گاهی ممکن است بعد از خارج کردن البسه از ماشین لباسشویی سامسونگ با لباس های کثیف همراه با بوی بد روبرو شوید. این کثیفی و بوی نامطبوع جه دلیلی می تواند داشته باشد؟ در این بخش از مقاله ی سامسونگ سرویس در رابطه با عوامل بوی بد ماشین لباسشویی و لکه های جا مانده بر روی لباس ها بحث خواهیم کرد.

علت های بسیار زیادی وجود دارند که این مشکل را برای شما ایجاد میکنند و بسیاری از این یارادات از خود شما و طرز استفاده ی شما از ماشین لباسشویی می باشد ولی برخی از دلایل نیز کاملا به خرابی قطعات بستگی دارد و باید توسط متخصصان سامسونگ سرویس مورد بررسی قرار بگیرد.

در این بخش انواع مختلفی از راه حل ها وجود دارد که ایرادات مربوط به خطای شما را رفع میکند و شما را از شر این مشکل رها میکند.همچنین راه حل های بسیار زیادی برای رفع مشکلات فنی نیز ارائه شده است اما توصیه ی ما به شما این می باشد که به هیچ عنوان این راه حل ها را امتحان نکنید.

برای اینکه بتوانید بررسی قطعات را انجام دهید باید در این زمینه مهارت و توانایی داشته باشید در غیر اینصورت به جای اینکه قطعه را بررسی کرده و مشکل را رفع کنید برای خود دستگاه مشكلات جدیدتری رقم می زنند و باعث می شود مشکلات و ایرادات دستگاه بیشتر شود.

مشکل تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی سامسونگ

برای راحتی کار می توانید با متخصصان تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ تماس حاصل نمایید و از آنها برای بررسی مشکل کمک بگیرید. متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در کمتر از چند ساعت در محل حضور یافته و ماشین لباسشویی شما را مورد بررسی قرار میدهند.

در صورتی که مشکل دستگاه جدی نباشد در این صورت پشتیبانان تیم به صورت تلفنی شما را کمک میکنند تا مشکل را خودتان به راحتی انجام دهید.

در این بخش تمامی دلایلی که باعث ماندن لکه بر روی البسه ی شما بعد از شستشوی ماشین لباسشویی می شود بیان می شود و تمامی راه حل های رفع این مشکلات نیز بیان می شوند .

برخی از راه حل ها بسیار ساده بوده و شما به راحتی می توانید قدم به قدم همراه ما این کار هارا انجام دهید و به نتیجه برسید و برخی از راه حل ها نیز نیاز به اندکی تخصص داشته و از شما خواسته می شود تا با متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ  تماس حاصل نمایید. بهتر است تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

بخش ۱: استفاده نادرست از ماشین لباسشویی سامسونگ

پنل ماشین لباسشویی سامسونگ

مورد اول: تنظیمات شستشوی اشتباه ماشین لباسشویی

با پیشرفت تکنولوژی نوع چرخش و شستشوی ماشین های لباسشویی نیز تغییر میکند. همانطور که میدانید ماشین لباسشویی دارای چندین سیکل شستشو می باشد و شما باید استفاده از این سیکل های شستشو را بلد باشید تا به موقع از سیکل شستشوی مناسب لباس ها استفاده نمایید.

در هر خانه چندین مدل لباس با بافت و پارچه های گوناگون یافت می شود و روش های شستشوی هر یک از این پارچه ها نیز با هم متفاوت می باشد و شما نباید این انتظار را از ماشین لباسشویی سامسونگ داشته باشید که چندین نوع لباس در یک سیکل شستشو را به یک میزان تمیز کند.

پس باید به این نکته دقت داشته باشید که یکی از علت های وجود لکه در لباس ها می تواند انتخاب تنظیمات اشتباه در ماشین لباسشویی باشد.

برای مثال برخی از لباس ها باید با اب سرد شسته شوند تا به صورت کامل لکه زدایی شوند ولی برعکس بسیاری از لباس ها باید با آب گرم شسته شوند تا لکه زدایی شده و تمیز شوند. برخی از البسه برای تمیز شدن نیاز به شستشوی طولانی مدت داشته و برخی از لباس ها در کمترین زمان ممکن باید شسته شوند تا به لباس آسیب نرسد.

 • راه کار: دفترچه راهنما همیشه همراه محصول به شما داده می شود و در صورتیکه دفترچه راهنمای محصول را گم کرده باشید به راحتی میتوانید از مراکز خدمات پس از فروش آن را دریافت نمایید.

برای انتخاب بهترین تنظیمات برای شستشوی لباس های خود لازم می باشد تا به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کرده و تنظیمات را یاد بگیرید. در دفترچه راهنما الگوی صحیح تنظیم شستشو نیز به صورت تصویری رسم شده که کار شما را راحت تر میکند.

انتخاب ماده شوینده مناسب نیز در شستشوی تمیز لباس ها بسیار مهم می باشد پس باید در انتخاب مواد شوینده دقت نمایید و متناسب با درجه ماده شوینده تنظیمات شستشو را انجام دهید.

مشکل تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی سامسونگ

مورد دوم: بارگیری بیش از حد ماشین لباسشویی

با مراجعه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی به این موضوع پی خواهید برد که هر ماشین لباسشویی دارای یک وزن مشخصی می باشد که شما نباید بیشتر از آن وزن ماشین لباسشویی را پر کنید. دانستن این موضوع حائز اهمیت می باشد که شما با استفاده ی غلط از ماشین لباسشویی خودتان باعث می شوید تا لباس هایتان لکه دار باقی بماند.

همانطور که میدانید در ماشین لباسشویی بعد از قرار دادن لباس ها و تنظیم سیکل شستشو ماشین لباسشویی شروع به آبگیری می کند و این آبگیری ربطی به مقدار لباس ها ندارد و تا یک سطح معینی پر می شود، در صورتیکه تعداد لباس ها بیش از حد استاندارد باشد در این صورت آب و مواد شوینده به میزان لازم به لباس ها نمی رسد و این موضوع باعث می شود تا لکه ها در لباس ها باقی بمانند.

زمانی که شما بیش از میزان استاندارد در ماشین لباسشویی لباس قرار میدهید در این صورت لباس ها به صورت نامنظم در ماشین لباسشویی به هم میپیچند و این موضوع باعث می شود تا لبای ها چروکیده شده و تمیز شسته نشوند.

رعایت استاندارد ماشین لباسشویی نه تنها باعث می شود تا لباس ها بدون چروک شدن تمیز شوند همچنین از آسیب های احتمالی ماشین لباسشویی نیز جلوگیری میشود.

سنگین شدن دیگ ماشین لباسشویی باعث می شود به درام ماشین لباسشویی بیش از اندازه فشار وارد شود و به مرور زمان این سنگینی و فشار باعث آسیب اجزا می شود.

 • راه کار: برای این رفع این مشکل به کار خاصی نیاز نمی باشد و فقط شما باید حین پر کردن ماشین لباسشویی به این موضوع دقت داشته باشید که دیگ ماشین لباسشویی نباید تا سقف پر باشد و شما باید 4/3 دیگ را پر کنید که حدود یک کف دست فاصله به حساب می آید و این موضوع در ماشین های لباسشویی با کیلو های مختلف ثابت می باشد.

شوینده ماشین لباسشویی سامسونگ

مورد سوم: نوع و مقدار نامناسب مواد شوینده

انتخاب مواد شوینده از دیگر مواردی می باشد که باعث می شود لباس شما به درستی لکه زدایی نشود. امروزه انواع مختلفی از مواد شوینده در بازار برای ماشین لباسشویی یافت می شود که باید با توجه به نوع استفاده ی شما انتخاب شود.

انتخاب ماده شوینده باید به صورتی باشد که نه بیش از اندازه کف کند که از سایش لباس ها به هم جلوگیری کند و نه به اندازه ای کم کف کند که لکه ها را از بین نبرد.

در رابطه با کف بیش از حد مواد شوینده باید به اطلاعتان برسانیم که کف بیش از حد در ماشین لباسشویی باعث می شود لباس از رویب هم لیز بخورند و به هم ساییده نشوند و این موضوع باعث می شود لباس ها لکه زدایی نشوند.

همچنین بعد از گذشت مدت ها به دلیل اینکه از مواد شوینده زیاد استفاده میکنید ممکن است از قسمت جاپودری ماشین لباسشویی شما دچار نشتی کف شود.

بهترین گزینه برای شستشوی لباس ها پودری می باشد که کف مناسب با آنزیم های فراوان داشته باشد. استفاده از صابون های پودری نیز به شما توصیه می شود البته باید قبل از استفاده این صابون ها در آب به خوبی حل شده و سپس در مخزن ریخته شوند. استفادهی بیش از حد از این صابون ها نیز باعث می شود لباس های شما لکه ی صابون را به خود بگیرد.

 • توجه: زمانی که لباس های شما به خون و مواد آرایشی و الکل آغشته شوند نباید از ماشین لباسشویی انتظار داشته باشید که این لکه ها را از بین ببرد بلکه باید با روش های مختلف هر کدام از لباس هایتان را لکه زدایی کنید.

تراز بودن ماشین لباسشویی سامسونگ

مورد چهارم: تراز نبودن ماشین لباسشویی

گاهی تراز نبودن ماشین لباسشویی سامسونگ باعث می شود در ماشین لباسشویی صداهای عجیب و غریبی به گوش برسد که این صدا علاوه بر آزار اطرافیان باعث عدم لکه زدایی عالی ماشین لباسشویی نیز می شود.

 • راه کار: برای رفع عدم تراز بودن ماشین لباسشویی بهتر است از پایه های متحرک ماشن لباسشویی کمک گرفته و آنها را به میزان لازم تغییر درجه دهید تا تراز شود. در صورتی که این پایه ها خراب بودند یا ثابت نماندند می توانید از اشیائی مانند تکه های سنگ تخت یا چوب برای تراز کردن ماشین لباسشویی استفاده نمایید.

در صورت که پایه ها دچار شکستگی شده باشند می توانید پایه ها را تعویض نمایید.

 • توجه: قرار دادن ماشین لباسشویی بر روی سطح نرم مانند فرش نیز باعث می شود تا عملکرد دستگاه کمی تغییر کند. برای کارکرد بهتر اینگونه اشیاء بهتر است محل های سفت و تراز را انتخاب نمایید.

تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ

مورد پنجم: به موقع خارج نکردن لباس‌ها از ماشین لباسشویی

شاید گاهی یادتان برود که زمان شستشوی ماشین لباسشویی به پایان رسیده و شما باید لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید و این موضوع باعث می شود لباس های شما بو بگیرد و شما را اذیت کند.

این بو مربوط به بی توجهی شما می باشد. هنگامی که لباس های خیس در یک محل تاریک در بسته باقی بمانند کم کم مکان عالی برای رشد قارچ ها و باکتری ها می شوند که همین بوی بد را تولید میکنند.

 • راه کار: برای جلوگیری از ایجاد این بو حتما لباس های شسته شده را بلافاصله بعد از پایان کار از ماشین خارج نمایید و هر بار بعد از شستشو ماشین لباسشویی را با یک حوله خشک نمایید.
 • توجه: باز گذاشتن درب ماشین لباسشویی برای خارج شدن رطوبت و از بین رفت بو ها بسیار روش عالی می باشد

بخش ۲: تمیز نبودن قطعات ماشین لباسشویی

مخزن ماشین لباسشویی سامسونگ

مورد اول: تمیز نبودن مخزن داخلی ماشین لباسشویی

خود ماشین لباسشویی باید به حدی تمیز باشد تا بتواند لباس ها را تمیز کند. ماشین لباسشویی به دلیل بالا بودن دمای آب، استفاده از پودر های شیمیایی و رسوبات آب ممکن است دچار رسوب گرفتگی شود و یا مو، کرک جرم، چربی و الیاف لباس در میان لاستیک های درب ماشین لباسشویی گیر کرده باشد که این موضوع باعث می شود حین شستشو البسه توسط ماشین لباسشویی یه لباس ها منتقل شود.

برای اینکه این موضوع را با چشمان خود مشاهده کنید لازم می باشد تا از چراغ قوه استفاده نمایید. با نور چراغ قوه میتوانید مشاهده کنید که چه چیزهایی در مخزن و لاستیک گیر کرده است. یا بوی نامطبوع را از داخل مخزن استشمام کنید

ماشین لباسشویی بادی به صورت سالیانه یا هر چند ماه یکبار شسته شود و سپس با استفاده حوله به طور کامل خشک شود.

 • راه کار: می توانید به جای پودر از سرکه استفاده کرده و ماشین لباسشویی را خالی روشن کرده و اجازه دهید سرکه کار خود را انجام دهد. سرکه باعث می شود هرگونه بوی بد و ناخوشایند از بین برود.

سپس با استفاده از آب و سرکه و اسفنج می توانید لاستیک دور درب، قلاب ها و سوراخ ها را به خوبی تمیز کنید و در پایان کار به راحتی درب را باز گذاشته و اجازه دهید داخل ماشین لباسشویی سامسونگ شما خشک شود

 • توجه: مخزن ماشین لباسشویی هر 6 ماه یکبار باید به صورت کلی شسته شود.

جاپودری ماشین لباسشویی سامسونگ

مورد دوم: تمیز نبودن جاپودری ماشین لباسشویی

تمیز نبودن جاپودری ماشین لباسشویی نیز یکی دیگر از دلایل تمیز نشدن لباس ها می باشد. باید جاپودری به صورت مدام پاک شود.

 • راه کار: برای این کار لازم می باشد جاپودری را از جای خود بیرون بکشید و به کمک آب و مواد شوینده حل را تمیز کنید. در صورتی که لکه قدیمی می باشد و از بین نمی رود با کمک محلول آب و جوش شیرین و سرکه محل را تمیز نمایید.
 • توجه: هر 6 ماه یکبار جاپودری ماشین لباسشویی را تمیز کنید.

فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ

مورد سوم: تمیز نبودن فیلتر ماشین لباسشویی

فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی باید تمیز باشد تا شستشوی شما راحت تر و تمیز تر صورت بگیرد. در صورتی که این فیلتر دچار گرفتگی شود باعث میشود آب ماشین لباسشویی به درستی تخلیه نشود یا ماشین لباسشویی بوی نامطبوع داشته باشد.

راه کار تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی: برای خارج کردن فیلتر ماشین لباسشویی لازم می باشد تا ماشین لباسشویی به صورت کامل از برق خارج شود و شیر های آب ورودی نیز کاملا بسته شده باشد. درپوش پایین ماشین لباسشویی باز شده و سپس فیلتر را خارج نمایید. سپس قسمت تخلیه اضطراری مخزن را باز کرده و اجازه دهید تا آب به طور کامل خارج شود.

راه کار تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی: برای خارج کردن فیلتر ماشین لباسشویی لازم می باشد تا ماشین لباسشویی به صورت کامل از برق خارج شود و شیر های آب ورودی نیز کاملا بسته شده باشد. درپوش پایین ماشین لباسشویی باز شده و سپس فیلتر را خارج نمایید. سپس قسمت تخلیه اضطراری مخزن را باز کرده و اجازه دهید تا آب به طور کامل خارج شود.

حین نصب فیلتر ها به این موضوع دقت داشته باشید که فیلتر ها به درستی در جای خود قرار گرفته باشند تا عملکرد ماشین لباسشویی شما صحیح باشد در غیر اینصورت نشتی آب در ماشین لباسشویی سامسونگ رخ خواهد داد. سپس در پایان کار شیر های ورودی را باز کنید.

بخش ۳: مشکلات فنی و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی

المنت ماشین لباسشویی سامسونگ

مورد اول: خرابی المنت یا هیتر ماشین لباسشویی

حرارت آب ماشین لباسشویی تاثیر بسزایی در شستشوی لباس ها دارد و هر چه درجه ی آب گرم تر و مناسب تر باشد لباس ها تمیز تر شسته می شوند.

گرم کردن آب ماشین لباسشویی بر عهده ی المنت یا هیتر می باشد. گاهی ممکن است آب ماشین لباسشویی به خوبی گرم نشود و این موضوع می تواند به سوختن هیتر مرتبط باشد. اگر در ماشین لباسشویی هیتر سوخته باشد یا دچار مشکل شده باشد آب گرم برای شستشو نخواهید داشت.

بسیاری از لباس ها برای شستشوی کامل نیاز به آب با دمای بالا دارند که در صورت مشکل در هیتر اینگونه لباس ها لکه دار باقی می مانند.

برای مطمئن شدن از این مشکل باید از درست انتخاب کردن تنظیمات شستشو مطمئن شوید. اگر مشکل از هیتر ماشین لباسشویی نباشد ممکن است مشکل از المنت باشد

 • راه کار: رفع مشکل هیتر یا المنت ماشین لباسشویی توسط شما امکان پذیر نمی باشد و باید با متخصصان تعمیراتی تماس حاصل نمایید تا المنت و هیتر ماشین لباسشویی شما را مورد بررسی قرار دهند.

مخزن ماشین لباسشویی سامسونگ

مورد دوم: نچرخیدن مخزن ماشین لباسشویی

ساییده شدن لباس ها بر روی هم یکی از مهمترین ها در شستن لباس های ماشین لباسشویی می باشد. برای این کار باید مخزن یا دیگ ماشین لباسشویی به خوبی بچرخد. اگر چرخش ماشین لباسشویی ضعیف باشد یا چرخش نداشته باشد در این صورت باید خازن موتور ماشین لباسشویی مورد بررسی قرار بگیرد که این قطعه حتما باید توسط متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ مورد بررسی قرار بگیرد.

 • راه کار: تماس با متخصصان تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ.

لوله ماشین لباسشویی سامسونگ

مورد سوم: گرفتگی لوله متصل به مخزن ماشین لباسشویی

رساندن ماده ی شوینده به داخل ماشین لباسشویی توسط یک لوله صورت می گیرد که در صورت مسدود شدن این لوله مواد شوینده به درستی به مخزن ماشین لباسشویی نمی رسد و این موضوع باعث میشود لباس ها به خوبی لکه گیری نشوند.

 • راه کار: برای مشخص شدن انسداد دراین لوله شما می توانید پودر شوینده را در ماشین لباسشویی روی لباس ها بریزید و ماشین لباسشویی را روشن کنید.

در پایان کار اگر لباس ها تمیز شوند یعنی مشکل از لوله می باشد و باید از نظر انسداد لوله مورد بررسی قرار بگیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *