علت خاموش شدن ناگهانی لباسشویی سامسونگ

زمانی که کاربر ماشینن لباسشویی هستید، باید دقت زیادی را در نحوه ی صحیح نگهداری آن به خرج دهید. گاها مشکلاتی را شاهد خواهید بود که می تواند ناشی از عدم استفاده ی صحیح باشد. به ندرت مشکل لباسشویی کارخانه ای خواهد بود. اما با این حال زمانی که مشکلی درعملکرد طبیعی لباسشویی ظاهر شود؛ شما سردرگم خواهید شد. به خصوص زمانی که ماشین لباسشویی سامسونگ حین کارکردن دچار توقف ناگهانی شود و یا شاهد خاموش شدن لباسشویی در حین کار شوید.

 تمامی این اتفاقات می تواند بسیار آزار دهنده باشد و شما را کلافه کند. گاهی حجم زیادی از لباس های کثیف در انتظار شسته شدن هستند. ولی توقف ناگهانی یا خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ برنامه را به هم می زند. در این بخش از مقاله ی سامسونگ سرویس در رابطه با این موضوع و علت های آن برای شما مطالبی را گردآوری کرده ایم. خواندن این مطالب باعث افزایش سطح آگاهی شما شده و کمک می کند تا با تصمیم درست تری نسبت به تعمیر و رفع مشکل آن اقدام نمایید.

خاموش شدن یا توقف لباسشویی سامسونگ در حین کار

 

توقف ناگهانی یا خاموش شدن ماشین لباسشویی بعد از اینکه لباسشویی شروع به کار کند؛ می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. این دلایل می تواند ناشی از یک قسمت یا بخش های پیوسته ی لباسشویی باشد. اما قبل از پرداختن به دلایل احتمالی بروز این مشکل، باید توجه کنید ماشین لباسشویی حین کار متوقف می شود یا لباسشویی حین کار خاموش می شود.

در مورد اول ماشین لباسشویی چند دقیقه بعد از شروع به شستشو ناگهان متوقف می شود، ولی کار می کند و دستگاه خاموش نمی شود. در حالت دوم ماشین لباسشویی چند دقیقه بعد از شروع به صورت ناگهانی متوقف می شود و بعد چند ثانیه خاموش می شود یا در همان لحظه خاموش شدن ماشین لباسشویی شما را غافلگیر می کند. این موضوع ذهن افراد را بسیار درگیر می کند و افراد را وادار می کند که در این رابطه به بررسی مشکل بپردازند تا بتوانند به نحوی آن را حل کنند.

اگر ماشین لباسشویی شما پشت سر هم دچار این مشکل می شود؛ بدانید که مشکل جدی است و باید در اولین فرصت با متخصصان تعمیرات سامسونگ سرویس تماس حاصل نمایید.

۳ علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

از کار افتادن لباسشویی سامسونگ به صورت ناگهانی در میان سیکل شستشو می تواند به علت مشکل الکتریکی باشد که در این بخش به آنها اشاره شده است.

1. خراب شدن دوشاخه برق ماشین لباسشویی

نحوه رﻓﻊ: بار الکتریکی در این دستگاه بسیار زیاد می باشد و این بار الکتریکی به مرور زمان باعث می شود اتصالات برقی ذوب شده و قطع شود. البته ممکن است در اثر برخورد ضربه نیز یکی از شاخه ها قطع شود. همچنین بسیاری از افراد از محافظ های مخصوص استفاده می کنند که خرابی این محافظ نیز می تواند عامل این قطعی باشد. برای راحتی کار بهتر است وردی و برق دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

2. سوختن خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی

در قسمت انتهایی دو شاخه ی ماشین لباسشویی یک پارازیت گیر نصب می شود، که از شوک های الکتریکی ناشی از نوسانات جریان برق در برابر ماشین لباسشویی محافظت می کند. ممکن است خازن پارازیت گیر به دلیل استفاده ی بیش از حد در گذر زمان از کار افتاده باشد و سوخته باشد. برای رفع این مشکل پارازیت گیر ماشین لباسشویی باید به طور کامل تعویض گردد.

3. خرابی تایمر یا برد الکترونیک ماشین لباسشویی

در ماشین های لباسشویی مدل قدیم برای فرمان دادن به ماشین لباسشویی از تایمر استفاده می شد و امروزه برد الکترونیکی جایگزین آن شده است. هرگونه نوسان برقی یا خارجی در یکی از قطعات مانند المنت یا شیر برقی باعث می شود به برد الکترونیک آسیب وارد شود که در نهایت باعث می شود شما شاهد از کار افتادن ماشین لباسشویی وسط کار شوید.

 برای تعمیر یا تعویض برد الکترونیک باید بسیار دقیق و حساس باشید. تعمیر و تعویض این قطعه نیز به هیچ عنوان کار یک فرد غیر فنی نمی باشد. این کار باید حتما توسط متخصصان تعمیرات صورت بگیرد. شما می توانید برای رفع چنین مشکلی از متخصصان تعمیرات سامسونگ سرویس کمک بخواهید.

دلایل متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار

گاهی نیز ماشین لباسشویی سامسونگ وسط کار متوقف می شود ولی خاموش نمی شود و روشن باقی می ماند. در این صورت مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه رخ دهد، متفاوت می باشند. گاهی ممکن است تایمر ماشین لباسشویی وسط کار متوقف شود یا موتور ماشین لباسشویی حین عمل شستشو ناگهان متوقف شود.

تحت هر شرایطی توقف تایمر یا توقف موتور دستگاه به شما این موضوع را می رساند که ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است باید برخی از قسمت های آن مورد بررسی قرار بگیرد. این اجزاء و قطعه های معیوب در اولین فرصت باید توسط متخصصان تعمیرات سامسونگ مجرب و کاردان مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرند و در صورت نیاز، باید در اولین فرصت تعمیر یا تعویض شوند.

گاهی نیز دلیل این مشکلات بسیار جزئی و ساده می باشند؛ شما می توانید با یک مشاوره ی تلفنی به کمک پشتیبنان مرکز تعمیرات سامسونگ  آنها را رفع کنید.

تذکر مهم: گاهی بسیاری از افراد بدون داشتن تخصص و تجربه در این زمینه شروع به دستکاری دستگاه می کنند و باعث می شوند دستگاه آسیب های شدیدتری ببیند. باید به این موضوع دقت داشته باشید که در صورت نداشتن تجربه و تخصص در این امور باید به هیچ عنوان تصمیم نگیرید خودتان به تنهایی دستگاه را تعمیر کنید. کار تعمیرات را به یک متخصص با تجربه و کاردان بسپارید تا از امنیت دستگاه خود مطمئن باشید. پیشنهاد ما به شما این می باشد که برای انجام امور تعمیراتی خود از متخصصان تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ درخواست کمک کنید تا در اولین فرصت دستگاه شما را مورد بررسی قرار دهند.

متوقف شدن لباسشویی به علت خرابی قفل درب

1. میکروسوئیچ درب

مجموعه سوئیچ درب یا همان میکروسوئیچ درب، در زمان هایی که درب ماشین لباسشویی باز می باشد و یا به صورت صحیح قفل نشده باشد، باعث می شود دستگاه به هیچ عنوان شروع به کار نکند.

زمانیکه این میکروسوئیچ دچار خرابی یا صدمه شده باشد، ممکن است وسط سیکل شستشو باز شود و ماشین لباسشویی متوقف شود. برای اینکه بدانید میکروسوئیچ درب دستگاه خراب شده است؟ یا خیر؛ می توانید با استفاده از یک مولتی متر سوئیچ را تست کنید. اگر در میکروسوئیچ جریانی وجود نداشته باشد باید در اولین فرصت میکروسوئیچ را تعویض نمایید.

2. موتور قفل درب و زبانه درب لباسشویی

قفل درب این وظیفه را بر عهده دارد تا شما را از بسته بودن درب ماشین لباسشویی مطمئن کند. هنگامی که درب به طور کامل چفت شده و بسته شود، در این صورت دستگاه سیکل شستشوی خود را شروع می کند. حال اگر درب دستگاه به درستی بسته نشده باشد، در این صورت قفل درب نمی گذارد ماشین لباسشویی شروع به کار کند. حال اگر قفل درب ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد وسط سیکل شستشو توقف ناگهانی صورت می گیرد.

خراب شدن قفل درب می تواند به دلایل مکانیکی و الکتریکی ربط داشته باشد. برای جلوگیری از ادامه ی این مشکل نیاز می باشد تا قفل درب را از نظر ساییدگی نیز مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که قفل ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شده باشد باید آن را تعویض نمایید.

برای تشخیص کارکرد صحیح این سوئیچ ها نیاز است تا سوئیچ ها را به وسیله ی مولتی متر تست کنید و در صورت عدم وجود جریان آن را تعویض نمایید.

3. شیر ورودی آب یا شیربرقی

برای خیساندن و شستن لباس ها نیاز می باشد تا شیر ورودی، آب را به داخل دیگ برساند و عملیات شستشو آغاز شود.  در واقع وظیفه ی شیر الکتریکی این است که پس از دریافت فرمان از برد الکترونیک یا تایمر، جریان آب را به داخل دیگ شستشوی دستگاه هدایت کند و آن را از آب پر کند. در صورتی که شیر ورودی آب دچار مشکل شده باشد، دستگاه همچنان منتظر می ماند تا آب وارد دیگ شود. در غیر اینصورت سیکل شستشو متوقف خواهد شد و وسط کار شاهد توقف ناگهانی یا خاموش شدن ماشین لباسشویی خواهید بود.

با استفاده از مولتی متر جریان شیر برقی را بسنجید و در صورت عدم جریان برق بدانید که شیر ورودی نیاز به تعویض دارد.

4. تایمر لباسشویی

تایمر یا همان ولوم در ماشین های لباسشویی قدیمی، به صورت مکانیکی تمامی دستورات را به اجزا منتقل می کند. خرابی این قطعه باعث توقف ناگهانی یا خاموش شدن لباسشویی می شود. هرگونه ایراد در این قطعه باعث می شود ماشین لباسشویی حین سیکل شستشو ناگهان بایستد.

در مدل های قدیمی نیز توقف تایمر و عدم حرکت آن به علت های زیر ربط داده می شد. که شامل موارد زیر می باشد:

 

1. معیوب بودن توپی تایمر ماشین لباسشویی

 • نحوه رﻓﻊ: دلیل بروز این مشکل چرخاندن تایمر در جهت های مخالف می باشد. با این کار قسمتی از دندانه ها خرد می شوند و این موضوع باعث می شود برنامه ی این قسمت ها اجرا نشود. در این صورت سایر برنامه نیز اجرا نخواهند شد.

2. معیوب بودن چرخ دنده های ﻣﻮﺗﻮر ﺗﺎﯾﻤﺮ

 • نحوه رﻓﻊ: حرکت محور تایمر بر عهده ی موتور می باشد. چرخ دنده ها مجموعه موتور پلاستیکی می باشند و به مرور زمان ساییده می شوند و این ساییدگی باعث می شود موتور به درستی عمل کند. برای این کار لازم می باشد تا قسمت موتور تایمر لباسشویی کامل تعویض شود.

4. برد الکترونیک

همانطور که گفته شد؛ در ماشین های لباسشویی جدید، جهت مدیریت و ارتباط کاربر با دستگاه از برد الکترونیک استفاده شده است. خراب بودن برد کنترلی یکی دیگر از دلایل توقف ناگهانی ماشین لباسشویی می باشد. شناسایی عیب و بررسی برد الکترونیک به سادگی موارد دیگر نمی باشد.

برای تعویض و تعمیر برد کنترلی بهتر است تمامی اجزا را که قبلا به شما گفتیم را مورد بررسی قرار دهید و سپس به بررسی، تعمیر یا تعویض این قطعه بپردازید. زیرا خراب بودن برد کنترل در این مورد بسیار کم می باشد. چنانچه هیچ یک از روش های ذکر شده، در قسمت های علت توقف لباسشویی سامسونگ در حین انجام شستشو دلیلی بر توقف دستگاه شما نبود، می توانید از یک تعمیرکار حرفه جهت تست برد دستگاه کمک بخواهید. بنابراین در صورت تشخیص مشکل در برد کنترل اصلی باید به کلی برد اصلی خارج شود تا در صورت نیاز تعیمر یا تعویض گردد.

هنگام مواجه با خاموش یا متوقف شدن ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار چه کار باید کرد؟

 

در اولین قدم بهتر است به مطالعه ی مقالات مربوط به از کار افتادن یا خاموش شدن ماشین لباسشویی بپردازید. زیرا ممکن است خاموشی ناگهانی به دلیل دلیل ساده ی ذکر شده ی قطع جریان برق باشد. بعد از خواندن دلایلی که می تواند چنین مشکلی را به وجود آورد، می توانید با یک تکنسین مشورت کنید.

در این مقاله ما سعی کرده ایم عمده و اصلی ترین دلایل این مشکل را بیاوریم و مورد بررسی قرار دهیم. توصیه می کنیم چنانچه تخصص و دانش فنی در این زمینه ندارید؛ با تکیه بر تئوری های مطالعه شده به فکر تعمیر لباسشویی نباشید. دستکاری های خودسرانه تنها مشلاتی را بر مشکل به وجود آمده، اضافه می کند. گاها خسارات های جبران ناپذیری را رقم می زند.

صحیح ترین و مطمئن ترین راهکار؛ مشورت با یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی سامکسونگ می باشد. شما می توانید جهت عیب یابی و تعمیر لباسشویی خود روی تعمیرکاران کاربلد و مجرب ما حساب باز کنید. خدماتی که در مرکز تعمیرات لباسشویی سامسونگ ارائه می شود با بالاترین کیفیت و مقرون به صرفه ترین هزینه می باشد، هم چنین تمامی خدمات جهت جلب رضایت خاطر و آسودگی شما مشتریان گرامی دارای شش ماه ضمانت رسمی و کتبی از سمت شرکت می باشد. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانان ما در این مرکز ارتباط تلفنی برقرار کنید.

2 دیدگاه

 • مظلوم

  سلام ماشین لباسشویی ما داشت کار میکرد اما یهو خاموش شد علتش چیه؟

  • admin

   سلام اتصالات رو بررسی کنید اگه سالم بود باید مشکل توسط تکنسین عیب یابی بشه با 47639-021 تماس بگیرید.

 • ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *