علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

یکی از عیب های که احتمال دارد در تلویزیون سامسونگ اتفاق بیفتد سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ می باشد. معمولا وقتی تلویزیون سیاه می شود صدا بدون اشکال شنیده می شود. در بعضی مواقع این عیب به راحتی توسط شما برطرف می شود. اولین چیزی که باید بررسی کنید ، قسمت تنظیمات تصویر تلویزیون می باشد. بعضی از مواقع حالت صرفه جویی انرژی به حالت حداکثر می رود و تصویر تقریبا سیاه می شود. برای حل این مشکل حالت صرفه جویی انرژی را بر روی حالت غیر فعال یا خاموش بگذارید.

در صورتی که با انجام روش بالا مشکل سیاه شدن تصویر تلویزیون شما برطرف نشد. می توانید با یک چراغ قوه نور را برروی صفحه تلویزیون بتابانید در صورتی که شما بتوانید هاله ای از تصویر را ببینید، بک لایت تلویزیون شما خراب شده است و باید تعمیر شود. برای تعمیر این عیب باید از نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ کمک بگیرید.

البته سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ دلایل متعددی می تواند داشته باشد که ما برای هر مدل از تلویزیون های سامسونگ این مشکل را بررسی می کنیم.

خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ

بعد از بررسی تنظیمات تلویزیون و بررسی های مقدماتی، مهم ترین عامل سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ می باشد. بک لایت نور مورد نیاز برای دیده شدن تصویر می باشد، در صورتی که بک لایت خراب شود تصویر تلویزیون سیاه می شود، بک لایت مجموعه ای از چراغ های ال ای دی می باشد، با سوختن این چراغ ها تصویر تلویزیون قطع می شود، بعضی مواقع با خراب شدن بعضی از این چراغ ها قسمتی از صفحه تیره می شود.

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که مشکل سیاهی تصویر از بک لایت تلویزیون می باشد، با یک چراغ قوه به صورت مورب به صفحه تلویزیون بتابانید در صورتی که به توانید یک هاله ای از تصویر ببینید، بک لایت تلویزیون شما خراب شده است و باید تعمیر شود.

یکی از عیب های در خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ شایع است سیاه و تاریک شدن نصف بالا و یا پایین صفحه تلویزیون می باشد، در این حالت قسمت پایینی صفحه نمایش به صورت تیره نمایش داده می شود، در صورتی که با این مشکل روبرو شدید بهتر است قبل از اینکه خرابی بک لایت موجب آسیب رسیدن به دیگر قسمت ها شود نسبت به تعمیر تلویزیون اقدام نماید.

خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ

هزینه تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون

جدول قیمت تقریبی تعمیر سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ. قیمت ها به تومان می باشد. هزینه ها با توجه به مدل و سایز تلویزیون متغییر می باشد، برای اطلاع دقیق تر از هزینه تعمیر تلویزیون می توانید، با شماره های سامسونگ سرویس تماس بگیرید و با گفتن مدل و سایز تلویزیون از هزینه تعمیر مطلع شوید.

 

تعمیر  تعویض
برد پاور 1,000,000 1,900,000
مین برد 1,300,000 2,200,000

هزینه تعمیر بک لایت در تلویزیون سامسونگ 

تعمیر تعویض
32 اینچ 900,000 2,200,000
40 اینچ 1,500,000 2,800,000
48 اینچ 2,400,000 3,500,000

علت اصلی سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

علت اصلی سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

یکی از مهمترین دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون طول عمر تلویزیون می باشد. قطعات تلویزیون بعد از یک مدت زمان نیاز به تعویض و سرویس دارد. یکی از این قطعات برد پاور تلویزیون می باشد. وظیفه برد پاور ولت رسانی به دیگر قسمت ها تلویزیون را دارد. با از کار افتادن ولت بک لایت تصویر تلویزیون سیاه می شود. البته نکته مهم این است که برد پاور در بیشتر وقت ها قابل تعمیر است. خرابی برد مین هم باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون می شود اما احتمال آن کم است.

فرسودگی کابل hdmi نیز باعث قطع شدن تصویر می شود. بهتر است که هر 2 سال کابل hdmi را تعویض کنید. در کل می توان گفت که خرابی اصلی که باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ می شود. بک لایت تلویزیون می باشد. بک لایت در تلویزیون های ال ای دی بعد از 4 یا 6 سال فرسوده می شود و نیاز به تعویض پیدا می کند. نکات مهم در تعویض بک لایت. اول اینکه این کار باید توسط یک تعمیرگاه مجاز سامسونگ انجام شود. دوم جنس بک لایت استفاده شده می باشد که باید از نوع اورجینال باشد.

خرابی پنل تلویزیون سامسونگ

خرابی پنل تلویزیون سامسونگ

پنل تلویزیون همان صفحه شیشه ای است که تصویر را نمایش می دهد. بعضی وقت ها پنل به دلیل نوسان برق خراب می شود و تصویر تلویزیون سیاه می شود. یکی دیگر از دلایل خرابی پنل تلویزیون آب خوردگی می باشد. آب از قسمت پایین تلویزیون نفوذ می کند و باعث خراب شدن برد آدرس پنل تلویزیون می شود. برد آدرس وظیفه ایجاد تصویر بر روی لیکوید را دارد. در صورتی که پنل تلویزیون دچار آب خوردگی شود باید با دستگاه بندینگ تعمیر شود. تعمیر پنل آب خورده باید در شرکت انجام شود. در بعضی مواقع پنل تلویزیون قابل تعمیر نمی باشد و پنل باید به طور کامل تعویض شود

پیکسل سوختگی صفحه تلویزیون

پیکسل سوختگی صفحه تلویزیون

سوختگی پیکسل نیز می تواند باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون شود. البته در این حالت قسمت های از صفحه سیاه می شود. معمولا این خرابی به دلیل ضربه خوردن و یا فشار زیاد بر روی صفحه تلویزیون ایجاد می شود. یک موضوع دیگر که باعث پیکسل سوختگی می شود خرابی پنل به دلیل زیاد شدن عمر تلویزیون می باشد. معمولا پنل تلویزیون بعد از 10 سال دچار خرابی می شود. بعضی از پیکسل سوختگی ها با دستگاه لیزر برطرف می شوند. بهتر است که در صورتی که همچنین مشکلی به وجود آمد با مراکز مجاز تعمیر تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید. قیمت پنل تلویزیون هفتاد درصد قیمت تلویزیون می باشد.

خرابی آنتن و سیم آنتن

خرابی آنتن و سیم آنتن

بررسی اتصالات آنتن: مطمئن شوید که سیم آنتن به درستی به تلویزیون و یا دستگاه تقویت کننده آنتن متصل شده است. چک کنید که اتصالات سیم آنتن به جک آنتن کاملاً درست و محکم باشد.

بررسی سیم آنتن: سیم آنتن خود را به دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که سیم آنتن دچار خراش، قطع یا آسیب دیگری نشده باشد. در صورت وجود خرابی، ممکن است لازم باشد سیم آنتن را تعویض کنید.

تغییر موقعیت آنتن: آنتن تلویزیون را به موقعیت دیگری منتقل کنید. ممکن است برخی از موانع فیزیکی مانند ساختمان‌ها، درختان یا ساختارهای فلزی بین آنتن و منبع پخش سیگنال تلویزیون قرار دارند که موجب تشویش سیگنال می‌شوند. با تغییر موقعیت آنتن، ممکن است بهترین مکان برای دریافت سیگنال را پیدا کنید.

استفاده از تقویت کننده آنتن: اگر سیگنال ضعیف است، می‌توانید از یک دستگاه تقویت کننده آنتن استفاده کنید. این دستگاه‌ها به آنتن وصل می‌شوند و سیگنال را تقویت می‌کنند تا بهترین کیفیت تصویر را فراهم کنند

بررسی کابل های متصل و تنظیمات ورودی

بررسی کابل های متصل و تنظیمات ورودی

۱. بررسی کابل تصویر: مطمئن شوید که کابل تصویر به درستی به تلویزیون و دستگاه منبع ویدیو متصل شده است. بررسی کنید که کابل به طور صحیح به جک‌های مربوطه متصل شده و اتصالات کابل محکم و استوار هستند.

۲. تغییر ورودی تلویزیون: ممکن است ورودی تلویزیون به طور اشتباه تنظیم شده باشد. با استفاده از دکمه‌های کنترل راه دور تلویزیون، به ورودی مناسب برای کابل تصویر خود بروید. تلویزیون ممکن است ورودی‌های مختلفی مانند HDMI، vga، av غیره داشته باشد. 

۳. تست با کابل دیگر: در صورتی که مشکل هنوز برطرف نشده است، می‌توانید با استفاده از کابل تصویر دیگری تست کنید. 

۴. بررسی تنظیمات دستگاه منبع: اگر تلویزیون شما از یک دستگاه منبع ویدیویی سیگنال دریافت می‌کند، مطمئن شوید که تنظیمات خروجی ویدیویی این دستگاه صحیح است. این شامل رزولوشن، فرکانس ویدیو و دیگر تنظیمات مشابه است. در صورت لزوم، تنظیمات دستگاه منبع را بررسی و تغییر دهید.

خرابی مین برد تلویزیون

سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ به علت خرابی مین برد

مین برد، هسته مرکزی تلویزیون است که مسئول پردازش صدا و تصویر می‌باشد. اگر حتی یک اختلال کوچکی در این برد رخ دهد، ممکن است صدا و تصویر تلویزیون شما قطع شود.

در بعضی موارد، خرابی در آنتن یا سیم آنتن می‌تواند باعث ضعف سیگنال ورودی به مین برد شود و در نتیجه، تصویر تلویزیون قطع شود. همچنین، خرابی در کابل‌های ورودی، آنتن، فلش مموری یا هارد اکسترنال نیز می‌تواند باعث آسیب دیدن مین برد تلویزیون شود.

به طور خلاصه، اگر تصویر و صدای تلویزیون شما قطع شده است، ممکن است مشکل از مین برد تلویزیون باشد. عواملی مانند خرابی آنتن، سیم آنتن، کابل‌های ورودی، فلش مموری یا هارد اکسترنال می‌توانند باعث ایجاد این مشکل شوند.

خرابی برد تیکان تلویزیون

سیاه شدن تصویر تلویزیون به علت خرابی برد تیکان

برد تیکان یا برد پردازشگر تصویر، مسئول ارسال اطلاعات به پنل یا صفحه نمایش تلویزیون است. اگر این برد دچار خرابی شود، تصویر تلویزیون با مشکل روبرو خواهد شد. یکی از مشکلاتی که ممکن است رخ دهد، سیاه شدن صفحه تلویزیون است. علل مختلفی می‌تواند باعث خرابی برد تیکان شود، از جمله آب خوردگی و خرابی مین.

خوشبختانه برد تیکان قابل تعمیر است و می‌توان با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته مانند ماشین‌های BGA، آن را تعمیر کرد. اما تشخیص خرابی برد تیکان باید توسط تکنسین‌های تعمیرات انجام شود. آنها با استفاده از تجهیزات و ابزارهای مناسب، مشکل را تشخیص داده و برد تیکان را تعمیر می‌کنند.

سیاه شدن نصف صفحه تلویزیون

سیاه شدن نصف صفحه تلویزیون سامسونگ

یکی از رایج ترین عیب ها در تلویزیون های ال ای دی سامسونگ، تاریک شدن نصف صفحه تلویزیون می باشد، در بعضی موارد قسمت پایین صفحه و در بعضی موارد قسمت بالای تصویر تلویزیون تیره می شود. اولین و مهمترین دلیل به وجود اومدن این مشکل خرابی بک لایت تلویزیون می باشد. بک لایت یا همان نور پس زمینه وظیفه روشن کردن صفحه تلویزیون را دارد و در صورت به وجود اومدن مشکل در بک لایت تلویزیون نمایش تصویر با مشکل مواجه می شود.

معمولا این مشکل در تلویزیون 40 تا 55 اینچ اتفاق می افتد. در تلویزیون های با سایز بالا معولا لامپ های بک لایت از چند سری تشکیل می شوند، و با خراب شدن یک سری از بک لایت با توجه به قرار گیری آن در صفحه آن قسمت از تصویر دچار سیاهی و تیرگی می شود. برای اینکه عمر بک لایت تلویزیون شما بیشتر شود بهتر است به قسمت تنظیمات تصویر تلویزیون بروید و نور بک لایت را تا جایی که تصویر تلویزیون کیفیت خود را از دست ندهد کم کنید.

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون با توجه به مدل دستگاه

 

تلویزیون های سامسونگ سریf 

این مدل تلویزیون ها که بیشتر دچار خرابی مین برد می شوند. خرابی تلویزیون های f به این صورت است که در ابتدا تلویزیون دچار قطع و وصلی تصویر می شود و بعد از چند روز تلویزیون خاموش می شود و به حالت استند بای می رود. معمولا برد مین در این مدل تلویزیون قابل تعمیر است. البته احتمال خرابی برد پاور نیز در این مدل نیز هست ولی در بیشتر موارد برد مین خراب می شود. در صورت خرابی برد پاور باید قطعات معیوب تعویض شوند. یکی دیگر از مشکلاتی که در این مدل تلویزیون به وجود می آید خرابی بک لایت تلویزیون می باشد به این صورت که تصویر تلویزیون سیاه می شود و صدا هست که در این صورت باید ال ای دی های بک لایت تعویض شود و قابل تعمیر نیست.

علت سیاه شدن تلویزیون سامسونگ سری es

تلویزیون سری es

سیاه شدن تصویر تلویزیون یکی از عیب های است که در این مدل تلویزیون پیش می آید. تلویزیون های es سری 5 دارای دو سری بک لایت می باشد که معمولا با خراب شدن یک سری از ال ای دی ها باعث تیره شدن نصف تصویر می شود. بهتر است که برای تعمیر تلویزیون تمام ال ای دی های بک لایت به طور کامل تعویض شود.

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن تلویزیون در این مدل خرابی برد پاور تلویزیون می باشد. خوشبختانه برد پاور در قابل تعمیر می باشد. تعمیر برد پاور در منزل امکان پذیر می باشد. بهتر است در صورتی که این عیب را مشاهده کردید. برق تلویزیون را قطع کنید و نسبت به تعمیر تلویزیون اقدام بفرماید تا از خرابی بیشتر جلوگیری شود.

تلویزیون های سامسونگ سری EH

تلویزیون های سامسونگ سری EH یکی از سری های اولیه تلویزیون های ال ای دی می باشند. این مدل تلویزیون دارای بک لایت بسیار روشن و دارای کیفت بالا می باشند.  روشن شدن در این مدل تلویزیون کم پیش می آید. در صورتی که تلویزیون روشن نمی شود. اول پریز برق را بررسی کنید. برای این کار می توانید تلویزیون را با یک پریز دیگر امتحان کنید. در صورتی که پریز سالم بود احتمال زیاد برد پاور تلویزیون خراب شده است و بهتر است برق تلویزیون را قطع کنید. در صورتی که تلویزیون دیر روشن می شود. تلویزیون باید تعمیر شود. در غیر این صورت باعث خرابی مین برد تلویزیون می شود. هزینه تعمیر و تعویض مین برد این مدل تلویزیون بالا می باشد.

در صورتی که با مشکل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ مواجه شدید. با تعمیرگاه مجاز تلویزیون سامسونگ تماس بگیرد. اگر تعمیر تلویزیون سامسونگ را به تعمیرگاه های غیر مجاز بسپارید احتمال اینکه تلویزیون غیر قابل تعمیر شود زیاد می باشد.

تعمير تلویزیون سامسونگ در تهران

سامسونگ سرویس مرکز تخصصي تلویزیون سامسونگ در سراسر تهران نمايندگی هاي را ايجاد کرد است تا تمامي کاربران تلویزیون سامسونگ جهت تعمير تلویزیون سامسونگ در تهران به راحتی به تعمیرکار متخصص دست یابی داشته باشند و با خیال راحت تعمیر دستگاه خود را به ما پسپارند.

نمايندگی تعمير تلویزیون سامسونگ  سعي کرده است که در تمام مناطق شمال جنوب شرق و غرب تهران شعبه ايجاد کند تا همشهريان گرامی در سريع ترين زمان ممکن به تعميرکاران تلویزیون سامسونگ دسترسي داشته باشند و فقط با يک تماس در کمترين زمان ممکن تکنسين تعمير تلویزیون سامسونگ در محل شما حضور پيدا کرده و مشکل تلویزیون شما را حل کند.

چند سال قبل در تهران براي تعمير تلویزیون سامسونگ بايد تلویزیون را با خود حمل مي کرديد تا يک تعميرگاه مناسب جهت تعمير تلویزیون سامسونگ پيدا مي کرديد تا دستگاه شما را تعمير کند. در برخي مواقع مشکل تعميرات تلویزیون سامسونگ با اين مرحله تمام نمي شد و بعد از پيدا کردن تعميرگاه تلویزیون سامسونگ ممکن بود قطعه مورد نياز در اين تعميرگاه موجود نباشد و تا پيدا کردن قطعه بايد منتظر مي مانديد.

خوشبختانه امروزه سامسونگ سرويس با داشتن نمايندگي هاي متعدد در سرتا سر تهران اين شرايط را ايجاد کرده که شما با تماس با ال جي سرويس تعميرات تلویزیون در محل انجام شود و نيازي نيست که براي تعميرات تلویزیون سامسونگ خود دستگاه را از منزل خارج کنيد و دنبال نمايندگي تعمير تلویزیون سامسونگ بگرديد.

نمایندگی های پراکنده

سامسونگ سرويس با داشتن چندين نمايندگی در شمال تهران ، شرق تهران ، جنوب تهران ، غرب تهران اين شرايط را به وجود آورده که تعميرات و سرويس لوازم خانگي شما به سرعت انجام شود. شما مي توانيد براي سرويس هاي دوره اي تلویزیون خود با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگريد و در خواست سرويس دوره ای کنيد تا از خرابی تلویزیون شما جلوگيري شود. سرويس های دوره ای شامل تعویض قطعات فرسوده برد پاور و سرویس بک لایت تلویزیون می باشد در منزل شما انجام می شود.

لینک های مفید:

علت روشن نشدن لباسشویی  ، روشن نشدن تلویزیون سونی