ریست یخچال سامسونگ

ریست یخچال سامسونگ

ریست کردن از جمله آن کارهایی است که خیلی اوقات کارا بوده و کاربر را از متخصص و تعمیرگاه رها می کند. دستگاه های امروزی با توجه به طراحی ها و تکنولوژهایی الکترونیکی در میان زندگی ما جا گرفته اند. می دانیم که امکان خطا یا اشتباه میان برد با سایر قطعا وجود دارد، اما چرا برد؟ زیرا این قطعه فرمانده ی کل دستگاه می باشد و تمامی امور طبق پردازش های این قسمت اجرا می شوند. از این رو؛ راه اندازی یا ریست یخچال سامسونگ یک عمل ساده و کارا خواهد بود برای اینکه برد بتواند دوباره راه اندازی شود.

یخچال های جدید قابلیت های جدیدی یافته اند. از جمله یخساز اتوماتیک، آبریزهای مجهز به فیلتر تصفیه آب و نمایشگرهای داده. ریست کردن یخچال نیز زمان و موقعیت خاص خود را دارد. به این معنی نیز فرضا سر و صدای زیاد یخچال سامسونگ شما را به فکر ریست کردن بیندازد و انتظار داشته باشید با ریست یخچال فریزر سامسونگ مشکل سر و صدا برطرف شود. در واقع شما می توانید با ریست، مشکلات سیستماتیک دستگاه را رفع نماید و افاقه ای بر مشکلات مکانیکی نخواهد کرد. اما چه زمانی و در مواجه با چه مشکلاتی ریست کردن می تواند اثربخش باشد؟

ضمنا شما می توانید در زمینه ی هر مشکلی با مرکز تعمیرات یخچال سامسونگ در محل تماس گرفته تا در اولین فرصت جهت رفع مشکل دستگاه به محل شما اعزام شوند.

چه زمانی یخچال را ریست کنیم؟

 

اگر یخچال شما دارای صفحه نمایش باشد؛ راحت تر تشخیص می دهید که یخچال نیاز به ریست دارد؟ یا خیر. زمانی که:

 • ارورهایی که روی نمایشگر ظاهر می شوند.
 • چراغ های ال ای دی چشمک می زنند.
 • دمای یخچال به درستی نشان داده نمی شود. یعنی با دمای واقعی یخچال فریزر متفاوت است.

 

ریست یخچال ساید سامسونگ

حتما متوجه ی تفاوت دکمه های نمایشگر یخچال سامسونگ شده اید. برخی از آن ها را با صفحه نمایش یخچال سامسونگ خود مقایسه کرده اید. شاید در نگاه اول کاملا متفاوت به نظر برسد. اما تمامی ان ها به قابلیت های یخچال شما برمیگردد. برای ریست یخچال سامسونگ دوقلو باید با توجه به پنل و دکمه های آن عمل کرد و مسلما روشی متفاوت با ریست یخچال ساید سامسونگ خواهد داشت. توصیه ی اولیه ی ما به شما کاربران یخچال این است که به دفترچه راهنمای یخچال سامسونگ خود مراجعه کنید. زیرا دقیق ترین روش را دفترچه به شما می دهد. چنانچه به دفترچه دسترسی نداشتید، با تطبیق مدل یخچال خود، یک روش را دنبال کنید.

ریست یخچال سامسونگ دوقلو

در چنین پنلی که مشاهده می کنید؛ دکمه ریست یخچال سامسونگ به طور مجزا وجود ندارد. اما به کمک دو کلید  Energy saver و lighting می توانید اینکار را انجام دهید. اما چگونه؟

بعد از فشردن دو کلید مذکور به طور همزمان و به مدت ۵ ثانیه، تمامی چراغ های صفحه نمایش روشن خواهد شد. و بعد از ۲-۳ ثانیه مجددا خاموش می شود. این واکنش نمایشگر تاییدی بر ریست موفقیت آمیز شما می باشد.

دقت کنید با چنین کاری شما برد الکترونیک یا همان مغز دستگاه را باری دیگر راه اندازی کرده اید. اگر اروری یا چراغی به طور اشتباه و از روی خطای برد روشن شود، با ریست باید برطرف شود. در غیر اینصورت مشکل جدی بوده و نیازمند بررسی تکنسین می باشد.

 • یک روش دیگر برای ریست یخچال ساید بای ساید سامسونگ این است که از کلیدهای  Power cool و Power freeze به طور همزمان، مانند روش بالا، استفاده کنید.
 • اگر یخچال شما دو تکه؛ بالا فریزر و پایین یخچال است؛ می توانید از فشردن کلیدهای power freeze و freezer به مدت ۱۰ ثانیه، ریست را انجام دهید.

ریست چراغ فیلتر یخچال سامسونگ

ریست فیلتر یخچال ساید سامسونگ

 

یکی از مواردی که نقش مهمی در تمیزی آب، تصفیه و اضافه شدن املاح معدنی به آن را دارد؛ فیلتر تصفیه آب است. یخچال‌های ساید بای ساید سامسونگ دارای دو فیلتر داخلی و جانبی هستند، که معمولا بعد از روشن شدن چراغ فیلتر باید تعویض شوند. بعد از تعویض فیلتر، چراغ همچنان قرمز باقی می ماند. اما قرمز بودن چراغ فیلتر تازه تعویض شده به معنای خرابی آن نبوده و تنها نیازمند یک ریست ساده می باشد.

خاموش کردن هشدار چراغ فیلتر تنها با ریست چراغ فیلتر یخچال سامسونگ انجام می گیرد. زمانی که فیلتر به اندازه ی اشباع آلوده شده و وقت تعویض آن رسیده، به رنگ قرمز در می آید. حال بعد از تعویض و ریست با توجه به مدل یخچال ممکن است سبز یا آبی شود.

در یک سری از مدل ها ممکن است با رنگ بنفش فیلتر مواجه شوید. این رنگ در واقع یک آلارم برای نزدیک شدن به زمان تعویض فیلتر می باشد، که بعد از تقریبا یک ماه چراغ فیلتر از بنفش به قرمز در می آید.

حال فیلتر را تعویض کرده اید و وقت ریست کردن یخچال رسیده است. مراحل ریست فیلتر یخچال سامسونگ در مدل های مختلفی که عرضه کرده، کمی متفاوت است. در واقع آن هم به دلیل دکمه های متفاوت روی نمایشگر می باشد. در ادامه به روش های مختلف با نمایشگرهای متفاوت اشاره کرده ایم تا بتوانید با تطبیق مدل یخچال خود، ریست را به درستی انجام دهید.

 • فشردن کلید Alarm به مدت ۵ ثانیه
 • فشردن کلید Ice Type / Water به مدت ۵ ثانیه
 • فشردن کلید Energy Saver به مدت ۵ ثانیه
 • فشردن کلید Crushed Ice به مدت ۵ ثانیه
 • فشردن کلید child lock و Ice Type به طور همزمان، به مدت ۵ ثانیه
 • فشردن کلید Water به مدت ۵ ثانیه

 

ریست یخساز یخچال سامسونگ

اگر یخچال شما به یخساز اتوماتیک مجهز است؛ گاهی بنابر مشکلات یخساز یخچال سامسونگ، مانند: 

 • یخ نساختن
 • یخ بیرون ندادن
 • آبگیری نکردن 

و هر مشکل دیگری که به صورت سیستماتیک در یخساز یخچال شما ایجاد شده است، با یک ریست امکانن برطرف سازی آن را به وجود بیاورید.

اما قبل از اینکه به یخساز خود مشکوک شوید، باید از عملکرد آن مطلع باشید. ابتدا خاموش یا روشن بودن یخساز را چک کنید. یک کلید یا علامت بر روی نمایشگر وجود دارد که نشان می دهد یخساز روشن است یا خیر. در صورتی که  ۲۴ ساعت از زمان روشن بودن یخساز گذشته باشد و یخی تولید نشود، طبیعی نمی باشد. پس بهتر است ادامه ی کار را برای ریست یخساز ساید سامسونگ انجام دهید.

درب فریزر یخچال را باز کرده و به دنبال دکمه ی ریست فیلتر ساید بای ساید سامسونگ باشید، به طور معمول در قسمت زیرین محفظه ی یخساز قرار گرفته است. اما نه در تمامی مدل ها. بعد از یافتن دکمه، به مدت ۵ ثانیه آن را فشار دهید و درب فریزر را ببندید. به همین سادگی یخساز یخچال خود را ریست کردید.

ریست یخساز یخچال سامسونگ

ریست یخچال سامسونگ دوقلو

 

اگر یخچال شما صفحه نمایشگر ندارد و نیاز دارید تا آن را دوباره راه اندازی نمایید، می توانید با یک حرکت ساده ریست یخچال دوقلو سامسونگ یا هر مدل یخچال دیگر را انجام دهید.

آن کار ساده چیست؟ تنها کشیدن پریز یخچچال از برق بعه مدت ۱۰دقیقه و اتصال مجدد آن می باشد. با این کار یخچال را ریست کرده اید.

نتیجه گیری

با توجه به کاربرد محدود برای ریست یخچال سامسونگ، نمی توان آن را برای برطرف کردن مشکلات اساسی استفاده کرد. اگر بعد از ریست کردن یخچال تان به دنبال راهکار دیگری بودید، کافیست با مشاوران ما در سامسونگ سرویس تماس بگیرید. بعد از شرح دقیق و کامل مشکل به وجود آمده در دستگاه تان، سعی بر این است که بتوانیم به طور تلفنی با توضیحات کارشناس مشکل را حل نماییم.

اما این در صورتی امکان است که دستگاه با یک ایراد سطحی مواجه شده باشد. برای عیب یابی فنی و دقیق یخچال سامسونگ نباز است تا کارشناس به طور حضوری به محل شما مراجعه کرده و دستگاه را مورد بازدید قرار دهد. با حدس و گمان و آزمون خطا امکان رساندن آسیب بیشتر به سایر قطعات وجود دارد. خراب تر کردن دستگاه کار را مشکل تر و هزینه های تعمیر را سنگین تر می کند. چه بهتر است که از ابتدا آن را به تکنسین متخصص بسپارید. برای ثبت درخواست تعمیر در محل می توانید با شماره ی ۴۷۶۳۹-۰۲۱ تماس بگیرید.

تمامی خدمات در سامسونگ سرویس با ضمانت نامه رسمی ارائه می شود. هم چنین به دلیل وجود شعبه های متعدد در سطح استان تهران، خدمت رسانی در سریع ترین زمان به محل مورد نظر شما انجام می گیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *