علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

یکی از مشکلات تلویزیون های سامسونگ این است که خود به خود خاموش شده و به حالت استند بای می روند که این مشکل بیشتر به دلیل فرسودگی یک سری قطعات می باشد که باید تعویض و یا اینکه به روز رسانی شوند. علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ می تواند ویروسی شدن برد مین تلویزیون باشد که باعث می شود که برنامه تلویزیون درست اجرا نشود و تلویزیون روشن نشود. در این صورت باید تلویزیون توسط دستگاه پروگرمر دوباره برنامه ریزی شود و برای جلوگیری از این مشکل بهتر است که قبل استفاده از فلش مموری آن را توسط کامپیوتر ویروس کشی کرد.

یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث خرابی تلویزیون شود و تلویزیون روشن نشود استفاده از کابل hdmi نا مرغوب می باشد که باعث خرابی برد تلویزیون می شود بهتر از برای خرید کابل از فروشگاه های معتبر کابل را تهیه کنید. تعمیر تلویزیون سامسونگ در منزل و محل شما با قطعات اصلی و ضمانت سه ماهه انجام می شود.

علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

بررسی عوامل مقدماتی روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

 • اولین قسمتی که هنگام روشن نشدن تلویزیون سامسونگ باید بررسی شود محافظ برق تلویزیون می باشد. خیلی وقت ها چراغ محافظ برق روشن می باشد ولی محافظ کار خود را به درستی انجام نمی دهد. برای تست محافظ بهتر است که دوشاخه تلویزیون را مستقیم به پریز وصل کنید، در صورتی که مشکل برطرف شد محافظ را تعویض نماید.

 

 • تست کابل برق تلویزیون یکی دیگر از عوامل به وجود آمدن این مشکل می باشد. در صورتی که اهمتر دارید کابل برق را چک کنید، در غیر این صورت بهتر از یک کابل دیگر برای تست استفاده کنید، در صورتی که با تعویض کابل مشکل برطرف شد ، به هیچ عنوان از کابل قبلی استفاده نکنید.

 

 • در صورتی که با انجام کارهای بالا تلویزیون روشن نشد. تمامی دستگاه های که به تلویزیون متصل هستند را جدا کنید و دوباره سعی بر روشن کردن تلویزیون بکنید، بعضی از مواقع دستگاه های متصل باعث ایجاد مشکل می شوند.

علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ با توجه به مدل دستگاه

تلویزیون های سامسونگ سریf 

این مدل تلویزیون ها که بیشتر دچار خرابی مین برد می شوند. خرابی تلویزیون های f به این صورت است که در ابتدا تلویزیون دچار قطع و وصلی تصویر می شود و بعد از چند روز تلویزیون خاموش می شود و به حالت استند بای می رود. معمولا برد مین در این مدل تلویزیون قابل تعمیر است. البته احتمال خرابی برد پاور نیز در این مدل نیز هست ولی در بیشتر موارد برد مین خراب می شود. در صورت خرابی برد پاور باید قطعات معیوب تعویض شوند. یکی دیگر از مشکلاتی که در این مدل تلویزیون به وجود می آید خرابی بک لایت تلویزیون می باشد به این صورت که تصویر تلویزیون سیاه می شود و صدا هست که در این صورت باید ال ای دی های بک لایت تعویض شود و قابل تعمیر نیست.

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ مدل es

تلویزیون سری es

معمولا این خرابی از مین برد تلویزیون می باشد به این صورت که تلویزیون بعد از یک ربع خاموش می شود و باید دوباره تلویزیون را روشن کنید. برای تعمیر مین برد تلویزیون باید به کارگاه منتقل شود. قطعات استفاده شده در این مدل از نوع smd می باشد که باید با دستگاه ها مخصوص تعویض شود. در بعضی از موارد مین برد قابل تعمیر نمی باشد و برای تعمیر تلویزیون باید برد به طور کامل تعویض شود.

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن تلویزیون در این مدل خرابی برد پاور تلویزیون می باشد. خوشبختانه برد پاور در قابل تعمیر می باشد. تعمیر برد پاور در منزل امکان پذیر می باشد. بهتر است در صورتی که این عیب را مشاهده کردید. برق تلویزیون را قطع کنید و نسبت به تعمیر تلویزیون اقدام بفرماید تا از خرابی بیشتر جلوگیری شود.

تلویزیون های سامسونگ سری EH

تلویزیون های سامسونگ سری EH یکی از سری های اولیه تلویزیون های ال ای دی می باشند. این مدل تلویزیون دارای بک لایت بسیار روشن و دارای کیفت بالا می باشند.  روشن شدن در این مدل تلویزیون کم پیش می آید. در صورتی که تلویزیون روشن نمی شود. اول پریز برق را بررسی کنید. برای این کار می توانید تلویزیون را با یک پریز دیگر امتحان کنید. در صورتی که پریز سالم بود احتمال زیاد برد پاور تلویزیون خراب شده است و بهتر است برق تلویزیون را قطع کنید. در صورتی که تلویزیون دیر روشن می شود. تلویزیون باید تعمیر شود. در غیر این صورت باعث خرابی مین برد تلویزیون می شود. هزینه تعمیر و تعویض مین برد این مدل تلویزیون بالا می باشد.

در صورتی که با مشکل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ مواجه شدید. با تعمیرگاه مجاز تلویزیون سامسونگ تماس بگیرد. اگر تعمیر تلویزیون سامسونگ را به تعمیرگاه های غیر مجاز بسپارید احتمال اینکه تلویزیون غیر قابل تعمیر شود زیاد می باشد.

علت اصلی روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

علت اصلی روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

یکی از مهمترین دلایل روشن نشدن تلويزيون سامسونگ يا هر برند ديگري، فرسودگي و خرابي قطعات است. يکي از قطعات تاثيرگذار در اين زمينه برد پاور  تلويزيون است. اگر برد پاور تلويزيون به درستي کار نکند، دستگاه دچار مشکلاتي مي شود که يکي از آنها روشن نشدن است. خرابي برد مین هم ممکن است باعث روشن نشدن تلويزيون شود. حتي ممکن است دکمه پاور مشکل داشته باشد و با فشار دادن آن تلويزيون روشن نشود. کيفيت پايين و يا معيوب بودن کابل hdmi نيز مي تواند زمينه ساز اين مشکل باشد. گاهي هم مشکل خاصي وجود ندارد و تلويزيون به دليل خرابي کنترل يا تمام شدن باتري هاي آن روشن نمي شود. بسته به علت روشن نشدن تلويزيون samsung، روش هاي مختلفي هم براي برطرف کردن اين ايراد وجود دارد.

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ به علت خرابی برد پاور

یکی از مهمترین دلایل روشن نشدن تلویزیون هال ال سی دی سامسونگ خرابی برد پاور تلویزیون می باشد. این مشکل به دلیل فرسوده شدن قطعات برد پاور به وجود می آید. اما یک خبر این است که برد پاور در اکثر مواقع قابل تعمیر می باشد، تعمیرات برد پاور در منزل و محل شما انجام می شود.

وظیفه برد پاور در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی تامین ولتاژ مورد نیاز برای راه اندازی دیگر قسمت های تلویزیون می باشد، در صورتی که کوچکترین مشکلی در کارکرد این برد اتفاق بیفتد عمل کرد تلویزیون با مشکل مواجه می شود. یک علامت مهم که نشانه خرابی برد پاور می باشد دیر روشن شدن تلویزیون می باشد، در صورتی که تلویزیون شما با تاخیر روشن می شود بهتر است که برای تعمیر آن اقدام کنید.

نمایندگی تعميرات تلویزیون سامسونگ

نمایندگی تعميرات تلویزیون سامسونگ

 

تعمير تلویزیون سامسونگ خود را به متخصصان حرفه اي و با تجربه ما بسپاريد

مرکز تخصصي تعميرات سامسونگ (samsung) هر ساله با برگزاري دوره هاي آموزشي براي تعميرکاران تلویزیون سامسونگ، اين تعميرکاران را با روش هاي تعمير لوازم‌ خانگي سامسونگ آشنا کرده و نحوه تعمير تلویزیون سامسونگ را به آن‌ها آموزش مي‌دهد. شما مي توانيد با خيالي آسوده زماني که تلویزیون شما با مشکل مواجه مي شود و نياز به تعميرات تلویزیون سامسونگ دارد با تعميرگاه مجاز تلویزیون سامسونگ تماس گرفته تا ما متخصص‌ترين و ماهرترين تعميرکار تلویزیون سامسونگ را براي شما اعزام کنيم تا در کمترين زمان ممکن و با هزينه‌اي منطقي نسبت به تعمير تلویزیون سامسونگ اقدام کرده و آن را مانند روز اولش به شما تحويل دهيم.

علاوه بر اين متخصصان ما نکات و توصيه هاي مهمي در رابطه با نگهداري و طرز استفاده صحيح از تلویزیون سامسونگ را به شما آموزش خواهند داد تا بتوانيد از دستگاه خود استفاده بهتري داشته باشيد. براي ثبت درخواست تعميرات تلویزیون سامسونگ خود مي توانيد فرم درخواست تعميرات را تکميل و يا با شماره ۴۴۲۵۸۷۷۶-۰۲۱ تماس حاصل فرماييد.

تعمیر روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

خدمات مرتبط با تعمير تلويزيون سامسونگ، به دو روش انجام مي شود. روش اول مراجعه به نمايندگي تعميرات تلويزيون سامسونگ و تحويل تلويزيون به کارشناسان تعمير تلويزيون SAMSUNG است. در اين روش تمامي عمليات مورد نياز جهت سرويس و تعمير تلويزيون در تعميرگاه انجام مي شود. شيوه دوم، ثبت درخواست «تعمير در محل تلويزيون سامسونگ» توسط دارنده دستگاه و حضور کارشناس تعمير در محل است.
تعمير تلويزيون سامسونگ چه در محل مورد نظر و چه در نمايندگي آن محصول، تفاوتي نداشته و هر دو سرويس به دست کارشناسان با تجربه و با بهره‌مندي از پيشرفته‌ ترين دستگاه هاي روز انجام مي‌پذيرند. جهت کسب رضايت و آسايش‌خاطر کاربران کليه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان اين مرکز، مشمول شش ماه گارانتي و ضمانت کتبي است.

 

خدمات پس از فروش تلویزیون سامسونگ

خدمات پس از فروش تلویزیون سامسونگ (samsung) يکي از مؤثر ترين اهداف بارازيابي محصولات و لوازم خانگي سامسونگ است که توانسته است طي سال‌ها تلاش در صدها مرکز تخصصي تعميرات سامسونگ گام بزرگي را در زمينه تعمير ، سرويس و خدمات پس از فروش تلویزیون سامسونگ بردارد.

با وجود اين پشتيباني، شما حتي بعد از سال ها استفاده از لوازم خانگي سامسونگ تنها نيستيد و اگر مشکلي هر چند کوچک داشته باشيد تيم فني خدمات تلویزیون سامسونگ به صورت شبانه روز در مرکز تخصصي تعميرات لوازم خانگي سامسونگ در سراسر ايران در کمترين زمان ممکن آماده خدمت رساني به شما هستند.

در صورتي لوازم خريداري‌ شده شما داراي گارانتي مي باشد و اعتبار گارانتي دستگاه تمام نشده است از شماره سريال محصول خود که داخل دفترچه گارانتي است استفاده کرده و با شماره هاي داخل دفترچه تماس برقرار کنيد.

خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ

 

خرابی مین برد یکی از عوامل مهم در خاموش شدن تلویزیون سامسونگ می باشد. مین برد یا مادر برد مهمترین قطعه در تلویزیون می باشد، تمامی پردازش های صدا و تصویر در این قطعه انجام می شود. معمولا عواملی همچون نوسان برق ، خرابی کابل hdmi ، ویروسی شدن باعث خراب شدن مین برد تلویزیون می شود. برای تعمیر مین برد تلویزیون نیاز به دستگاه های پیشرفته می باشد.

چندين توصيه در مورد نگهداری و تعمير تلویزیون سامسونگ

متخصصان این مرکز از شما می خواهند برخی نکات را رعایت کنید تا تلویزیون شما طولانی مدت عمر کند و آسیب نبیند . همانطور که می دانید تعمیر تلویزیون سامسونگ به دلیل پیشرفته بودن و حساس بودن بسیار سخت و زمانگیر می باشد به خصوص برخی از تلویزیون های امروزه که لمسی و حساس تر می باشند.

در واقع شما با رعایت تمامی این نکات اطمینان خاطر می یابید که دیگر تا مدتی نیازی به سرویس تلویزیون ندارید . جهت جلوگیری از پرداخت هزینه های کلان تعمیر بهتر است این نکات را رعایت کنید.

 • حتما سیم برق را از پریز برق جدا کنید.
 • از دست زدن به صفحه LCD خودداری کنید، این می تواند بیش از قسمت پایین یا خارجی صفحه نمایش باشد و ممکن است باعث خراب شدن تلویزیون شود.
 • مواد شوینده را اسپری نکنید مواد شیمیایی مانند حشره کش، بنزن، نازک تر و غیره را اسپری نکنید.
 • تلویزیون خود را تمیز کنید، صفحه یا قسمت بیرونی آن را به آرامی با یک پارچه خشک و نرم مانند پاک کن عینک پاک کنید.
 • از مواد شوینده مانند مواد پاک کننده سطوح استفاده نکنید.

    نکات خیلی مهم

 • در صورت اعمال فشار هنگام پاک کردن LCD، ممکن است نظم کریستال مایع از بین برود و ممکن است شبیه خاک باشد. تلویزیون را خاموش و روشن کنید تا این شرایط بازیابی شود.
 • سطح چاپ شده مانند CH +، CH -، یا HDMI 1 تلویزیون را با دقت با پارچه خشک نرم پاک کنید. اگر سطح ناخن شما خراشیده شود، سطح چاپی ممکن است آسیب ببیند.
 • برای تمیز کردن فضای باریک مانند تلویزیون و ایستاده (ایستاده بالای میز) توصیه می شود از یک گرد و غبارگیر کوچک با دسته استفاده کنید.
 • برای حفاظت از تلویزیون حتما از محافظ های ویژه استفاده کنید.
 • کنترل ریموت را در دسترس کودکان قرار ندهید.
 • از زدن ضربه به صفحه بپرهیزید.
 • حین حمل تلویزیون کاملا مراقب باشید.
 • در صورت نشت مایعات باتری، قبل از وارد کردن باتری های جدید، مایع موجود در قسمت باتری ریموت را پاک کنید.
 • تلویزیون چیست؟

تمامی این نکات به تنهایی می توانند به نحوی طول عمر تلویزیون شما را افزایش دهند و از آسیب های جدی جلوگیری کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.