فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ

امروزه افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا از ماشین های ظرفشویی به منظور شستشوی بهتر و سریع تر ظروف خود استفاده می کنند که در صرفه جویی در وقت آن ها نیز بسیار موثر است. همان گونه که می دانید ماشین های ظرفشویی دارای قطعات و اجزای بسیار زیادی هستند و تمامی آن ها تکمیل کننده عملکرد یکدیگر می باشند و قطعا در صورت بروز هر گونه خلل در عملکرد یکی از قطعات می تواند کارکرد کل دستگاه را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

لذا اگر از کاربران ماشین های ظرفشویی سامسونگ می باشید بهتر است که با قطعات و اجزای مختلف دستگاه های ظرفشویی به خوبی آشنا باشید تا در صورت بروز هرگونه خطا و مشکل در عملکرد اصولی این دستگاه ها بتوانید مشکل و عامل اصلی بروز آن را به خوبی و در سریع ترین زمان ممکن تشخیص دهید تا بهترین اقدامات جهت رفع آن انجام گیرد.

 همچنین آشنایی با قطعات و قسمت های مختلف یک ماشین ظرفشویی سامسونگ و یا هر برند دیگری می تواند در نگهداری و مراقبت صحیح از آن دستگاه یاری کننده باشد و شخص از انجام اقدامات و کار هایی که موجب کاهش طول عمر مصرف دستگاه می شود خودداری نماید.

امروزه برند ها و مارک های بسیار مختلفی برای ماشین های ظرفشویی در ایران وجود دارد که البته تمامی آن ها شاید کیفیت مناسبی را نداشته و به لحاظ موجود بودن قطعات آن در صورت خرابی دستگاه، پشتیبانی خوبی نداشته باشد. لذا یکی از برند های معروف و معتبری که در ایران وجود دارد، سامسونگ است که با توجه به موجود بودن بازار تقاضای بسیار آن، قطعا اجزا و قطعات داخلی آن نیز در صورت خرابی به آسانی یافت می شود.

فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ

بخش های مختلف قطعات ظرفشویی سامسونگ

قبل از این که با قطعات مهم موجود در داخل این دستگاه ها به طور کامل آشنا شوید باید بدانید که این قطعات و اجزای داخلی دارای چند تقسیم بندی هستند که داشتن اطلاعات از آن ها قطعا مفید خواهد بود.

  • قطعات کنترل کننده: از مهم ترین قطعات داخلی ماشین های ظرفشویی سامسونگ قطعا سری کنترل کننده آن ها می باشد. این قطعا عمدتا روند برنامه و مراحلی که باید در داخل دستگاه اتفاق بیفتد را کنترل کرده و عملکرد تمامی قطعات را تحت تاثیر خود قرار می دهند. از جمله مهم ترین این قطعات می توان به شیر برقی، برد الکترونیکی، تایمر، هیدروستات، ترموستات و سایر موارد دیگر اشاره کرد.
    • قطعات مصرف کننده در دستگاه: این قطعات عمدتا وظیفه شستشوی ظروف را بر عهده داشته و بیشترین نقش را در شستشوی مستقیم ظروف دارند. این اجزا معمولا توسط قطعات کنترل کننده مدیریت می شوند و با وصل شدن جریان برق آن ها، شروع به فعالیت خواهند کرد. از مهم ترین قطعات مربوط به این قسمت می توان به المنت حرارتی، پمپ تخلیه، پمپ اصلی و مخزن مایع ها اشاره کرد.
    • قطعات انتقال دهنده فرمان: این اجزا و قطعات شامل قطعه هایی می شوند که اغلب در بین قطعات کنترل کننده و مصرف شونده قرار گرفته اند و در واقع همان طور که از نام آن ها مشخص است، رابطی برای ارسال سیگنال های فعال و غیر فعال به قطعات مصرف شونده می باشند. از جمله مهم ترین این اجزا می توان به سیم و کابل ها، سوکت ها و سوئیچ ها اشاره کرد.

برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی سامسونگ

قطعا مهم ترین قطعه موجود در تمامی دستگاه ظرف شویی های سامسونگ و همچنین سایر برند ها، برد الکترونیکی موجود در آن می باشد. این برد وظیفه مدیریت و کنترل تمامی اجزای داخلی دستگاه را برعهده دارند و از طریق سیم کشی داخلی سیگنال های فعال و غیر فعال شونده را به قطعات مختلف ارسال می کنند.

این قطعه یکی از گران قیمت ترین قطعات ظرفشویی ها محسوب می شود و برای تعویض آن ها حتما باید یک تکنسین حرفه ای اقدام کند.

فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ

شیر برقی دستگاه ظرفشویی سامسونگ

شیر برقی نیز از مهم ترین قطعه های موجود در داخل این دستگاه ها می باشند و در صورت بروز هر گونه خلل در عملکرد آن می تواند مسبب بروز آبگیری بیش از حد و یا عدم آبگیری در دستگاه شود.

شیر های برقی موجود در داخل دستگاه های ظرف شویی جریان آب ورودی به داخل محفظه را کنترل می کند و زمانی که آبگیری شروع می شود، باز شده و در زمانی که آبگیری به میزان مورد نظر خود رسیده باشد، با دریافت سیگنال، جریان آب ورودی را قطع می کند.

هیدروستات دستگاه ظرفشویی سامسونگ

هیدروستات ها نیز از جمله قطعات کنترل کننده در این دستگاه ها به شمار می روند و عملکرد آن ها در آبگیری ماشین ظرفشویی به جهت شستشوی ظروف بسیار تاثیر گذار می باشد. در واقع این قطعات میزان سطح آب ورودی به داخل محفظه شستشو را مورد کنترل قرار می دهند.

میکرو سوئیچ های فلوتری ماشین ظرفشویی سامسونگ

در ماشین های ظرفشویی سامسونگ به خصوص مدل های جدید و به روز آن امکانات متعددی تعبیه شده است که یکی از آن ها میکرو سوئیچ های فلوتر می باشند. این سوئیچ ها در واقع در مواقعی که مشکلی برای دستگاه به وجود آمده و موجب نشت آب شده است فعال می شود و به سرعت سبب قطع این مشکل یا اطلاع کاربر می شود.

در واقع در زمان هایی که دستگاه شروع به نشتی آب کند، این آب در قسمت پایین و زیر دستگاه در داخل سینی جمع می شود و میکرو سوئیچ های موجود در آن قسمت را فعال می کند و در نهایت این قطعات سیگنال مربوط به آب ریزش را برای برد الکترونیکی صادر می نماید.

موتور شستشوی ظروف دستگاه ظرفشویی سامسونگ

این قطعه در داخل دستگاه در زمان های شستشوی ظروف تاثیرات و نقش به سزایی در از بین بردن لکه های غذا دارد. در واقع این قطعه در زمان سیکل شستشو، آب را به همراه مایع ظرفشویی به فشار بالا به سمت ظرف ها می پاشد تا لکه های موجود در آن به طور کامل تمیز شوند.

فیلتر ماشین ظرفشویی سامسونگ

در حین اضافه کردن ظروف کثیف به داخل محفظه شستشوی دستگاه معمولا مقداری مواد غذایی و سایر اشیاء دیگر به همراه ظروف به داخل محفظه وارد می شوند و پس از شستشو معمولا سمت خروجی آب حرکت می کند؛ اما به جهت این که این مواد در داخل پمپ تخلیه یا شلنگ تخلیه آب گیر نکنند از یک فیلتر در مسیر خروجی آب استفاده شده است که این مواد را در داخل خود نگه می دارد.

این فیلتر ها معمولا به ندرت خراب می شوند اما در صورت نیاز می توانید انواع آن را در بازار به وفور پیدا کنید.

فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ

سایر قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ

قطعات و اجزای ذکر شده در قسمت های فوق از جمله مهم ترین قطعات داخلی به شمار می روند که قطعا تعمیر یا تعویض آن ها نسبت سایر موارد دارای هزینه های بالاتری می باشند.

اما اجزای بسیار زیادی در داخل ظرف شویی به کار رفته اند که همواره باید به آن ها نیز اهمیت داد زیرا به نوعی عملکرد آن ها، کارکرد قطعات بزرگ و مهم تر دستگاه را نیز تحت تاثیر قرار می دهند.

به عنوان مثال سیم کشی های داخلی، سنسور ها و المنت های که نقش موثری در سیستم شستشو دارند، پمپ تخلیه و مخزن مایع از قطعات جانبی به شمار می روند. این قطعات نیز همچون موارد فوق امروزه در ایران به وفور یافته می شوند و یافتن آن ها نباید کار دشواری برای شخص باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *