مواد شوینده بیش از حد استفاده میکنید بهتر است قسمت جا پودری را نیز مورد بررسی قرار دهید تا سوراخ نشده باشد.

عیب ۷: نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ

نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ

عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی می تواند به دلایل زیر بستگی داشته باشد:

 • مقدار بیش از حد لباس
 • خرابی سوئیچ درب یا مجموعه قفل درب
 • پمپ تخلیه
 • موتور لباسشویی
 • تسمه ها

نحوه عیب یابی: موتور جز اصلی ترین قطعات می باشد پس باید در اولین حالت موتور را مورد بررسی قرار دهید که این موضوع باید توسط تکنسین های مجرب صورت بگیرد. قطعات مربوط به موتور نیز باید به نوبه ی خود مورد بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند.

قرار دادن میزان لباس خارج از حد ماشین لباسشویی نیز به نوبه ی خود باعث عدم چرخش دیگ می شود. خرابی قفل درب ماشین لباسشویی نیز می تواند مانع حرکت دیگ شود چرا که با باز بودن درب ماشین لباسشویی شروع به حرکت نمی کند.

عیب ۸: جمع شدن آب و عدم تخلیه آن در لباسشویی سامسونگ

جمع شدن آب و عدم تخلیه آن در لباسشویی سامسونگ

نحوه عیب یابی: خرابی پمپ تخلیه بکی از مهمترین عوامل عدم تخلیه و تجمع آب می باشد. گاهی نیز ممکن است ماشین لباسشویی به دلیل جدا شدن یا مسدود شدن شیلنگ تخلیه قادر به تخلیه آب نباشد. قابل ذکر می باشد که ارتفاع شیلنگ تخلیه از زمین باید بسیار مناسب باشد در صورتی که این ارتفاع حفظ نشده باشد می تواند تخلیه را دچار مشکل کند.

گرفتگی های فیلتر تخلیه نیز میتواند عامل عدم تخلیه مناسب باشد که برای این کار لازم می باشد تا فیلتر تخلیه را خارج کرده و بعد از تمیز کردن در سرجای خود قرار دهید

عیب ۹: بسته نشدن درب لباسشویی سامسونگ

بسته نشدن درب لباسشویی سامسونگ

عدم قفل درب ماشین لباسشویی یکی دیگر از ایرادات ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد. برای قفل شدن درب ماشین لباسشویی از چندین جزء استفاده می شود که ایراد و اشکال در هر یک از این اجزا باعث می شود تا درب ماشین لباسشویی به درستی قفل نشود. ب

بسته نشدن درب ماشین لباسشویی نیز باعث می شود سیکل شستشوی ماشین لباسشویی به درستی انجام نگیرد و در این میان لباس های کثیف شما روی هوا می مانند و شما را مجبور میکنند تا به صورت دستی آنها را بشویید.

میکروسوئیچ اگر دچار مشکل شده باشد در این صورت درب بسته نمی شود. از جمله اجزا دیگری که در این مشکل سهیم می باشند شامل موارد زیر می باشد:

 • قفل درب
 • زبانه درب
 • سیم کشی سیستم قفل درب
 • برد کنترل اصلی

برای بررسی تمامی این قطعات نیاز می باشد تا از متخصصان تعمیراتی و تکنسین های ماهر کمک بخواهید زیرا این قطعات برای بررسی نیاز به مهارت و تخصص دارند. تماس با متخصصان تعمیراتی نیز کار بسیار سختی نمی باشد و فقط کافیست شما با شماره های درج شده سامسونگ سرویس تماس حاصل نمایید و مشکل ماشین لباسشویی سامسونگ خود را بیان کنید.

پشتیبانان تیم در اولین مرحله در صورت نیاز شما را راهنمایی میکنند تا مشکل ماشین لباسشویی را خودتان حل کنید ولی در صورتی که این مشکل جدی تر باشد در اینصورت متخصصان تعمیراتی مجرب به محل فرستاده می شوند تا در محل ماشین لباسشویی سامسونگ شما را مورد بررسی قرار دهند و مشکل را رفع کنند.

2 دیدگاه

 • احمد منصوری

  سلام.یه لباسشویی سامسونگ خریدم که بعد از شستشو یکبار لباسها رو خشک میکنه.و باز اب میریزه و یمبار دیگه لباسها رو میشوره و بعد مجدد خشک میکنه قبلا یه لباسشویی اسنوا داشتم که اینجوری نبود.ایا این مسئله جزو برنامه شستشوه یا ایراد داره لباسشویی?اینم بگم که رو تمام برنامه های شسشو این مورد صدق میکنه

  • admin

   سلام. برنامه شستشو می باشد. لباسشویی های سامسونگ دارای چندین برنامه شستشو هستند که در دفترچه راهنمایی لباسشویی ذکر شده است. و با مراجعه به دفترچه می توانید برنامه مورد نیاز را انتخاب کنید.

 • ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *