جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

امروزه استفاده از ماشین های لباس شویی در بین افراد دنیا بسیار محبوب و پر استفاده می باشد و به خصوص از خانواده های پرجمعیت نیاز بیشتری به آن می باشد.

اما نکته مهم در این زمینه، شستشوی مناسب و تمیز لباس ها توسط دستگاه می باشد که این عامل ممکن است پس از مدتی استفاده از دستگاه به مرور تضعیف شود.

یکی از علل عدم شستشوی تمیز لباس ها توسط ماشین لباس شویی و همچنین بروز برخی مشکلات دیگر برای دستگاه، تشکیل جرم و رسوب در نواحی مختلف به خصوص داخل دیگ شستشو می باشد که علت عمده بروز جرم و رسوب، عدم مراقبت صحیح و نظافت محفظه شستشو می باشد

لذا در همین جهت توضیحات و نکاتی را در قسمت های زیر برای کاربران ماشین لباسشویی سامسونگ ارائه کرده ایم که می توان با انجام آن ها، جرم و رسوب تشکیل شده در داخل دستگاه را به طور کامل از بین برد.

چرا جرم گیری و رسوب زدایی داخل دستگاه لازم است؟

بروز جرم و رسوبات در داخل محفظه شستشوی دستگاه به طور عمده به علت عدم نظافت و نگهداری صحیح از آن به وجود می آید. لذا در این صورت ممکن است در طی چندین بار شستشو و استفاده از آن، رسوباتی در مناطق داخل دیگ و یا بین لاستیک موجود در زیر درب آن تشکیل شود.

اما نکته قابل توجه در این رابطه این است که عدم مراقبت صحیح  از ماشین لباس شویی علاوه بر این که موجب تشکیل جرم و رسوب خواهد شد، بر تولید مثل قارچ ها و برخی باکتری ها نیز بسیار موثر خواهد بود. لذا رشد این چنین مواردی در داخل دیگ شستشو می تواند بر روی لباس ها پخش شده و باعث بروز برخی مشکلات از جمله بیماری های پوستی برای افراد شود.

همچنین از دیگر علل اهمیت جرم گیری و رسوب زدایی داخل دستگاه، کمک به کارکرد صحیح و طول عمر آن می باشد. به این ترتیب عمر مفید دستگاه افزایش پیدا می کند و شخص می تواند تا سال های از ماشین لباس شویی سامسونگ استفاده نماید.

جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

مراحل جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی با محلول خانگی

روش های متفاوت و متعددی در دنیا برای جرم گیری و رسوب زدایی داخل دیگ شستشوی ماشین لباسشویی وجود دارد. در این قسمت یکی از روش موثر و محبوب اشاره شده است که می توانید با استفاده از آن به نتایج و تاثیرات بسیار مطلوبی دست پیدا کنید.

در این روش برای تهیه محلول نیاز به جوش شیرین، سرکه و همچنین آب داغ می باشد. در ابتدا باید به میزان یک پیمانه از جوش شیرین و آب داغ را با هم به داخل محفظه شستشوی دستگاه بریزیم و سپس به اندازه دو پیمانه از سرکه را به آن ها اضافه نماییم. در مرحله بعد باید دستگاه را روشن کرده و آن را بر روی برنامه شستشوی معمولی قرار دهید تا روند شستشوی ماشین لباس شویی سامسونگ اجرا شود.

پس از اتمام شستشوی دستگاه، با استفاده از یک اسفنج باید داخل محفظه و همچنین درب و لاستیک زیر آن را به خوبی تمیز نماییم تا تمای رسوبات و همچنین قارچ های باقی مانده جمع آوری شود.

در صورتی که اطلاعات کاملی از نحوه باز شدن لاستیک زیر درب دستگاه و همچنین محفظه پودر شوینده آن دارید، می توانید جهت دستیابی به  نتایج بهتر، ان ها را جدا کرده و به صورت جداگانه شستشو دهید. البته لازم به ذکر است که جهت انجام این اقدام می توانید از دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ نیز استفاده نمایید.

جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

جرم گیری و رسوب زدایی لباس شویی به کمک قرص و پودر جرم گیر

روش دیگری که نسبت به روش ذکر شده در فوق راحت تر می باشد، استفاده از قرص ها و پودر های جرم گیر و ضد قارچ می باشد که امروزه در سراسر دنیا جهت تمیز کردن محفظه داخل دستگاه استفاده می شود.

استفاده از این روش دارای مزیت های خوبی می باشد و علاوه بر سهولت استفاده از آن، خاصیت های بسیار موثر و خوبی از جمله ضد باکتری و قارچ، ضد بو دارا می باشد و همین علت محبوب تر از روش ذکر شده در فوق است.

استفاده از این روش نیاز به فرایند خاصی نداشته و تنها کافی است که یک عدد قرص و یا میزان مورد نیازی از پودر را داخل محفظه خالی شستشوی دستگاه بریزیم و پس از آن دستگاه را روشن کرده و یک برنامه شستشو معمولی جهت تمیز کردن داخل دیگ  با دمای آب 60 درجه سانتی گراد انتخاب نماییم.

پس از اتمام مراحل شستشوی داخل دستگاه بهتر است که با استفاده از یک اسفنج مناسب، دیواره ها و لاستیک موجود زیر درب آن را به خوبی تمیز کرده و رسوبات و قارچ های باقی مانده را جمع آوری کنیم. سپس درب آن را باز گذاشته تا به خوبی خشک شود.

نکاتی برای جرم گیری و رسوب زدایی داخل دستگاه

با انجام نکات ذکر شده زیر قطعا می توانید سبب کاهش تشکیل رسوب و جرم و همچنین باکتری ها در داخل محفظه شستشو شوید.

  • یکی از مواردی که می تواند سبب تشکیل قارچ ها داخل دیگ شود، عدم خارج کردن به موقع و سریع لباس ها پس از اتمام شستشوی آن ها می باشد. لذا سعی کنید در اولین فرصت لباس ها را از داخل آن خارج نمایید.
  • توصیه می شود که پس از اتمام شستشوی دستگاه حتما درب آن را برای چند ساعت باز نگه دارید تا با گردش هوا در داخل آن سبب خشک شدن محفظه آن و همچنین لاستیک زیر درب شود. این اقدام می تواند علاوه بر کاهش ایجاد جرم و رسوب داخل آن، از ایجاد بوی بد موجود در داخل ماشین لباس شویی جلوگیری کند.
  • سعی کنید محفظه مخصوص مواد شوینده را به طور مرتب با استفاده از اسفنج تمیز کنید تا هیچ گونه پودری در این ناحیه باقی نماند. زیرا این عامل پس از مدتی باعث ایجاد بوی بد در داخل دستگاه می شود.
  • در نهایت توصیه می شود که نسبت به ماشین لباس شویی سامسونگ اهمیت قائل شوید و سعی کنید هر دو ماه یکبار با استفاده از روش های ذکر شده در فوق به نظافت آن بپردازید تا هیچ گونه جرم و باکتری در آن تشکیل نشود. زیرا بروز چنین عواملی در داخل محفظه شستشو علاوه بر این که می تواند سبب کاهش طول عمر مفید لباسشویی سامسونگ شود، می تواند برای سلامتی افراد نیز مشکلاتی را به وجود آورد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *