بسته نشدن درب یخچال سامسونگ

از جمله مشکلاتی که اکثرا در یخچال ها رخ می دهد این موضوع می باشد که درب یخچال سامسونگ شما دچار مشکلاتی می شود و بسته نمی شود که باعث می شود مواد غذایی درون یخچال فاسد شوند یا کمپرسور یخچال آسیب ببیند و هم چنین بسته نشدن درب می تواند دلیل برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ بدون برفک شما باشد. محتوای زیر را به طور کامل بخوانید تا از مشکلات دیگر باخبر شوید.

در این بخش از مطالب، در رابطه با علت بسته نشدن درب یخچال سامسونگ برای شما مطالبی را ارائه خواهیم داد که شما را در رابطه با رفع این مشکل یاری میکند.

علت های بسته نشدن درب یخچال به ترتیب در متن زیر برای شما بیان شده و شما به راحتی با مطالعه ی این متن تا پایان راه به راحتی می توانید ایرادات درب یخچال خود را رفع کرده و از فاسد شدن غذا ها و خرابی اجزا جلوگیری کنید.

دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟

یخچال های مدل جدید با یک هشدار یا ارور یخچال فریزر سامسونگ (که در مدل های مختلف با علامت متفاوتی ظاهر می شود)، به کاربر خبر می رساند که درب به درستی بسته نشده است، یا مشکلی در بسته شدن صحیح درب وجود دارد. اما دلایل شایع می تواند به شرح زیر باشد.

بسته نشدن درب یخچال سامسونگ

علت اول: ممانعت یک شیء از بسته شدن درب یخچال

یکی از رایج ترین علت های بسته نشدن درب یخچال سامسونگ گیر کردن یک شی در لابه لای درب یا لاستیک دور درب یخچال می باشد. برای بررسی صحت این موضوع نیاز می باشد تا درب یخچال را باز کرده و اطراف درب را به خوبی بررسی کنید.

سپس داخل یخچال را مشاهده کنید و ببینید آیا چیزی خارج از کابین یخچال وجود دارد؟ منظور از این جمله این می باشد که آیا وسیله ای در داخل کابین یخچال وجود دارد که از کابین بزرگتر باشد و به درب یخچال برخورد کند و مانع بسته شدن درب شود یا خیر؟ از بیرون نماندن قفسه ها و کشو های داخل یخچال نیز اطمینان حاصل کنید. اگر کشو ها یا قفسه نیز بیرون از جای اصلی خود قرار گیرند در این صورت درب یخچال به درستی بسته نمی شود.

بسته نشدن درب یخچال سامسونگ

علت دوم: پر بودن بیش از حد درب یخچال

گاهی ممکن است در قسمت درب یخچال بیش از حد مجاز شیشه های سنگین و وسایل دیگر جای داده شود که این برای درب یخچال سامسونگ بسیار مضر می باشد. بادی حین چیدن اشیا داخل یخچال از قرار دادن چیزهای سنگین در قسمت درب یخچال خودداری کنید.

بهتر است گالن ها و یا بطری های سنگین را در طبقه های یخچال جای دهید و از قرار دادن چیز های سنگین در درب یخچال خودداری نمایید زیرا این عامل باعث می شود درب یخچال سنگین شود و درب به درستی بسته نشود.

 در صورتی که درب یخچال سامسونگ بیش از حد مجاز سنگین باشد لولا های درب دچار مشکل می شود. در صورتی که بر اثر اشتباه لولای یخچال شما دچار مشکل شده باشد در این صورت به راحتی از بالا و پایین میتوانید به لولا ها دسترسی داشته باشید. با استفاده از چارسو و ابزار های مناسب می توانید لولا ها و پیچ ها را سفت و محکم کنید.

در صورتی که اشکال از این موارد نبود بهتر است به سراغ سایر علت های بسته نشدن درب یخچال بروید.

بسته نشدن درب یخچال سامسونگ

علت سوم: تراز نبودن یخچال

با گذشت زمان ممکن است پیج های تراز کننده دچار مشکل شوند و یخچال از تراز خارج شود یا با گذشت زمان و نشست زمین یخچال از حالت تراز خارج شود در این صورت باعث می شود درب یخچال به درستی بسته نشود.

امروزه با استفاده از ابزار های مخصوص به راحتی میتواند تراز بودن یخچال را اندازه گیری کنید. با نرم افزار های مخصوصی که روی تلفن های همراهتان نصب می شود نیز به راحتی میتوانید تراز بودن یخچال خود را بررسی کنید. برای این کار موبایل یا ابزار مخصوص را باید دری یخچال خود قرار دهید.

در صورتی که حباب در وسط قرار بگیرد یعنی یخچال شما تراز می باشد ولی در غیر اینصورت یخچال شما تراز نمی باشد و شما باید با تنظیم پایه ها یخچال را تراز کنید.

اگر پایه های دستگاه دچار مشکل شده است بهتر است از مقوا و چوب برای تراز کردن یخچال استفاده نمایید.

بسته نشدن درب یخچال سامسونگ

علت چهارم: خرابی لاستیک درب یخچال

لاستیک های دور درب یخچال به صورت های گوناگونی می تواند مانع بسته شدن درب یخچال سامسونگ شود. در این بخش هر یک از این مسائل برای شما بیان شده است.

شما با در نظر گرفتن این عوامل به راحتی می توانید مشکلات را شناسایی کرده و آنها را رفع کنید.

1. درزگیر درب یخچال در قسمت‌هایی برآمده یا سفت است.

برای اینکه این قسمت را بیابید باید لاستیک های دور درب را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید و به دنبال برآمدگی یا سفت شدگی لاستیک دور درب یخچال باشید. اگر قسمتی از لاستیک یخچال شما دچار سفتی یا برآمدگی شده باشد با استفاده از وازلین و آب و صابون به راحتی می توانید سفتی ها و برآمدگی ها را رفع کنید.

گاهی نیز با استفاده از سشوار می توانید لاستیک اطراف درب را نرم کنید. گاهی نیز دلیل برآمدگی و جداشدن های لاستیک شل شدن پیچ ها و کمرنگ شدن میزان چسب باشد که شما به راحتی می توانید پیچ های شل شده را بررسی کرده و محکم تر کنید.

2. لاستیک درب یخچال کثیف شده است.

گرد و غبار اطراف می تواند به مرور زمان بر روی این لاستیک ها پر شود که به مرور زمان باعث می شود درزگیر ها چسبندگی خود را از دست بدهند. برای رفع این مشکل بهتر است محلول آب و صابون تهیه کرده و ان را با مسواک بر روی لاستیک ها بمالید و سپس آنها را تمیز کنید.

3. لاستیک درب یخچال نیاز به تعویض دارد.

با گذر زمان لاستیک های دور درب فرسوده و کهنه می شوند و کم کم از حالت سفت و کیپ بودن خارج می شوند. در این مواقع نیاز می باشد تا لاستیک های دور درب تعویض شوند. حال بعد از تست این موضوع باید تصمیم بگیرید که آیا لاستیک ها نیاز به تعویض دارند یا خیر؟

یک کاغذ را در میان لاستیک دور درب و بدنه قرار دهید اگر درب محکم بسته شد و نتوانستید کاغذ را از میان بردارید پس لاستیک سالم است و نیاز به تعویض نمی باشد ولی اگر توانستید کاغذ را بردارید زمان تعویض رسیده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.