گاهی ممکن است این سردرگمی برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که ماشین لباسشویی سامسونگ بعد از کارکردن دچار توقف ناگهانی شود و یا خاموش شدن ماشین لباس شویی شما را نگران کند.

 تمامی این اتفاقات میتواند بسیار آزار دهنده و باشد و شما را کلافه کند. گاهی کوهی از لباس های کثیف منتظر می باشند تا شسته شوند و خشک شوند ولی توقف ناگهانی یا خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ برنامه را به هم می زند.

در این بخش از مقاله ی سامسونگ سرویس در رابطه با این موضوع و علت های آن برای شما مطالبی را گردآوری کرده ایم تا شما با خواندن این مطلب نگرانی های خود را کنترل کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

توقف ناگهانی یا خاموش شدن ماشین لباسشویی بعد از شروع به کار ماشین لباس شویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. تمامی این عامل های مختلف نیز همگی با هم و یا تک به تک باعث این مشکل می شوند که باید حتما بررسی شوند.

این مشکل به 2 قسمت تقسیم بندی شده است یکی توقف ناگهانی و دیگری خاموش شدن ماشین لباسشویی.

ماشین لباس شویی در مورد اول چند دقیقه بعد از شروع به شستشو ناگهان متوقف می شود ولی ماشین لباسشویی کار میکند و دستگاه خاموش نمی شود. در حالت دوم ماشین لباس شویی چند دقیقه بعد از شروع به صورت ناگهانی متوقف می شود و بعد چند ثانیه خاموش می شود یا در همان لحظه خاموش شدن ماشین لباسشویی شما را غافلگیر میکند.

این موضوع ذهن افراد را بسیار درگیر می کند و افراد را وادار میکند که در این رابطه به بررسی مشگل بپردازند تا مشکل را بتوانند به نحوی حل کنند.

اگر ماشین لباسشویی شما پشت سر هم دچار این مشکل می شود باید بدانید که مشکل جدی است و باید با متخصصان تعمیرات سامسونگ سرویس در اولین فرصت تماس حاصل نمایید.

توقف  ماشین لباسشویی سامسونگ

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ

خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ به صورت ناگهانی در میان سیکل شستشو می تواند به علت مشکل الکتریکی باشد که در این بخش به آنها اشاره شده است.

1. خراب شدن دوشاخه برق ماشین لباسشویی

نحوه رﻓﻊ: بار الکتریکی در این دستگاه بسیار زیاد می باشد و این بار الکتریکی به مرور زمان باعث می شود اتصالات برقی ذوب شده و قطع شود. همچنین بسیاری از افراد از محافظ های مخصوص استفاده میکنند که خرابی این محافظ نیز میتواند عامل این قطعی باشد. برای راحتی کار بهتر است وردی و برق دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی سامسونگ

2. سوختن خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی

نحوه رﻓﻊ: در قسمت انتهایی دو شاخه ی ماشین لباس شویی یک پارازیت گیر نصب می شود که ممکن است به دلیل استفاده ی بیش از حد از کار افتاده باشد و سوخته باشد. برای رفع این مشکل بهتر است پارازیت گیر ماشین لباسشویی کلا عوض شود.

برد ماشین لباسشویی سامسونگ

3. خرابی تایمر یا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

نحوه رفع: در ماشین های لباسشویی مدل قدیم برای فرمان دادن به ماشین لباس شویی از تایمر استفاده می شد و امروزه به جای آن از برد الکترونیکی استفاده می شود. هرگونه نوسان برقی یا خارجی در یکی از قطعات مانند المنت یا شیر برقی باعث می شود به برد الکترونیک آسیب وارد شود که در نهایت باعث می شود ماشین لباسشویی ناگهان وسط کار خاموش شود.

 برای تعمیر یا تعویض برد الکترونیک باید بسیار دقیق و حساس باشید. تعمیر و تعویض این قطعه نیز به هیچ عنوان کار یک فرد غیر فنی نمی باشد و این کار باید حتما توسط متخصصان تعمیرات صورت بگیرد که شما میتوانید برای این کار از متخصصان تعمیرات سامسونگ سرویس کمک بخواهید.

علت توقف ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار

گاهی نیز ماشین لباسشویی سامسونگ وسط کار دچار توقف می شود ولی خاموش نمی شود و روشن باقی میماند. در این صورت مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی رخ داده باشد متفاوت می باشند.

گاهی ممکن است تایمر ماشین لباسشویی در وسط کار دچار توقف شود یا موتور ماشین لباسشویی وسط کار شستشو ناگهان متوقف شود.

تحت هر شرایطی توقف تایمر یا توقف موتور ماشین لباس شویی به شما این موضوع را می رساند که ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است باید برخی از قسمت های ماشین لباسشویی سامسونگ مورد بررسی قرار بگیرد.

این اجزا و قطعه های معیوب در اولین فرصت باید توسط متخصصان تعمیرات سامسونگ مجرب و کاردان مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرند و در صورتی که نیاز به تعویض داشته باشند بادی در اولین فرصت آن قطعه ها تعویض شوند.

گاهی نیز دلیل این مشکلات بسیار جزئی و ساده می باشند که خود شما نیز با یک کمک تلفنی می توانید آنها را رفع کنید.

تذکر مهم: گاهی بسیاری از افراد بدون داشتن تخصص و تجربه در این زمینه شروع به دستکاری دستگاه میکنند و باعث می شوند دستگاه آسیب های شدیدتری ببیند.

باید به این موضوع دقت داشته باشید که در صورت نداشتن تجربه و تخصص در این امور باید به هیچ عنوان نزدیک این وسایل نشوید و کار تعمیرات را به یک متخصص با تجربه و کاردان بسپارید تا از امنیت دستگاه خود مطمئن باشید.

پیشنهاد ما به شما این می باشد که برای انجام امور تعمیراتی خود از متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ سرویس درخواست کمک کنید تا در اولین فرصت دستگاه شما را مورد بررسی قرار دهند.

قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ

میکروسوئیچ درب

مجموعه سوئیچ درب یا همان میکروسوئیچ درب، در زمان هایی که درب ماشین لباسشویی باز می باشد و یا به صورت صحیح قفل نشده باشد باعث می شود ماشین لباس شویی به هیچ عنوان شروع به کار نکند.

زمانیکه این میکروسوئیچ دچار خرابی یا صدمه شده باشد ممکن است وسط سیکل شستشو باز شود و ماشین لباسشویی متوقف شود. برای اینکه بدانید میکروسوئیچ ماشین لباسشویی خراب شده است یا خیر با استفاده از یک مولتی متر سوئیچ را میتوانید تست کنید. اگر در میکروسوئیچ جریانی وجود نداشته باشد باید در اولین فرصت میکروسوئیچ را تعویض نمایید.

میکروسوییچ ماشین لباسشویی سامسونگ

موتور قفل درب و زبانه درب لباسشویی

قفل درب این وظیفه را بر عهده دارد تا شما را از بسته بودن درب ماشین لباسشویی مطمئن کند. هنگامی که درب به طور کامل چفت شده و بسته شود در این صورت ماشین لباس شویی سیکل شستشو ی خود را شروع میکند.

 حال اگر درب ماشین لباسشویی به درستی بسته نشده باشد در این صورت قفل درب نمیگذارد ماشین لباسشویی شروع به کار کند. حال اگر قفل درب ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد وسط سیکل شستشو توقف ناگهانی صورت میگیرد.

خراب شدن قفل درب میتواند به دلایل مکانیکی و الکتریکی ربط داشته باشد. برای جلوگیری از ادامه ی این مشکل نیاز می باشد تا قفل درب را از نظر ساییدگی نیز مورد بررسی قرار دهید.

در صورتی که قفل ماشیت لباسشویی شما دچار مشکل شده باشد باید آن را در صورت نیاز تعمیر یا تعویض نمایید.

برای تشخیص کارکرد صحیح این سوئیچ ها نیاز می باشد تا سوئیچ ها را به وسیله ی مولتی متر تست کنید و در صورت عدم وجود جریان آن را تعویض نمایید.

شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

شیر ورودی آب یا شیر برقی

برای خیساندن و شستن لباس ها نیاز می باشد تا شیر ورودی آب را به داخل دیگ برساند تا کار شستشو صورت بگیرد. در صورتی که شیر ورودی آب دچار مشکل شده باشد ماشین لباس شویی همچنان منتظر میماند تا آب وارد دیگ ماشین لباسشویی شود که در غیر اینصورت سیکل شستشو متوقف خواهد شد و در وسط کار شاهد توقف ناگهانی یا خاموش شدن ماشین لباسشویی خواهید بود.

با استفاده از مولتی متر جریان سیر برقی را بسنجید و در صورت عدم جریان برق باید بدانید که شیر ورودی نیاز به تعویض دارد

تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ

تایمر لباسشویی

تایمر ماشین لباسشویی یا همان ولوم در ماشین های لباسشویی قدیمی به صورت مکانیکی تمامی دستورات را به اجزا منتقل میکند که خرابی این قطعه باعث توقف ناگهانی یا خاموش شدن ماشین لباس شویی می باشد.

هرگونه ایراد در این قطعه ها باعث می شود ماشین لباسشویی حین سیکل ناگهان بایستد.

در مدل های قدیمی نیز توقف تایمر و عدم حرکت آن به علت های زیر ربط داده می شد. این 2 علت شامل موارد زیر می باشد:

1. معیوب بودن توپی تایمر ماشین لباسشویی

  • نحوه رﻓﻊ: دلیل بروز این مشکل چرخاندن تایمر در جهت های مخالف می باشد. با این کار قسمتی از دندانه ها خرد می شوند و این موضوع باعث می شود برنامه ی این قسمت ها اجرا نشود. در این صورت سایر برنامه نیز اجرا نخواهند شد.

2. معیوب بودن چرخ دنده های ﻣﻮﺗﻮر ﺗﺎﯾﻤﺮ

  • نحوه رﻓﻊ: حرکت محور تایمر بر عهده ی موتور می باشد. چرخ دنده های مجموعه موتور پلاستیکی می باشد و به مرور زمان ساییده می شوند و این ساییدگی باعث می شود موتور به درستی عمل کند. برای این کار لازم می باشد تا قسمت موتور تایمر لباسشویی کامل تعویض شود.

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

برد کنترل اصلی

خراب بودن برد کنترلی یکی دیگر از دلایل توقف ناگهانی ماشین لباسشویی می باشد. برای تعویض و تعمیر برد کنترلی بهتر است تمامی اجزا را که قبلا به شما گفتیم را مورد بررسی قرار دهید و سپس به تعویض این قطعه بپردازید زیرا خراب بودن برد کنترل در این مورد بسیار کم می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *