کد خطا یا ارور LE LE1 11E E9 در لباسشویی سامسونگ

کد خطا LE_LE1_11E_E9 در لباسشویی سامسونگ

یکی از رایج ترین خطا ها در ماشین لباسشویی سامسونگ کد خطا LE  LE1  11E  E9 میباشد.دلیل این کد خطا بروز نشتی و آبریزی در ماشین لباسشویی سامسونگ میباشد. به طور کلی نشتی و آبریزی در ماشین های لباسشویی دلایل مختلفی میتواند داشته باشد که در ادامه به موارد رایج اشاره خواهیم کرد

✓ پوسته دیگ:

دیگ لباسشویی که از دو نیم دیگ قابل انفصال تشکیل شده است ؛ شفت ،آبکش بلبرینگ ها و کاسه نمد را در خود جای داده است. یکی از قسمت هایی که در هنگام نشتی باید به آن دقت شود ،دیگ و اجزای آن میباشد.

برای این کار باید پنل پشتی و سقف لباسشویی را باز و ابتدا واشر آب بندی بین دو نیم دیگ را چک کنید.

جای بلبرینگ و کاسه نمد را بررسی کنید.همه جای پوسته دیگ را با دقت بررسی کنید که احیانا دچار شکستی و سوراخ نشده باشد.درصورت وجود نشتی از هر کدام از قسمت های دیگ،در جهت تعویض آن ها اقدام کنید.

✓ لاستیک یا واشر دور درب:

همانطور که از قسمت جلوی لباسشویی قابل رؤیت است،درب لباسشویی سامسونگ بوسیله یک لاستیک آب بندی شده است. قسمت انتهای لاستیک از داخل به دیگ و از قسمت بیرون به دایره پنل جلویی لباسشویی متصل شده است.برای محکم شدن لاستیک به این قسمتها از یک فنر نازک استفاده شده است.اگر این فنر ها به هر دلیلی از جای خودشان کنده شوند،لاستیک جدا از بدنه و دیگ جدا شده و آبریزی ایجاد میشود.همچنین ممکن است بدلیل گیر کردن اشیا تیز مانند سنجاق سر و زیپ و... لاستیک دور درب سوراخ شده و از همان قسمت آبریزی ایجاد شود.

✓ پمپ تخلیه ، پوسته و فیلتر پمپ وشلنگ تخلیه:

پمپ تخلیه که وظیفه تخلیه آب درون لباسشویی را برعهده دارد ،توسط چند عدد پیچ یا خار پلاستیکی به یک پوسته پلاستیکی فیکس شده است و بین پمپ و پوسته آن یک واشر لاستیکی برای آب بندی تعبیه شده است. در هنگام آبریزی از این قسمت باید واشر آب بندی پمپ به دقت بررسی شود ودر صورت لزوم پمپ تخلیه تعویض گردد.همچنین پوسته پمپ و شلنگ های متصل به آن هم باید چک شود تا عاری از هرگونه نشتی باشد .گاهی بدلیل گیر کردن اجسام تیز در داخل پوسته ویا شلنگ های متصل به آن ،پوسته سوراخ شده و از همان قسمت آبریزی ایجاد میشود.

فرسودگی و پوسیده شدن شلنگ ها و پوسته نیز میتواند دلیل برای سوراخ شدن باشد.در قسمت جلو و پایین لباسشویی یک دریچه وجود دارد که درواقع همان فیلتر پمپ تخلیه میباشد و بصورت پیچی باز و بسته میشود .در واقع این فیلتر محل جمع شدن رسوبات واجسام ریزی است که با لباس وارد لباسشویی شده است. قبل از هر چیز از بسته بودن کامل دریچه فیلتر مطمئن شوید.خرابی دریچه فیلتر و واشر آن نیز میتواند باعث ایجاد آبریزی شود.بنابر این باید در جهت تعویض آن اقدام شود.

✓ سیستم هیدروستات:

سیستم هیدروستات متشکل از سوئیچ فشار ،شلنگ و منبع هیدروستات میباشد .منبع هیدروستات در قسمت پایین دیگ نصب شده و به دیگ متصل است.با ورود آب به داخل دیگ و رسیدن سطح آب به حد لازم ،آب وارد منبع هیدروستات میشود و فشار هوایی که درآن ایجاد میشود باعث عمل کردن سوئیچ فشار شده و مرحله آبگیری متوقف میشود.همانطور که اشاره شد منبع هیدروستات دائما از آب پر میشود یعنی هرگونه نشتی و سوراخ در قسمت های آن باعث ایجاد آبریزی میشود.

✓ شیر برقی:

شیر برقی قطعه ای است که شلنگ ورودی آب به آن وصل میشود و در مرحله آبگیری و رسیدن ولتاژ مناسب به دوسر آن آب را وارد لباسشویی میکند.یکی دیگر از قطعاتی که ممکن است باعث ایجاد آبریزی در ماشین لباسشویی سامسونگ شود شیربرقی میباشد .همانطور که اشاره شد ورودی شیر برقی به شلنگ آب شهر و خروجی آن توسط شلنگ هایی مخصوص به جاپودری متصل میشود.در هنگام آبریزی این قسمت ها باید به دقت بررسی و اقدامات لازم برای رفع آن انجام شود.

نشتی و آب ریزی به علت خرابی در جا پودری

✓ جاپودری:

یکی دیگر از قسمت هایی که احتمال آبریزی و نشتی درآن وجود دارد جاپودری میباشد.جاپودری یک باکس پلاستیکی است که سقف آن از یک سری مجاری و سوراخ های ریز تشکیل شده است . آب از شیر برقی وارد جاپودری شده و از همان سوراخ های ریز بصورت یکنواخت بر روی وان پودر یا مایع ریخته میشود.به مرور زمان در اثر اجتماع رسوبات در مجاری روی سقف جاپودری این سوراخ ها دچار گرفتگی میشوند.در این حالت فشار آب در مجاری روی سقف زیاد شده و باعث ترکیدن سقف جاپودری میشود که آبریزی شدید را بدنبال دارد.محل اتصال شلنگ هایی که از شیربرقی به جاپودری وصل شده نیز باید بررسی شود .

قسمت پایین جاپودری یک شلنگ خرطومی (جوینت دیگ به جاپودری) قرار دارد که محلول شوینده و آب را از جاپودری به دیگ هدایت میکند.این شلنگ که دودطرف آن بوسیله بست محکم شده است ممکن است در اثر نوسانت دیگ کنده شود و آب به بیرون دیگ بریزد.همچنین احتمال سوراخ شدن آن در اثر فرسودگی نیز وجود دارد.درصورت وجود مشکل در جاپودری و شلنگ های متصل به آن،باید در جهت تعمیر یا تعویض آن اقدام شود.

✓ استفاده بیش از حد از مواد شوینده:

باتوجه به گرم شدن آب در اکثر برنامه های شستشو، سختی آب افزایش می یابد با افزایش سختی آب خاصیت انحلال پذیری آن نیز افزایش می یابد . زمانی که شما پودر یا مایع شوینده را بیش اندازه در ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده میکنید ،با توجه به انحلال پذیری بالای آب گرم داخل دیگ،کف زیادی در داخل لباسشویی ایجاد شده و از سمت جاپودری سرریز میشود.همین امر باعث ایجاد آبریزی در ماشین لباسشویی سامسونگ میشود.لازم به ذکر است که استفاده از مواد شوینده نامرغوب و تاریخ مصرف گذشته نیز باعث این مشکل میشود.

آبریزی به دلیل استفاده بیش از حد از مواد شوینده

خبر خوش اینکه مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ با به کار گیری نیروهای متخصص و دوره دیده آماده ارائه خدمات در زمینه تعمیر انواع مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ میباشد .تنها کافیست تا با شماره (۰۲۱۴۷۶۳۹) تماس گرفته و درخواست خود را در هر ساعتی از شبانه روز ثبت کنید. همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن، با بهترین کیفیت ، آماده خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *