ارور یا کد خطا DE DE1 DE2 در لباسشویی سامسونگ

ارور مربوط به باز بودن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

این ارور به معنی باز بودن درب ماشین لباسشویی سامسونگ میباشد.
برای برطرف کردن ارور ابتدا درب لباسشویی را یکبار باز و بسته کنید واز بسته بودن درب مطمئن شوید،سپس دستگاه را خاموش و پس از ۳۰ ثانیه مجددا روشن کنید .اگر باز هم ارور درب نمایش داده شد خواندن مطالب زیر شما را در بر طرف کردن آن یاری میکند.
درب لباسشویی دارای یک زبانه میباشد که موقع بسته شدن درب با میکرو سوئیچ درگیر میشود.

زمانی که برنامه شستشو در لباسشویی با فشار دادن دکمه استارت شروع میشود،میکروسوئیچ عمل میکند و زبانه درب را در خود قفل میکند.با قفل شدن میکرو سوئیچ سیگنال بسته شدن درب از طریق سیم فیدبک به برد کنترل ارسال میشود و مرحله بالانس و آبگیری و سایر مراحل شستشو آغاز میشود.اگر مشکلی در قسمت زبانه درب (مثل دفرمه شدن یا شکستن) و میکروسوئیچ ایجاد شود ،برد الکترونیک سیگنال بسته بودن درب را دریافت نمیکند و ارور DE (یا DE1_DE2) روی صفحه نمایشگر ظاهر میشود.

میکروسوئیچ لباسشویی سامسونگ

برای تست میکروسوئیچ لباسشویی را از برق بکشید سپس واشر دور درب را باز کنید.پیچ یا خار های میکروسوئیچ را باز کرده و میکرو سوئیچ را از بدنه جدا کنید.سوکت یا فیش های متصل به میکرو سوئیچ را آزاد کنید .معمولا سه ترمینال در پایه میکروسوئیچ وجود دارد.اهم آنها را نسبت به هم اندازه گیری کنید.دو ترمینالی که بیشترین اهم را نسبت به هم دارند را شناسایی کنید.سیم های مطابق با آن دو ترمینال ها را بوسیله یک رشته سیم که دوسر آن لخت شده ویا نوک دم باریک به هم متصل کنید.حال لباسشویی را روشن کنید اگر برنامه شستشو و مرحله آبگیری شروع شد بلا فاصله اتصال دو سیم را قطع کنید یا لباسشویی راخاموش کنید.

میکروسوئیچ لباسشویی سامسونگ

این اتفاق به معنی خراب بودن میکروسوئیچ میباشد و باید در جهت تعویض آن اقدام کنید.در غیر این صورت ایراد از برد کنترل اصلی میباشد و باید توسط تعمیر کار الکترونیک مورد بررسی قرار گیرد.گفتنی است که خرابی میکروسوئیچ در اکثر مواقع به برد الکترونیک آسیب جدی وارد میکند.

بررسی و تست میکروسوئیچ و برد کنترل نیازمند داشتن تجربه و مهارت بالایی میباشد . بنابراین برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود ،با شماره (۴۷۶۳۹_۰۲۱) تماس بگیرید تا همکاران ما در اسرع وقت در محل شما حضور یابند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *