مشکل آبگیری و تخلیه همزمان ماشین لباسشویی سامسونگ

چرا ماشین لباسشویی به صورت مداوم آبگیری می کند؟ راه کار های حل مشکل آب گیری زیاد و بی وقفه ی ماشین لباسشویی چه چیزهایی می باشد؟ یکی از مشکلات ماشین لباسشویی آبگیری و تخلیه ی همزمان است علت این مشکل چیست؟

چرا ماشین لباسشویی به صورت مداوم آبگیری می کند؟ راه کار های حل مشکل آب گیری زیاد و بی وقفه ی ماشین لباسشویی چه چیزهایی می باشد؟ یکی از مشکلات ماشین لباسشویی آبگیری و تخلیه ی همزمان است علت این مشکل چیست؟

ممکن است که در هنگام استفاده از ماشین لباس شویی این سوالات برای شما نیز پیش بیاید؛ به علت وجود این مشکلات در حین استفاده از ماشین لباس شویی ما مطلبی را توسط گروه کارباما برای شما گرد هم آورده ایم تا با مطالعه ی این مطالب و آشنایی با انواع مشکلات موجود در ماشین لباس شویی در صورت مقدور بودن توسط خودتان این مشکلات حل شوند.

باید به این نکته توجه داشته باشید که تعمیرات ماشین لباس شویی و حل مشکلات بوجود آمده در حین استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ در برخی موارد تخصصی و فنی بوده و باید توسط کادری مجرب و ماهر این تعمیرات و رفع اشکالات صورت گیرد تا آسیبی به ماشین لباس شویی وارد نشود.

تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ

در مواردی که مشکل بوجود آمده پیش پا افتاده باشد و قطعه ای که به مشکل خورده است حساس نباشد می توان مشکل بوجود آمده را با مطالعه ی نحوه ی برطرف سازی این مشکل، برطرف کرد؛ اما همانگونه که گفته شد باید در مواردی که قطعه ی معیوب نقش حیاتی و حساسی را در ماشین لباس شویی ایفا می کند باید با کمک نیرو های متخصص این مشکل را حل کرد.

متخصصین تعمیر ماشین لباسشویی مجموعه ی کارباما با ارائه خدمات نصب، سرویس و تعمیرات لباسشویی سامسونگ در سراسر استان های تهران و البرز در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی نیاز های شما می باشند. همچنین پس از اتمام کار با ارائه گارانتی معتبر خیال شما را بابت خرابی های دوباره ی قطعه ی تعمیر شده آسوده می سازند.

علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی و قطع نشدن آن

یکی از اتفاقاتی که اغلب مردم ممکن است در استفاده از دستگاه ماشین لباسشویی با آن مواجه شوند آبگیری بیش از حد دستگاه و عدم قطع شدن آن است. در مواردی نیز حتی قطع جریان برق نیز کمکی به حل این مشکل نمی کند و این کار ادامه می یابد!

طبیعتا با ادامه ی روند آبگیری ماشین لباسشویی آب گرفته شده سرریز می کند و ممکن است مشکلات دیگری را نیز بوجود آورد. از آنجایی که این مشکل می تواند مشکلات دیگری را نیز بوجود آورد باید علت این آبگیری مداوم و بی وقفه را پیدا نمود و در صورتی که قطعه یا قطعاتی معیوب شده اند اقدام به تعمیر یا تعویض آن ها کرد.

شیر ورودی آب یا شیر برقی لباسشویی

یکی از قطعاتی که نقش اساسی در چرخه ی آبگیری ماشین لباسشویی دارد شیر ورودی آب می باشد که در برخی موارد به آن شیر برقی لباسشویی نیز گفته می شود. با استفاده از سلنوید های الکتریکی و به وسیله ی برد الکترونیکی کنترل یا تایمر و همچنین سوئیچ کنترل آب می توان شیر برقی لباسشویی را کنترل کرد.

نحوه ی عملکرد این قطعات به این صورت است که ابتدا جریان برق از تایمر یا برد الکترونیکی به سوئیچ آب می رسد و پس از آن با ارسال این جریان به سلنوید های الکتریکی شیر برقی دستور باز و بسته شدن آن داده می شود.

شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از دلایلی که می تواند باعث آبگیری بیش از حد و بدون کنترل ماشین لباسشویی شود خرابی شیر برقی ورودی آب ماشین لباس شویی سامسونگ است. در هنگام خرابی شیر برقی ممکن است دیگر جریانی به سلنوید های الکتریکی شیر برقی ارسال نشود و عمل باز و بسته شدن آن مختل گردد. در این صورت تعویض شیر برقی ماشین لباس شویی سامسونگ از راه های ساده ای است که می توان مشکل آبگیری مداوم را برطرف ساخت.

برای اینکه بتوانید از خرابی شیر برقی ماشین لباس شویی سامسونگ اطمینان حاصل کنید ابتدا باید دستگاه را از برق بکشید. در صورتی که آبگیری متوقف شد ایراد از تایمر یا برد الکتریکی کنترل کننده دستگاه ماشین لباسشویی است و در صورتی که آبگیری متوقف نشد شیر برقی معیوب می باشد.

معیوب بودن شیر برقی علاوه بر مشکل نامبرده می تواند علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی نیز باشد. برای اطلاعات بیشتر مطلب اختصاصی ما را دنبال کنید!

برد کنترل الکترونیکی

از دیگر مواردی که در آبگیری مداوم ماشین لباسشویی دخیل می باشد خرابی برد کنترل الکترونیکی دستگاه می باشد. در صورتی که این برد خراب یا معیوب شود ممکن است دستورات اشتباهی را به سوئیچ آب یا شیر برقی ارسال کند که باعث ادامه ی روند آبگیری ماشین لباسشویی شود.

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

حتما ابتدا دیگر بخش های دستگاه را در صورت بروز مشکل بررسی کنید و اگر مشکل از آن ها نبود برد الکترونیکی معیوب را تعویض کنید، علت این امر قیمت بالای برد کنترل الکترونیکی می باشد.

علت آبگیری و تخلیه همزمان ماشین لباسشویی

همانطور که قبلتر اشاره کردیم از مشکلاتی که ممکن است در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی با آن مواجه شوید، آبگیری و تخلیه همزمان ماشین لباسشویی است. این حالت به این صورت است که هرچه آب توسط چرخه ی آبگیری وارد ماشین لباسشویی می شود از طرف دیگر همان آب تخلیه می شود.

عمل تخلیه ماشین لباسشویی به دو روش صورت می گیرد، اولین روش توسط پمپ تخلیه و عمل پمپاژ و روش دوم توسط مجرای تخلیه که اصطلاحا به آن سیفون شدن گفته می شود. بروز این مشکل می تواند باعث طولانی شدن بیش از حد چرخه ی شستشوی ماشین لباسشویی شود. برخی از مواردی که می بایست در این حالت بررسی گردند

خرابی پمپ تخلیه لباسشویی

در شرایطی که تخلیه ی آب ماشین لباسشویی با باز بودن پمپ آب و مجرای تخلیه صورت میگیرد ولی پمپاژی انجام نمیشود، عمل سیفون شدن انجام می شود. در این صورت به علت اینکه عمل تخلیه ی آب ماشین لباسشویی به صورت مداوم انجام می شود، دستگاه تلاش می کند تا آب بیشتری بگیرد و در این صورت وارد چرخه ی آبگیری و تخلیه ی همزمان می شود.

شیر ماشین لباسشویی سامسونگ

باز بودن پمپ می تواند دلایل متعددی داشته باشد برای مثال ممکن است که پمپ گیر کرده باشد و یا لباس یا جورابی در پمپ گیر افتاده باشند، همچنین ممکن است در مکانیزم داخلی پمپ مشکلی بوجود آمده باشد که باعث باز ماندن پمپ آب ماشین لباسشویی می شود. تعمیرکاران ماهر و فنی با بررسی عوامل مختلف و قطعات ماشین لباسشویی در صورتی که نیاز به تعویض پمپ ماشین لباسشویی باشد قطعه معیوب را تعویض می نمایند.

ارتفاع کم شیلنگ تخلیه

شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی و چاه فاضلاب جز مسیر تخلیه ماشین لباسشویی می باشند. شیلنگ تخلیه باید برای بهتر عمل کردن باید 50 الی 60 سانتی متر از زمین بلندتر باشد.

در صورتی که سطح مسیر چاه فاضلاب نسبت به مجرای تخلیه ماشین لباسشویی در سطح پایین تری قرار داشته باشد به سبب گرانش زمین عمل تخلیه صورت می گیرد. با توجه به نکات گفته شده باید در هنگام نصب ماشین لباسشویی در انتخاب مکان درست و اصولی آن توجه به خصوصی داشته باشید.

شیر تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی برد الکترونیکی

همانطور که میدانید وظیفه ی برد الکترونیکی ارسال دستورات به اجزای مختلف ماشین لباسشویی است. به همین علت ممکن است این قطعه در صورتی که معیوب باشد دستورات اشتباهی را برای آبگیری و تخلیه ماشین لباسشویی صادر کند. برای حل این مشکل می توان با کمک تعمیرکاران قطعه ی معیوب برد الکترونیکی را با قطعه ی جدید آن تعویض کرد.

باید توجه داشته باشید که تعویض قطعه ی برد الکترونیکی باید در آخر بررسی شود و قبل از آن حتما قسمت های دیگر ماشین لباسشویی را برای حل مشکل بررسی کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *