تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ یک کار تخصصی و بسیار پیچیده است. تعمیر بک لایت باید توسط افراد متخصص و کار بلد انجام شود. در غیر این صورت احتمال خرابی پنل و بقیه اجزای تلویزیون وجود دارد. اگر تعمیر این قطعه توسط افراد مبتدی انجام شود و باعث شکسته شدن صفحه تلویزیون شود. هزینه تعمیر تلویزیون چندین برابر می شود. پس بهتر است که قبل از انجام تعمیرات تلویزیون از معتبر بودن شرکت یا تعمیرگاه مورد نظر اطمینان حاصل کنید. تعمیر بک لایت در شرکت سامسونگ سرویس با ضمانت کتبی انجام می شود.

یکی از موضوعات بسیار مهم نوع جنس استفاده شده در این قسمت می باشد. استفاده از قطعات اصلی و فابریک در طول عمر تلویزیون بعد از تعمیر بسیار مهم است. در صورتی که از قطعه فیک و غیر اورجینال استفاده شود تلویزیون بعد از مدت کوتاهی خراب می شود و نیاز به تعمیر پیدا می کند. یک نکته دیگر در صورتی که تلویزیون چندین بار باز و بسته شود حالت اولیه خود را از دست می دهد و احتمال اینکه بعد از چندین بار تعمیر، لک بر روی تصویر بی افتد زیاد می باشد. استفاده از ال ای دی های نا مرغوب باعث می شود که کیفیت تصویر کم شود. و تصویر تلویزیون حالت اولیه خود را از دست بدهد.

بک لایت چیست؟

در تلویزیون های LCD و LED پنل تلویزیون یا صفحه نمایش تصویر را در قالب پیکسل های رنگی قابل دیدن می کند اما تصویر به تنهایی قابل دیدن نیست برای اینکه نور سفید روشنایی را ندارد. در واقع نور زمینه یا بک لایت است که از پشت به صفحه تلویزیون می تابد و پیکسل های روشن شده را قابل دیدن می کند. در تلویزیون های ال سی دی نور بک لایت (نور زمینه) به وسیله لامپ های فلورسنت ایجاد می شود که با توجه به توان مصرفی بالا و گرمایی که از روشن بودن این لامپ ها ایجاد می شود نیاز به فضای زیاد دارند.

به همین دلیل طراحان تصمیم گرفتند بجای استفاده از فلورسنت از لامپ های ال ای دی استفاده کنند که هم روشنایی بیشتری دارند و هم اینکه مصرف برق این لامپ ها بسیار کمتر از فلورسنت ها است. لامپ های ال ای دی از تنوع زیادی برخوردارند که معمولا در هر مدل تلویزیون از یک نمونه استفاده شده است. برای تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ  باید از بک لایت همان مدل استفاده شود در صورتی که از ال ای دی های جایگزین استفاده شود تصویر حالت طبیعی خود را از دست می دهد.

انواع بک لایت تلویزیون سامسونگ

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ در محل

به طور کامل می توان گفت که تلویزیون های ال ای دی همان تلویزیون های ال سی دی هستند که بجای لامپ های فلورسنت از لامپ های ال ای دی در آنها استفاده شده است. لامپ های ال ای دی انواع مختلفی دارد که به طور مثال در تلویزیون های مدل ۴۹ku۵۸۵۰ , ۴۹ku۶۹۶۰ به صورت نوارهایی در کناره پنل تلویزیون بکار برده شده اند که عبارت EDGE LED در مورد آنها بکار برده می شود و در تلویزیون های سامسونگ سری f به صورت نوار های افقی در طور دستگاه با فاصله چند سانتی متری بین لامپ ها استفاده شده است.

تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ

نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون های سامسونگ

همانطور که گفتیم استفاده از لامپ های LED به جای لامپ های مهتابی عملی پیش رونده بوده که مصرف و گرمای کمتری تولید می کند. در بخش تعمیر تلویزیون انتظار می رفت که تعداد کمتری از تلویزیون های ال ای دی برای تعمیر بک لایت تلویزیون مراجعه کنند اما به دلیل تغییر تاثییر زیادی در روند خرابی تلویزیون ها نداشته و تلویزیون های زیادی با ایراد بک لایت به مراکز تعمیر تلویزیون مراجعه می کنند.

در واقع می توان گفت که به علت طراحی نا هماهنگ بین توان ال ای دی و ولت و آمپر ورودی در تلویزیون های باعث خراب شدن بک لایت ال ای دی ها می شود در این مرکز بعد از تعمیر تلویزیون این مشکلات برطرف می شود که احتمال خرابی بسیار کمتر شود. در حال حاضر اکثر تلویزیون هال سامسونگ سری F و H در قسمت بک لایت ضعف دارند که این مشکل توسط مهندسین سامسونگ سرویس حل شده است. تعمیر تلویزیون سامسونگ در منزل و محل شما با ضمانت شش ماهه انجام می شود.

قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

هزینه تعمیر بک لایت بستگی به مدل و جنس ال ای دی های استفاده شده در تلویزیون دارد که برای هر مدل تلویزیون قیمت تعمیر بک لایت متفاوت است. در بعضی موارد سوختگی ال ای دی های تلویزیون زیاد می باشد و باید کل ال ای دی ها تعویض شوند. برای اینکه از هزینه تقریبی تعمیر بک لایت اطلاع پیدا کنید هنگام تماس مدل و مدت زمان کارکرد تلویزیون را اعلام بفرمایید. در ضمن در حال حاضر ال ای دی های تقلبی در بازار زیاد می باشد و تعمیر تلویزیون خود را به مراکز معتبر بسپارید.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری f

 

 

تعمیر  تعویض
32 اینچ 800,000 1,400,000
40 اینچ 1,000,000 1,900,000
46 اینچ 1,400,000 2,300,000

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ h و eh

تعمیر تعویض
32 اینچ 700,000 1,200,000
40 اینچ 900,000 1,700,000
46 اینچ 1,300,000 2,100,000
48 اینچ 1,500,000 2,300,000

نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ

ما در این مقاله به چندین نشانه مهم خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ اشاره می کنیم. اولین نشانه تاریک شدن صفحه تلویزیون می باشد در حالی که تلویزیون صدا دارد، این خرابی در بیشتر در تلویزیون های 32 تا 40 اینچ نمایش داده می شود. یکی دیگر از از علائم خرابی بک لایت تلویزیون تاریک شدن نصف صفحه تلویزیون می باشد این نوع خرابی بیشتر در تلویزیون های 40 تا 55 اتفاق می افتد، در صورتی که این مشکل برای تلویزیون شما پیش آمده است بهتر است تلویزیون را خاموش کنید و برای تعمیر تلویزیون اقدام نماید، در غیر این صورت باعث خرابی بیشتر تلویزیون می شود. 

یکی دیگر از نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون هاله های سفید یا سیاه روی تصویر تلویزیون می باشد. این هاله ها با گذر زمان بیشتر می شود، در صورت مشاهده این خرابی بهتر است که برای تعمیر بک لایت تلویزیون خود اقدام نمایید. پرش تصویر تلویزیون نیز یکی از علائم خرابی بک لایت تلویزیون می باشد. این خرابی زمانی ظاهر می شود ال ای دی های تلویزیون اتصال کوتاه کرده باشد، معمولا در این حالت از تلویزیون دود بلند می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *