علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ

خاموش شدن تلویزیون علت های مختلفی دارد که ما چند مورد از این خرابی ها را برای شما توضیح می دهیم. مهم ترین علتی که می توان برای خاموش شدن تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی سامسونگ گفت؛ فرسودگی بردهای تلویزیون می باشد که به دلیل چند سال کارکردن به وجود آمده است.

البته دلایل دیگری مانند: نوسان برق، گرم شدن بیش از حد تلویزیون، خرابی قطعات داخلی و مشکلات نرم افزاری نیز وجود دارد که باعث خاموش شدن تلویزیون سامسونگ می‌شود.

سامسونگ سرویس مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات انواع مدل های تلویزیون سامسونگ را در محل انجام می دهد.

دلیل خاموش شدن تلویزیون سامسونگ چیست؟

توصیه ما به شما این است که تا پایان این مقاله را مطالعه کنید و به بررسی مشکلات و علت‌ آن ها بپردازید. برخی از مشکلات ممکن است به راحتی توسط خودتان قابل حل باشند، اما برخی دیگر احتمالاً برای حل کردن آنها نیاز به کمک تعمیرکار متخصص دارند.

برای رفع این مشکلات، توصیه می‌کنیم از خدمات نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ استفاده کنید. شما نیازی ندارید که حضور شخصی در محل نمایندگی داشته باشید. تنها کاری که باید انجام دهید، تماس با شماره‌های موجود در سایت است. با تماس با نمایندگی سامسونگ، می‌توانید از خدمات تعمیراتی حرفه‌ای بهره‌مند شوید و مشکلات خود را رفع کنید.

  • گرم شدن بیش از حد تلویزیون
  • نوسانات برق
  • خرابی برد تغذیه
  • خرابی مین برد
  • حالت استند بای
  • خرابی بک لایت
  • خرابی ریموت کنترل تلویزیون

گرم شدن بیش از حد تلویزیون

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ به علت گرم شدن بیش از حد

یکی از علل شایع خاموشی ناگهانی تلویزیون‌ سامسونگ، گرم شدن بیش از حد آن است. همانند سایر دستگاه‌های الکترونیکی، تلویزیون‌های سامسونگ در حین کار گرمای قابل توجهی تولید می‌کنند.

اگر تلویزیون در یک فضای بسته با تهویه ضعیف قرار گیرد، ممکن است دچار گرمای بیش از حد شود. در این حالت، به منظور جلوگیری از آسیب‌های داخلی، تلویزیون به طور خودکار خاموش می‌شود.

برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد تلویزیون سامسونگ، باید آن را در فضایی با تهویه مناسب قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که تلویزیون به راحتی هوای تازه را دریافت کند و هوای گرم نتواند در اطراف آن تجمع کند.

همچنین، باید از قرار دادن تلویزیون در نزدیکی منابع گرما مانند شومینه یا بخاری خودداری کنید، زیرا این منابع می‌توانند به گرم شدن بیش از حد تلویزیون کمک کنند.

در ادامه، چند مثال از مواردی که می‌توانند منجر به گرم شدن بیش از حد تلویزیون سامسونگ شوند، آورده شده است:

1. قرار دادن تلویزیون در یک فضای بسته و کوچک

2. قرار دادن تلویزیون در معرض نور مستقیم خورشید

3. تماشای تلویزیون به مدت طولانی

4. استفاده از تلویزیون در محیط‌های گرم و مرطوب

با رعایت این نکات و اطمینان از قرار گرفتن تلویزیون در یک فضای با تهویه مناسب و دوری از منابع گرما، می‌توانید از گرم شدن بیش از حد و خاموش شدن تلویزیون سامسونگ جلوگیری کنید و از عمر و عملکرد بهتر آن برخوردار شوید.

خاموش شدن تلویزیون سامسونگ به علت نوسانات برق

قبل از هر چیز، برای اطمینان حاصل کردن از اتصالات دقیق و درست تلویزیون سامسونگ، باید مراقب نوسانات برق باشید. تلویزیون‌های سامسونگ با ولتاژ بسیار پایین عمل می‌کنند و حساسیت بیشتری نسبت به اختلالات جریان برق دارند.

حتی کوچکترین اختلالی در جریان برق می‌تواند به طور قابل توجهی تاثیر منفی بر دستگاه داشته باشد و منجر به خرابی آن شود. در واقع، این یک ضعف برای دستگاه است که حتی با نوسان کوچکی در برق از کار می‌افتد.

به طور کلی، راه حل قطعی برای جلوگیری از بروز این مشکلات وجود ندارد. با این حال، می‌توان نوسانات برق را تحت کنترل قرار داد. به منظور پیشگیری، همیشه تلویزیون خود را از طریق یک محافظ برق صحیح و سالم متصل کنید و هرگز آن را به طور مستقیم به پریز برق وصل نکنید.

این اقدامات می‌تواند به شما کمک کند تا از وقوع مشکلات ناشی از نوسانات برق جلوگیری کرده واز خاموشی ناگهانی تلویزیون سامسونگ خود محافظت کنید.

خرابی مین برد تلویزیون

خاموش شدن تلویزیون سامسونگ به علت خرابی مین برد

عمده ترین علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ، مربوط به قطعه‌ای به نام "مین برد" یا "مدار اصلی" (Main Board) است. مین برد یک قطعه مهم در تلویزیون است که وظیفه کنترل و مدیریت عملکرد تلویزیون را بر عهده دارد. این بخش شامل مدارهای الکترونیکی، تراشه‌ها و اجزای دیگری است که برای عملکرد درست تلویزیون ضروری هستند.

مشکلات رایجی که می‌توانند منجر به خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ شوند، عبارتند از:

1. برخی از قطعات الکترونیکی روی مین برد، مانند مقاومت‌ها، خازن‌ها، و ترانزیستورها ممکن است خراب یا تعمیر ناپذیر شوند. این خرابی‌ها می‌توانند منجر به خاموش شدن ناگهانی تلویزیون شده و تداوم عملکرد آن را تحت تأثیر قرار دهند.

2. تلویزیون سامسونگ شامل تعداد زیادی تراشه الکترونیکی است که بر روی مین برد قرار دارند. اگر یکی از این تراشه‌ها خراب شود، ممکن است عملکرد تلویزیون تحت تأثیر قرار گیرد و باعث خاموش شدن ناگهانی آن شود.

3. مین برد شامل اتصالات و رابط‌های مختلفی است که اجزای مختلف تلویزیون را به هم متصل می‌کنند. اگر اتصالات داخلی درست عمل نکنند یا قطع شوند، می‌تواند باعث خرابی مین برد شده و منجر به خاموش شدن تلویزیون شود.

4. نرم‌افزاری که بر روی مین برد تلویزیون نصب شده است، نقش مهمی در عملکرد آن دارد. اگر نرم‌افزار دچار خطا یا ناسازگاری شود، ممکن است تلویزیون به طور ناگهانی خاموش شود یا عملکرد غیرقابل پیش‌بینی داشته باشد.

 

خاموش شدن تلویزیون سامسونگ به علت خرابی برد پاور

یکی دیگر از مواردی که باعث خاموش شدن تلویزیون سامسونگ می شود، خرابی ic برد پاور تلویزیون می‌باشد که نیاز است IC و خازن های اطراف IC تعویض شود تا خرابی تکرار نشود.

روشن تست به این صورت که ابتدا شماره قطعه POWER IC که می خواهید روی آن آزمایش انجام دهید را پیدا کنید و پایه ولتاژ تغذیه آن را مشخص کنید. زمانی که پایه ولتاژ تغذیه POWER IC را پیدا کردید، مولتی متر دیجیتال یا آنالوگ را روی مقیاس ولتاژ DC مناسب تنظیم کنید.

پراب آزمایش قرمز را روی پایه ولتاژ تغذیه و پراب مشکی را روی زمین داغ (پایه منفی خازن اصلی) قرار دهید. به یاد داشته باشید تلویزیون باید به برق وصل باشد. باید قراتی که متناسب با ولتاژ مناسب آی سی پاور است را مشاهده کنید که معمولا بین ۱۶ تا ۲۰ ولت DC می باشد.

اگر قرات صحیحی بدست آوردید می توانید فرض که همه قطعات تا این نقطه سالم هستند (یعنی پل دیود، فیوز، مدار فیلتر EMI، مدار START UP و غیره). اگر قرات نمایش داده شده صفر ولت یا ولتاژ پایینی است دلیل آن می تواند به خاطر تغییر اندازه مقاومت های START UP یا قطعی این مقاومت ها باشد.

برای پیدا کردن مقاومت STRAT UP از پایه ولتاژ تغذیه به عقب را دنبال کرده تا به مقاومت یا مقاومت های با اندازه بزرگی برسید که موجب می شوند ولتاژ از پایه مثبت خازن اصلی به پایه VCC ،POWERIC انتقال یابد.

مدار Stand by تلویزیون سامسونگ

مدار Stand by که در تلویزیون استفاده می‌شود، جهت تأمین توان لازم برای میکروکنترلر (MCU) و سایر قطعات تلویزیون در هنگام خاموشی تلویزیون سامسونگ است. در واقع، تلویزیون در حالت کاملاً خاموش قرار نمی‌گیرد مگر اینکه کابل برق آن قطع شده باشد. حالت Stand by به تلویزیون امکان می‌دهد که بلافاصله روشن شود.

وقتی دکمه تغذیه را در کنترل از راه دور یا کلیدی که روی تلویزیون وجود دارد، فشار می‌دهید، یک سیگنال به MCU ارسال می‌شود و می‌گوید که سیگنال راه‌انداز را به مدار IC تغذیه (Power IC) ارسال کند.

این سیگنال باعث فعال شدن ترانزیستورهای قدرت (Power FET) می‌شود و تلویزیون روشن می‌شود. مدار Stand by روی برد SMPS (منبع تغذیه با سوییچینگ) قرار دارد و به راحتی با استفاده از یک ترانسفورمر سوئیچینگ کوچک قابل شناسایی است.

ولتاژ معمولی Stand by پنج ولت DC است. منبع تغذیه Stand by یک SMPS است و معمولاً شامل PWM و MOSFET است که به صورت یکپارچه روی یک مدار IC قرار دارند.

 

خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ

خرابی بک لایت می‌تواند یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ باشد. اگر تلویزیون سامسونگ شما با مشکلاتی مانند خاموشی بک لایت، نور نمایشگر، کاهش وضوح تصویر و یا خاموش شدن ناگهانی روبرو شده است، می‌توانید به تیم تعمیرات ما مراجعه کنید. ما ارائه دهنده خدمات تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ هستیم و دارای تکنسین‌های حرفه‌ای و متخصصی در این زمینه می‌باشیم.

تیم تعمیرات ما دارای دانش فنی و تجربه قوی در تعمیر بک لایت تلویزیون‌های سامسونگ است. با استفاده از ابزارها و تجهیزات پیشرفته، ما قادر به تشخیص دقیق مشکلات هستیم و روش‌های اصلاحی مناسب را اجرا می‌کنیم تا نمایشگر تلویزیون سامسونگ شما به حالت عادی بازگردد.

به همین دلیل، اگر با مشکلاتی در بک لایت تلویزیون سامسونگ خود مواجه شده‌اید، ما آماده‌ایم تا با کیفیت و بهبود آن را تعمیر کنیم.

 

 

خرابی ریموت کنترل تلویزیون

خرابی ریموت کنترل علت خاموش شدن تلویزیون سامسونگ

ممکن است خاموش شدن تلویزیون سامسونگ ناشی از عملکرد نادرست یا خرابی کنترل از راه دور باشد. در بعضی مواقع، دکمه‌های ریموت کنترل گیر کرده یا خراب شده است و این می‌تواند منجر به خاموش شدن ناگهانی دستگاه شود.

برای حل این مشکل، ابتدا باتری‌های ریموت را تعویض کنید و مطمئن شوید که همه دکمه‌ها به درستی کار می‌کنند. در بعضی مواقع، باتری‌های ضعیف ممکن است باعث عملکرد نادرست ریموت شوند. پس با تعویض باتری‌ها، مشکل را بررسی کنید.

اگر مشکل همچنان برقرار است، می‌توانید از دکمه های روی خود تلویزیون استفاده کنید. برخی از تلویزیون‌ها دارای دکمه‌های کنترل مستقیم روی بدنه هستند که به شما امکان کنترل تلویزیون را بدون استفاده از ریموت می‌دهند. با استفاده از این دکمه‌ها، می‌توانید تلویزیون را روشن کنید و از طریق منوی تلویزیون تنظیمات مورد نیاز را انجام دهید.

 تعمیر مشکل خاموشی تلویزیون سامسونگ

اولین قدم برای برای تعمیر تلویزیون پیدا کردن علت خرابی می‌باشد. پس از اینکه مشخص شد خاموشی به چه دلیل بوده است، می توان اقدامات مورد نیاز را برای تعمیر انجام داد.

معمولا یکی از خرابی‌ها در این مورد خرابی برد پاور می باشد که در تلویزیون های سری F و EH به دلیل فرسودگی برد به وجود می آید و در این موارد بهترین راه تعویض برد می باشد.

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث خاموشی تلویزیون می شود خرابی CPU تلویزیون می باشد که در بیشتر موارد عامل این خرابی استفاده از کابل HDMI نامرغوب یا خرابی دستگاه رسیور می باشد.

در این خرابی در صورت موجود بودن CPU در بازار با تعویض قطعه مشکل برطرف می شود در غیر این صورت باید مین برد کامل تعویض شود.

خاموش شدن تلویزیون مدل ۴۰D۶۹۶۰

این خرابی به این صورت است که تلویزیون هنگام کارکردن خاموش می شود و وقتی دوباره دکمه پاور را می زنیم چراغ جلوی تلویزیون شروع به چشمک زدن می کند ولی تلویزیون روشن نمی شود. این مشکل معمولا از مین برد تلویزیون می باشد و برد مین در اکثر موارد قابل تعمیر است. تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود و شامل سه ماه گارانتی می باشد.

 

خاموش شدن تلویزیون مدل ۴۰H۵۹۵۰

این مدل تلویزیون قبل از اینکه به طور کامل خاموش شوند هنگام کارکردن تصویر آنها قطع می شود و یا در بعضی از مواقع تصویر یک سایه سبز و یا قرمز پیدا می کند که این مشکل از مین برد تلویزیون می باشد و دلیل آن را می توان کارکرد چند ساله تلویزیون دانست. تعمیر برد مین در منزل امکان پذیر است و تعمیرات توسط افراد متخصص انجام می شود.

 

خاموش شدن تلویزیون مدل ۴۰F۵۹۵۰

در این مدل از تلویزیون ها خرابی نیز بیشتر از برد مین تلویزیون می باشد و احتمال خرابی برد پاور وجود دارد و خوشبختانه این برد ها قابل تعمیر هستند و تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. تمامی تعمیرات شامل سه ماه ضمانت برای آسودگی از سالم بودن تلویزیون می باشد.

 

لینک های مفید:

تعمیر تلویزیون بلست