علت چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

اگر تلویزیون هوشمند سامسونگ دارید، احتمالا با مشکل چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ روبرو شده‌اید. در این شرایط چراغ دکمه پاور یا استند‌بای چشمک می‌زند اما تلویزیون روشن نمی‌شود.

گاهی با راهکارهای ساده‌ای می‌توان این اختلال را برطرف کرد، اما در برخی از مواقع ممکن است مشکل چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ به‌تدریج بدتر ‌شود تا جایی که هیچ کدام از این راهکارها  نتواند آن را برطرف کند. در این شرایط، با زدن دکمه پاور بر روی تلویزیون و یا کنترل از راه دور، چراغ پاور یا استند بای خاموش و روشن می‌شود، اما صفحه تلویزیون سیاه باقی می‌ماند.

اگر شما هم با مشکل چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ روبرو هستید و نگران سلامتی تلویزیون خود می‌باشید، این مقاله را بخوانید تا متوجه شوید که مشکل از کجاست و برای رفع آن باید چه‌کار کنید.

علت چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

سوالات متداول

مشکلات نرم افزاری

دلایل چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

چرا چراغ پاور تلویزیون چشمک میزند ولی تلویزیون روشن نمی شود؟

چرا چراغ پاور تلویزیون چشمک میزند ولی تلویزیون روشن نمی شود

ریشه این مشکل می‌تواند سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری باشد.

مشکلات سخت افزاری

در این قسمت قصد داریم به‌طور مفصل‌تری به مشکلات سخت‌افزاری بپردازیم که دلیل این خرابی هستند. به‌عبارت دیگر، گاهی چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ نشان‌دهنده خرابی یکی از قطعات داخلی تلویزیون است و برای تعمیر آن باید از یک تعمیرکار ماهر تلویزیون درخواست کمک کنید. این مشکلات شامل موارد زیر هستند:

مشکل در اتصالات کابل‌های ورودی و HDMI

مشکل در اتصالات کابل‌های ورودی و HDMI

مشکل در اتصلات کابل‌های ورودی و HDMI یکی دیگر از مشکلات سخت‌افزری است که می‌تواند سبب چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ شود. اگر تلویزیون شما قدیمی است و از رابط‌هایی مانند HDMI استفاده می‌کند، ممکن است مشکل ناشی از این رابط‌ها باشد.

تکنسین آموزش دیده این مسئله را متوجه شده و بدون این‌که با بازکردن برد دستگاه و تعویض LED آن، هزینه زیادی را بر شما تحمیل کند، به‌راحتی با تعویض این سیم‌ها مشکل را حل می‌نماید.

خرابی برد پاور

برد پاور تلویزیون قطعه‌ای است که ولتاژ AC  را به DC تبدیل کرده و آن را به میزانی که مورد نیاز تلویزیون است کاهش می‌دهد.

شاید مهمترین ولتاژ برای کار تلویزیون 5 ولت باشد که ولتاژ مورد نیاز ریزپردازنده‌هایی است که تلویزیون را در حالت استندبای نگه‌می‌داند تا زمانی که کاربر دستوراتی را مثل روشن‌شدن به آن می‌دهد، بتواند عمل کند. به‌عبارت دیگر، وقتی تلویزیون شما به برق است و چراغ قرمز آن روشن می‌باشد، ریزپردازند‌ها در حال عملکرد هستند و میزان برق مورد نیاز را که برای روشن‌کردن دستگاه مورد نیاز است از پاور برد می‌گیرند.

در مرحله بعد، پس از این‌که کاربر دستور روشن شدن را به دستگاه ارسال کرد، برق مورد نیاز از منبع تغذیه تامین می‌گردد. این برق برای عملکرد‌های مختلف تلویزیون در زمان روشن بودن مورد استفاده قرار می‌گیرد و میزان آن بستگی به مدل تلویزیون دارد. تلویزیون‌های قدیمی ممکن است به ولتاژ برق متفاوتی نسبت به تلویزیون 4k نیاز داشته باشند.

در صورت خرابی برد پاور، چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ یکی از نشانه‌های رایج است. در صورتی که مشکل تلویزیون از این قطعه باشد، حتما باید از تکنسین ماهر برای تعمیر تلویزیون استفاده کنید.

خرابی LED

مشکل دیگر در این شرایط، خرابی LED تلویزیون است. اگر LED خراب باشد، ممکن است است به‌دلیل مشکل در برد و دیود‌های آن، بک لایت‌های LED انرژی کافی را دریافت نکنند. در این شرایط، چراغ پاور چشمک می‌زند اما تلویزیون روشن نمی‌شود. برای حل این مشکل هم باید از تکنسین کمک بگیرید.

تنها یک تکنسین ماهر و آموزش دیده می‌تواند تشخیص دهد که علت چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ دقیقا چیست.

رضایت مشتری

هدف نمایندگی تعمیرات سامسونگ جلب رضايت شما با خدمات سريع و تعمير با کمترين هزينه ممکن و استفاده از قطعات اورجینال تلویزیون سامسونگ می باشد.

تعمیر دستگاه با ضمانت

تعمیر تلویزیون سامسونگ شما توسط متخصصان نمایندگی تعمیرات سامسونگ و ارائه ضمانت نامه رسمي مرکز تعمیرات براي اطمينان خاطر شما مشتريان گرامي

خدمت رسانی سریع

تماس با نمایندگی سامسونگ و اعلام مدل و مشکل دستگاه از طرف شما اعزام تعمیرکار متخصص تلویزیون سامسونگ به همراه قطعات مورد نیاز در سریع ترین زمان ممکن به محل شما

هشدار! در انتخاب تعمیرکار دقت کنید

قبل از هر چیز، نکته‌ای که در هنگام خرابی تلویزیون و به طور کلی سایر لوازم خانگی الکترونیکی و پیشرفته باید به آن توجه داشته باشید این است که سعی کنید حتماً از خدمات تعمیرات حرفه‌ای و تخصصی برای رفع مشکل استفاده نمایید. چرا که در بعضی از موارد، افراد ترجیح می‌دهند تا خودشان به تنهایی دست به آچار شده و برای رفع مشکل پیش‌ آمده تلاش کنند و یا گاهی نیز به تعمیرکاران تجربی و غیرحرفه‌ای برای رسیدگی به لوازم خانگی خود اعتماد می‌کنند. این در حالی است که به دلیل پیچیدگی لوازم خانگی امروزی و تنوع بالا در انواع مدل‌ها و ظرافت‌هایی که از نظر طراحی الکترونیکی دارند، تعمیر و رسیدگی به این دستگاه‌ها نیاز به دانش و مهارت تخصصی و البته ابزار و تجهیزات خاص دارد.

به همین دلیل سپردن کار تعمیر به افراد غیر متخصص که دانش و مهارت کافی را در این زمینه ندارند، نه تنها باعث رفع خرابی تلویزیون سامسونگ و یا سایر دستگاه‌های شما نمی‌شود، بلکه کاملاً ممکن است تا باعث گسترش خرابی شده و کار را به جایی برساند که دیگر حتی کاری از دست تعمیرکاران تخصصی نیز بر نیاید؛ بنابراین اکیداً توصیه می‌کنیم تا هنگام خرابی تلویزیون خود، در اولین اقدام با یکی از مراکز معتبر که خدمات تعمیرات تخصصی را انجام می‌دهند تماس بگیرید تا کار تعمیر به شکل اصولی و استاندارد انجام بگیرد.

مشکلات نرم افزاری

چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ به دلیل مشکلات نرم افزاری

خوشبختانه در بسیاری از موارد، علت اصلی چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ یک مشکل نرم‌افزاری و یا سایر مشکلات جزئی است که با چند اقدام کوچک مرتفع می‌شوند. بنابراین، اگر چنین مشکلی داشتید، پیش از خبرکردن تکنیسین برای تعمیر تلویزیون، اقدامات زیر را انجام دهید. اگر این اقدامات مشکل شما را برطرف نکرد، در مرحله بعدی از تکنسین ماهر تعمیر تلویزیون کمک بگیرید.

به عبارت دیگر، گاهی ممکن است مشکل نرم‌افزاری باشد و یا به‌علت استفاده از سیم‌ها یا محافظ‌های برق قدیمی اتفاق بیفتد. راهکارهایی را که در این مواقع برای حل مشکل چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ باید در نظر بگیرید به‌شرح زیر هستند.

راهکارهای حل مشکل چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

راهکارهای زیر را به ترتیب در پیش بگیرید و زمانی که هر کدام از آنها موثر نبود به سراغ راهکار بعدی بروید. در انتها اگر هیچ کدام از این روش‌ها مشکل تلویزیون سامسونگ شما را حل نکرد، به‌احتمال قوی مشکل سخت‌افزاری است و لازم است برای حل آن از یک شرکت تعمیر تلویزیون کمک بگیرید.

راهکار اول

تلویزیون را به‌طور کامل از منبع برق جدا کنید و حدود 15 دقیقه قبل از اتصال مجدد آن صبر کنید. پس از این زمان، تلویزیون را مجددا به منبع برق وصل کنید. اگر همچنان چراغ پاور چشمک می‌زد و تلویزیون روشن نمی‌شد به سراغ راهکار بعدی بروید.

 

راهکار دوم

این بار به‌جای 15 دقیقه، چندیدن ساعت تا یک شبانه‌روز تلویزیون را منبع برق جدا کنید. وقتی خواستید آن را مجددا به برق وصل کنید، دست خود را بر روی دکمه پاور نگه دارید و تلویزیون را به برق بزنید. در این شرایط باید تلویزیون شما بلافاصله روشن شود. اگر این اتفاق نیفتاد، به سراغ مرحله بعدی بروید.

راهکار سوم

راهکار مشکل چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

در حالی که دستگاه شما خاموش است، اما به برق وصل است، دکمه‌های کاهش صدا (-) و منو (Menu) را از روی بدنه (و نه ریموت) به‌شکل همزمان فشار دهید. سپس با دست دیگر خود، دکمه پاور را بزنید تا تلویزیون روشن شود. اگر این روش عمل کند، صفحه تلویزیون پس از روشن شدن آبی شده و سپس تصاویر به نمایش درمی‌آید. این راهکار برای رفع مشکل چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ، در حقیقت تنظیمات سیستم شما را تصحیح می‌کند تا اگر مشکل نرم افزاری سبب این اختلال شده است، برطرف گردد.

اگر راهکار سوم نیز مشکل را حل نکرد، به احتمال قوی بخشی از سخت‌افزار دستگاه شما دچار مشکل شده است و لازم است برای حل آن از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید.

در این شرایط می‌توانید از نیروهای متخصص و ماهر شرکت تعمیر تلویزیون مجاز سیما بهره ببرید. برای این کار کافی است با ما تماس بگیرید تا در یک مشاوره رایگان تلفنی، مشکل شما بررسی شود. در صورتی که نیاز به تکنسین بود، ما ساعت و روز مناسب را بر اساس برنامه شما مشخص می‌کنیم و تکنسینی را که در مشکل چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ خبره است به منزل شما می‌فرستیم. تعمیر تلویزیون در حضور خود شما انجام می‌شود و اگر نیاز به تعویض قطعات وجود داشته باشد، این قطعات گارانتی شده و در حضور شما در دستگاه قرار می‌گیرند.

تکنسین مجاز سیما، توصیه‌های لازم برای نگهداری از تلویزیون را انجام می‌دهد و پس از اتمام کار، هزینه را دریافت می‌کند.

مجاز سیما چند دهه در زمینه تعمیر انواع برندهای تلویزیون فعالیت داشته و به مجموعه گسترده‌ای از تعمیرکاران ماهر در مناطق مختلف تهران دسترسی دارد. منزل شما در هر کجا که باشد، ما نزدیک‌ترین تکنسین را برای رسیدگی به‌مشکل، به‌محل اعزام می‌کنیم.

سوالات رایج درباره مشکل چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

 

 

آیا همیشه چشمک زدن تلویزیون سامسونگ یک مشکل است؟

خیر! در بسیاری از مواقع این چراغ به‌شکل طبیعی چشمک می‌زند. برای مثال، وقتی شما تلویزیون را روشن می‌کنید، چراغ پاور چشمک می‌زند و سپس دستگاه روشن می‌شود. این تغییر وضعیت چراغ کاملا طبیعی است و نشانه سلامت دستگاه می‌باشد.

 

آیا در شرایط طبیعی چراغ پاور روشن است؟

بله؛ اگر تلویزیون به برق باشد، باید چراغ پاور آن روشن باشد، با این حال، این چراغ چشمک نمی‌زند و به‌صورت قرمز باقی می‌ماند. اما زمانی که تلویزیون را روشن می‌کنید، چراغ پاور چشمک زده و به‌دنبال آن دستگاه روشن می‌شود.

مشکل چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ زمانی است که این چشمک زدن رخ می‌دهد، اما صفحه خاموش باقی می‌ماند. در این شرایط معمولا صدای کلیک نیز شنیده می‌شود.

اما اگر صدای کلیک را نمی‌شنوید و چراغ نیز چشمک نمی‌زند، ممکن است مشکل از باطری ریموت یا دکمه پاور باشد.

چه زمانی چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سامسونگ نشانه مشکل است؟

 زمانی که این چراغ همزمان با فشار دادن دکمه پاور چشمک می‌زند، اما تلویزیون روشن نمی‌شود، شما با یک مشکل روبرو هستید. همچنین زمانی که چراغ پاور تلویزیون سامسونگ 3 مرتبه چشمک می‌زند و خاموش می‌شود، ممکن است مشکلی در برد پاور و قطعات به‌کار رفته در آن ایجاد شده باشد که نیاز به رسیدگی دارد.

چرا گاهی چراغ قرمز تلویزیون روشن نشده و چشمک هم نمی‌زند؟

چرا گاهی چراغ قرمز تلویزیون روشن نشده و چشمک هم نمی‌زند؟

اگر دستگاه شما به برق است، اما چراغ پاور آن روشن نیست، احتمالا مشکلی در برق رسانی وجود دارد. پریرز را عوض کنید و از سیم و محافظ نو استفاده کنید. اگر مشکل برطرف نشد از تعمیرکاران مجاز سیما کمک بگیرید. ما در اولین فرصت و با قیمت مقرون به صرفه‌ای به مشکل شما رسیدگی کرده و آن را برطرف می‌نماییم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *